Erikoinen kahvitarjoilu, kun kahvi puuttui ja kansa käveli ulos. Uuden ruokasuosituksen kunniaksi juhlassa mukana myös kinkkuarvonta ja makkaratarjoilu. Onkohan kuultu kansan syövän kädestä?
S-kaupan avausjuhla
Anonyymi-ap
7322
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Klo 10-18 piti olla kakkukahvit. Monelta kävit?
Klo 10 pitkä jono, ei kahvia, odottelun jälkeen tuotiin pieni pannullinen ja muutama onnellinen sai kahvit, sitten odotus jatkui. Itse kauppa on puolillaan kaljaa, sidukkaa, limsaa, välipaloja, leikkeleitä jne. kansa. rakastamaa tavaraa, jolla alustetaan tk-käynnit.
Teille kelpaa mikään, te saarelaiset olette itseänne viisaampia.
Kovaksi on elämä mennyt kun ikuinen katkeruus tullut ohi menneestä ilmaisesta kahvista.
Köyhälle pienikin ilo on ilo, vaikka se kateelista rikasta vituttaakin.
Vai ei ilmaset kahvit ilahduta? Mutta kun niitä ei saanut, joten lähdin pois. Ne on niitä ahneiden kauppiaiden lupauksia. Oiskohan sille oikealle keittäjälle pitänyt maksaa joten tilasivat ilmasen syrjäytyneen joka oli pelannu sotaa koko yön ja heräsi vasta iltapuolella hakeen energiajuomat että jakso taas painaa rankan yön pelaten.
Sehän osuuskauppa. Liity omistajiin niin kahvia riittää! Poonusta tulee.