Introverttinä tuurijuoppo-suurkuluttajana sopisin sinne hyvin.
Haluaisin muuttaa Kylmäkäden rappuun
5
153
Vastaukset
- Anonyymi
Muslimeja, mustaloisia ja ukrainalaisia paljon siinä kerrostalossa. En suosittele, ellet sitten pysty nukkumaan korvatulpat korvissa.
- Anonyymi
Ei niistä ukrainalaisista ole vaivaa. Suhteellisen ihmisiksi asuvat.
- Anonyymi
Kylmis asuu Lumon talossa, jonka asunnot ovat kalliita ja hyvin ankarasti ylihinnoiteltuja, joihin ei tavallisilla pulliaisilla ole varaa.
- Anonyymi
Tuho seuraa Kylmistä joka paikkaan. Parhaiten tienasi Oulun Puhelin Oyj:llä ja sitä ei ole enää olemassa ja koko rakennus purettiin uudistuksien tieltä. Asui silloin sen rakennuksen ylimässä kerroksessa makuupussissa ja tilasi sinne jatkuvasti ruokaa kotikuljetuksesta, koska tienasi 9 euroa per TUNTI eikä per päivä, kuten nykyään kaatopaikalla kuntouttavassa työtoiminnassa.
Vuosi oli 2005. Pääsi sinne töihin sen lehtikirjoituksen ansiosta.
- Anonyymi
70-80 luvuilla täytyi epätoivoisesti keksiä ratkaisu maalta paon aiheuttamaan järjettömään asunnottomuuden kaupungeissa. Kaikki halusivat asumaan kaupunkiin. Ruvettiin todella nopeaa ja halvalla rakentamaan kerrostaloja, joissa Kylmiskin asuu.
Laatu on sitä luokkaa, että jo NYT Keijon koko kerrostalo aiotaan purkaa maan tasalle 3-4 vuoden sisällä ja tilalle rakentaa kunnon talo, virolaisella työvoimalla.
-Faktaa vanhoista vakioista
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html1835047Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,214440Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/593769993127Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana2563007Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1432912- 522521
- 271929
- 421812
- 701780
- 221777