Asuuko Loimaalla ketään julkkiksia? Onko ketään paikallisia suuruuksia?
Loimaan Julkkikset
23
773
Vastaukset
- Anonyymi
Rane
- Anonyymi
Naapurin pikkurouva
- Anonyymi
Korkkareissa jumppaava seurapiirikaunotar.
- Anonyymi
No paikallisjulkkisten lisäksi ainakin jokunen muusikko, mm. Mato Valtonen ja pari Happoradion tyyppiä, joiden nimi ei nyt muistu mieleen ja sitten kuolleista Heikki Perko (no, ehkä juniorikin Biisonien kautta), Anja Pohjola ja eikös täällä asu ex-SM-tason hiihtäjä Kari Ristanen. Wikipedia taitaa pitää jotain listaa julkkiksista.
lajijasuris- Anonyymi
Menneistä kuuluisuuksista elokuvaohjaaja Rauni Mollberg ja kuvanveistäjä ja taidemaalari Alpo Jaakola.
- Anonyymi
Tulipa moka eli HP jr ei tietty ole paikallisia
lajijasuris - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Menneistä kuuluisuuksista elokuvaohjaaja Rauni Mollberg ja kuvanveistäjä ja taidemaalari Alpo Jaakola.
Laineen "Tuntemattoman" Koskela, Kosti Klemelä, oli syntyisin Metsämaalta. Luettaneen nykyisin loimaalaiseksi
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Laineen "Tuntemattoman" Koskela, Kosti Klemelä, oli syntyisin Metsämaalta. Luettaneen nykyisin loimaalaiseksi
Oliko Suomalaiset Venäläisiä tsaarin aikaan syntyneet?
- Anonyymi
Mr Bean asuu patsaspuiston toisella puolella.
- Anonyymi
Totta! Niin asuu🤣🤣 ulkoiluttaa koiraa 9 tiellä
- Anonyymi
Ainaki viimiset 10 vuotta ovat siin ysitiellä jolkotelleet.. 🤭
- Anonyymi
Se kuulantyöntäjäsuuruus on Loimaalta kotoisin.
- Anonyymi
Moni saattaa olla vaativissakin työtehtävissä. Kaikki eivät koe tarvetta tehdä itsestään numeroa eikä sitä aina suosittele myöskään työnantaja 🤫
- Anonyymi
Jaa julkkikset?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jaa julkkikset?
Julkkiksista en tiedä mutta isoissa saappaissa on ainakin muutama. Pysyvät julkisuudelta visusti piilossa.
- Anonyymi
Minkä kokoinen on iso saapas ?
- Anonyymi
52 alkaa oleen melkoisen iso.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
52 alkaa oleen melkoisen iso.
Niinpä. Kaikki eivät ole kykeneväisiä abstraktiin ajatteluun, vaan etsivät sitä virtahepoa sieltä olohuoneesta kävellen kirjaimellisesti munankuorilla.
- Anonyymi
Miten saa virtahevon olohuoneeseen ? Mulla vain villakoiria yleensä sohvan alla. Syövät vähän joten saan sillä säästöön jäävällä rahalla karkkipussin. Täytyy vaan välillä pestä hampaat ettei käy kuin Uunolla.
- Anonyymi
Vetämällä maton jalkojesi alta, sen jälkeen rikkomalla lasikaton, hakemalla tähden taivaalta ja palaamalla maan pinnalle.
- Anonyymi
Ei asu. Miksi asuisi?
- Anonyymi
Nii tää taitaa oikeastaan olla totta eli juuri nythän ei taida asua kukaan, ja sitähän aloittaja kysyi. Mun mielestä parempi listata sen asuinkunnan tai asuinkuntien mukaan, joilloin tullut kuuluisaksi eikä syntymäkunnan. Eihän Mato Valtonenkaan tainnut asua täällä silloin kun tuli tunnetuksi tai vaikka uusi nimi mikä tuli mieleen, toimittaja Juha Roiha
Paavo Laapotti muuten taitaa olla syntynyt täällä ja edelleen asuu
lajijasuris
- Anonyymi
Risto Salmi aka ”Perse-Arska=, Metsämaa
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El1256639MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny545702Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.794438NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun894331Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1284136Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.841476- 3521309
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a301284- 811277
Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?371015