Juu, että silleen

Eikö lintdmannin kakaralle vieläkään mene jakeluun että mariinin hallitus ajoi suomen tähän suohon ja tuhosi talouden. Tämä sdp voipi maksaa näiden matujen elämiset mitä tänne vaativat, ettei duunari joudu taas maksumieheksi!! Sairas sirkuslauma!!
12159
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Juu noita aikaansai korona , Ukrainan sodan ja energiakriisin . Nyt ei oo noita Marinia niin ei oo mitään kriisiäkään .

Äänestä

Aloittajan liturgia on ulkoa opittua eikä perustu tosiasioihin.

Äänestä
  • Kyllähän tuo perustuu tosi asioihin, näin 30 vuotta mukana politiikassa olleena, demareiden paska puheet sen kuin pahenevat. Valheitq valheiden perään, sieltä ei koskaan tule vastuullisia "politiikkoja". Mariini juoksee karkuun maailmalla ettei joutuisi vastuuseen tekemisistään ym. Sirkuslauma jota ei hyväksytä edes sirkukseen!!

    Äänestä

  • Sinä taas suljet silmäsi ja korvasi tosiasioilta. Elät haavemaailmassa.

    Äänestä

Etkö oikeesti enää muuta keksi, sinä persu reppana ?

Äänestä

Persu Rantanen valehtelee niinkuin kaikki muutkin persut. Kattokaa vaikka tän vietiketjun aloittajaakin. Valhetta kaikki !

Äänestä

Antti Lindman on kyllä fiksu mies. Ei hermostu, vaikka Purra ja Orpo irvistelivät ja messoivat kuin apinat.

Äänestä

Anntti L on valtiomies ainesta, toisin kuin Orpo, puhumattakaan Purrasta, joka rääkyy kuin korppi. Säälittävää.

Äänestä
  • Vai on antti l valtiomies ainesta???? Niin sinä taidat olla sitten sitä niuvanniemen ainesta, anttista ei saa edes paskakuskia tekemälläkään.

    Äänestä

Demareiden on mahdotonta myöntaa se, että nykyinen valtiontalouden ahdinko johtuu ainoastaan Marinin hallituksen toimista.

Äänestä

Valehteli, kun sanoi, että Orpon hallitus on kiristänyt sotealueiden tappioiden kattamisaikataulua. Ei ole.

Orpon hallitus vain toteuttaa sotelakia, joka edellisessä hallituksessa olleet Li Andersson, Sanna Marin ja Maria Ohisalo runnoivat läpi. Surkea laki tuli voimaan jo 2021. Aikaa on ollut järjestää asiat kuntoon. Lisäaika ei sulata ylisuuria palkankorotuksia, "harmonisointia", rahanjakoa, mikä johtaa irtisanomisiin.

Lähtökohtaisesti mitään toimintaa ei pidä budjetoida tappiolliseksi. Ei edes julkista sotea.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Eikö lintdmannin kakaralle vieläkään mene jakeluun että mariinin hallitus ajoi suomen tähän suohon ja tuhosi talouden. Tämä sdp voipi maksaa näiden matujen elämiset mitä tänne vaativat, ettei duunari joudu taas maksumieheksi!! Sairas sirkuslauma!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu