Orpo oletpa moukka!

Anonyymi-ap

Kehtaakin, tämä muka pääministeri ,haukkua lähes joka vastauksessa entistä hallitusta! Tai opposiota syyttää ! Toivoisin tämän hallituksen kaatuvan!

8

188

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No siellä ne syylliset on. Oliko sulle vaikea asia?

    • Anonyymi

      Raukka kun ei muuta osaa

    • Anonyymi

      Pääministerimme ei osaa tehdä muuta kuin haukkua edellistä hallitusta samaa tekee saksi Purra, syy on aina muissa. Tämä kaksikko on tosi omapäisiä ja ajaa meidät suohon josta ei sitten nousta enään. Tämä hallitus täytyy erottaa. Maan asiat ovat pahasti miinuksella.Euroopan suurin työttömyysluvut löytyvät Suomesta. Hävetkää!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

      • Anonyymi

        Onneksi Orpon ja Purran puolueiden kannatus laskee. Ihmiset ovat todella pettyneitä näihin valheisiin, mitä ennen vaaleja annettiin!


    • Anonyymi

      Totuus on, että tämä hallitus on monessa suhteessa todella heikko! Tämän hallituksen johtohahmot Purra ja Orpo ovat molemmat sivusta seurattuna väärässä tehtävässä. He eivät pärjää tuossa asemassa, riittävät kyvyt ja riittävä ymmärrys yleensä ei ole riittävä ja sopiva noihin tehtäviin. Kummallisin asia on mielestäni SoTe uudistus, joka on mennyt täysin päin mäntyä. Kaiken aikaa vain huonompaan suuntaan siitä tilanteesta missä oltiin ennen tätä "uudistusta" . Se uudistus on monessa suhteessa mennyt juuri päinvastoin kuin sen olisi pitänyt mennä. Sen on moni potilas kokenut omalla kohdallaan. Terveydenhoito ja sairaanhoito eivät ole ole nykymallissa oikealla mallilla. Tämä on totuus Suomessa tänä päivänä. Kaikenlaiset vippaskonstit eivät sovi asialliseen terveyden ja sairauden hoitoon. Juuri tässä asiassa hallitus on pahiten hakoteillä! Siinä pitäisi parantaa paljon!

    • Anonyymi

      Sanna Marin haukkui kaikki paitsi vihervasurit, siitä alkoi myös kansan kahtiajako, vihervasurit nillittää täällä alati, persu Purra Orpo natsi jne, mitä siis iniset?

      • Anonyymi

        Onko ääripersulla masu pipi kun noin kova harmitus on päällä ?


      • Anonyymi

        Orpon hallitus jakaa kansan kahtia, mutta laitetaan sekin edellisen hallituksen syyksi. Se kertoo paljon.

        Palkansaajan aseman heikentäminen, heikkoihin kohdistuva sopeutus, solidaarisuusveromuutos ja terveysjättien suosiminen ja eliitin etujen ajaminen ei taida enää pystyä lisäämään kahtiajakautumista.

        Ai niin, kahtiajakoa mihin? Marin siis haukkui vihervasurit? Jakaantuiko Marinin hallituksen aikana kansa vihervasureihin ja demareihin. Mites tämä nyt menee?


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      382
      12584
    2. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      268
      5520
    3. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      232
      4046
    4. Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille

      Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö
      Perussuomalaiset
      264
      2999
    5. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      19
      2060
    6. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      19
      1884
    7. Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa

      Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks
      Maailman menoa
      32
      1197
    8. Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?

      Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina
      Ikävä
      168
      968
    9. Martina Aitolehti

      Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      273
      925
    10. No kolahtaako kukaan

      Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak
      Ikävä
      74
      812
    Aihe