Lisää sosialismia Suomeen

Tätä toivoo Tytti Tuppurainen SDP?
11285
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Yhdessä tykkäämme kiljusta

Äänestä
  • Kiljusesta?

    Äänestä

  • Tuotahan persut ovat toitottaneet, vaara vaani siellä, täällä ja tuolla, panikoikaa ja äänestäkää paniikkipersuja.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Tuotahan persut ovat toitottaneet, vaara vaani siellä, täällä ja tuolla, panikoikaa ja äänestäkää paniikkipersuja.

    Illiomminen

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Tuotahan persut ovat toitottaneet, vaara vaani siellä, täällä ja tuolla, panikoikaa ja äänestäkää paniikkipersuja.

    612 134

    Äänestä

Tuppurainen haluaa muuttaa SDP:n nimen. Sanan alusta pitäisi saada sana sosiaali kokonaan pois. Jatkossa puolueen nimi olisi DP eli Demokraattinen puolue.

Äänestä

Venezuelassa toteutettu Sosialistinen systeemi on todettu hyväksi. Venezuelan malli sopii myös Suomeen. Tv.Tytti Oulusta ja Jutta Kokkolasta.

Äänestä

Tuppurainen on oikeistodemari. Loikkaa jatkossa kokoomukseen?

Äänestä
  • Ja Li andersson PS leiriin? saadaan sitten vaaleissa miljoona ääntä kasaan

    Äänestä

Sosialisti on sosialisti vaikka voissa paistais.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tätä toivoo Tytti Tuppurainen SDP?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu