Yhä olen täysin

Anonyymi-ap

samaa mieltä, kuin olin yli kymmenen vuotta sitten, että työ on hyvin tärkeämpää kuin ihmissuhteet! Olen erittäin hyvin yksin viihtyvä, enkä ole kokenut koskaan yksin olemista ja liikkumista millään tavalla ongelmaksi. Mutta se jos en saa tehdä itselle mieleistä osa-aikatyötä saa minut menettämään elämänhaluni!

1

108

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olen erityispiirteinen ja siksi ihmisillä on vain hyvin vähän merkitystä elämässäni ja koen sen niin, että elämässäni ovat jo minulle ne ihmiset joiden kanssa vain haluan aikaani viettää! Millä ihmeen valitsitte ne ihmiset mukaan projektiin, ihan käsittämätöntä ja vielä enemmän siksi, etten ole koskaan kokenut elämäni olevan onnetonta yksin oloon liittyen vaan päinvastoin. Tuntuu tarpeettomalta viettää aikaansa jonkun toisen pölötyksiä kuunnellen, enkä kaipaa teatterissa, tai muissakaan huvituksissa käyntejä! Koen olevani hyvin samanlainen kuin lapseni joka asuu kanssani! Työ ja yksin oleminen ja sukulaiset! Siinä ovat ne kaikkein tärkeimmät ja elämän hyväksi tekevät asiat! Sellaisten ihmisten, jotka eivät ole erityispiirteisiä on vaikea sitä ymmärtää, mutta se on heidän ongelmansa jos eivät sitä ymmärrä, ei minun! On suuri harmi, että minua on yritetty laittaa samaan muottiin ns. tavallisten ihmisten kanssa, kun en sitä ole. Minulle ei tulisi mieleenkään sanoa ns. tavalliselle ihmiselle, että sinun pitäisi viettää enemmän aikaa yksin! Sehän olisi todellista toisen aliarvioimista ja kyvyttömyyttä ymmärtää erilaisuutta! Niin minua kohtaan on toimittu koska ei otettu huomioon sitä, että koska olin jo kauan viihtynyt yksin, että se olisi minun näkökulmasta juuri minulle parasta elämää! Hyi olkoon, miten vahingoittavaa projekti on ollut koko sen ajan miten kauan se on jatkunut!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      246
      4041
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      123
      2317
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      2006
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1481
    5. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      940
    6. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      939
    7. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      127
      937
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      331
      860
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      857
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      62
      780
    Aihe