Suomen Eduskunta on yhtä sekaisin kuin taksiliikenne nykyisin
Sekainen Eduskunta
Anonyymi-ap
8236
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
viturallaaan koko laitos
Onko se sekaisuutta? Entä jos se onkin vaan havainnoijan hahmotuskyvyn puutetta?
Kyllä sen näkee jo sokee Reettakin...... että viturallaan on hommat
Käy jo huonosta Farmi-Suomen ohjelmasta Pehtoorille olis töitä
Miksi äänestätte väärin?
Suomen eduskunnan tasoisen skitsofrenian syyksi selvisi liian sujuva taksiliikenne. Koska taksin kanssa pääsee niin helpolla joka paikkaan, niin siellä joku ÄÖ 0-tason naisjohtaja oli saanut kaikki muutkin haaveensa sujumaan. Suomen tulevaisuus oli hänelle pelkkä ilmoitusasia kaikille ulkomaalaisille ja nyt on ongelmana maine.
Natsien sujuva henkilönsiirtopalvelu-idea Suomessa perustui siihen, kun taksikyydin tilaaminen oli todella helppoa. Tuli kännykkä ja se mahdollisti natsismin toimimisen Suomessa natsien mielestä, kun oli aina se kännykkä puuttunut. Kännykkä ja taksi. Sitten oli haaveissa kännykkä ja ambulanssi-yhdistelmä joillekin ihan vitun mielisairaille tyypeille.
Filosofi voisi todeta, että länsimaissa moni asia aiheuttaa täysin toimimattomia haaveita. Mutta kun taksin tilaaminenkin saa kansanedustajan haaveilemaan muiden ihmisten ambulanssi-pyydystyksistä, niin siinä vaiheessa ehkä länsimaisen kulttuurin ongelmat kasvavat liian suuriksi. Länsimaisen kulttuurin ongelmat kasvoivat liian suuriksi jo 90-luvulla, kun kännykkä mahdollisti esim. taksin tilaamisen.
Sen takia kännykällä ei saisi soitella kenellekään. Takseja ei saa tilattua ja ne ovat kalliita nykyisin. Eduskunnassa kansanedustajilla on mahdollisuus käyttää taksia ilmaiseksi ja siitä syntyi harha ilmaisista kyydityksistä. Kännykkäinsinööreille ei varmaan tullut mieleen, minkälainen mielleyhtymä vajaamielitautisille tulee kännykästä.
Yksi amerikkalainen nainen pääsee Suomen kuningattareksi, eikä muuta saa kuin rahaa taksin käyttämiseen, niin hänen sukulaiset Losissa luulevat sitten että elinsiirteiksi luokitelluillakin olisi sama ilmainen kyyditys paloittelumurhaan sairaalaan. Tätä he eivät saaneet toimimaan. Ja koko maailmaan pitäisi saada sama, niin he saisivat toimimaan.
Kokkarit on pahimpia vassareita nykysuomessa