Onkohan tänä vuonna jo mielenilmaus ilmoitus tehty ja maksaako Kone viulut?
Ei natseja Helsinkiin.
18
229
Vastaukset
- Anonyymi
Ei Stallareita helsinkiin!
- Anonyymi
Ei natseja Helsinkiin.Ei natseja Suomeen.Joku kerho olisi näille natsukoille kiva.Voisi piirtää,kirjoittaa ja tanssia.Voisivat oppia sanoittamaan kiukkunsa ja ymmärtämään miksi tuntuu niin pahalta.Ehkä jopa löytyisi kiva työllisyyskurssi tai kuntouttavaa työtoimintaa.Otetaan koppi näistä synkistä marssijoista.Elämä voittaa.
- Anonyymi
Kukahan se kiukuttelee koko ajan olisikohan tämä äärivasemmisto kun joutuu putkaan jatkuvasti. Kyllähän nämä työpajat on täynnä näitä anarkisteja ym. viherpiipertäjiä, ei sinne muita mahu.
- Anonyymi
Ei missään nimessä natseja helsinkiin! Osallistukaamme sen sijaan 612 soihtukulkueeseen yhtenä rintamana yhteisen isänmaan kunniaksi. On vaikuttava näky, kun marssitaan isänmaamme kunniaksi harmonisen rauhallisesti. Älkäämme välittäkö, vaikka soihtukulkuetta yritetään häiritä ja huudellaan hävyttömyyksiä. Kunnia isänmaalle!
- Anonyymi
Onkos tämä ei natZeja Stadiin mielenosoitus se äärivasemmistolaisten mellakka jossa rikotaan ikkunoita ja heilutetaan punaisia sirppi ja vasara lippuja? Niin huudetaan juutalaisvastaisia iskulauseita?
- Anonyymi
ei vassareita Suomeen, Arhinmäki vois juopotellessaan mennä maalaamaan gaffiteja vaikka Venäjälle.
- Anonyymi
Tuleeko maalausliike P. Arhinmäki maalaamaan pylväitä?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuleeko maalausliike P. Arhinmäki maalaamaan pylväitä?
VARMAAN vasemmiston riidanhaastajat tulevat mellakoimaan, kuten ennenkin. Sitten saa syyttää isänmaallisia 612 soihtukulkuetta, kun käydään päälle sylkemään. Kommunistien aateperilliset mm. Arhinmäki on katkerana mukana.
- Anonyymi
V*tun pellet. Te vaan varmistatte että tästä kulttuurista tulee loppu. Nuolkaa nyt sekoomusperseitä vielä, pääsitte oikein hallitukseen. Miten isänmaalliset ihrat voi?
- Anonyymi
Suomessa kun ei ole enää sosialistejakaan, mutta poliisivoimat ovat nykäisin täynnä vihreitä-ponnarineitejä!
- Anonyymi
Vedä lisää viinaa, ajattelu on edelleen kielletty persuilta.
- Anonyymi
No joo, perusnatsit nyt vie kansan ja lapsensa sotaan. Mitä sitten? Mikä sopisi paremmin teille haudoillatanssijoille?
- Anonyymi
No, Kansa kasvattaa perusnatseja, ja perusnatsit syötetään sodalle. Sopii hyvin teille, ääliöt? Siihen teidät on tehty, ja sen te saatte.
- Anonyymi
Päätä pensaaseen ja ruikuttamaan, kun maailma on liian vaikea ja elintaso (VIELÄ) vakaa. Persukansa. Munattomat aivottomat luuserit.
- Anonyymi
TÄMÄ VIIKKO ON PYHITETTY SOSIAALIKOMMUNISTIEN NATSI HUUDOLLE.
- Anonyymi
ei loisivia vassareita maailmaan..
- Anonyymi
"Helsinki ilman natseja"- porukka päätti, ettei laki koske heitä. Osana typeryyttä tietysti kaikenlainen viranomaisen väkivaltainen vastustaminen ja jopa yritys anastaa poliisilta ase.
50-60 vuotta sitten vauhdissa olivat taistolaiskommunistit kulttuuriväkineen. He ovat "ilman natseja"- porukan isovanhempia. Silloin ennen palvonnan ja ihailun kohteena olivat Stalin ja Breznev . Nykypolven suuri innoittaja on Vladimir Putin.
Putinin väki on huomioinut "ilman natseja"- väen toiminnan ja ylistää sitä. Saavutus tietysti sekin, jos typeryys saavutuksiin luetaan. Kunniaa ja arvonantoa saa ainakin siellä idän ihmeellisessä, rauhan ja sovun paratiisissa.
Näille "ilman natseja"- lapsukaisille tiedoksi sen verran, että todellinen tämän päivän fasisti ja natsi on Putin, joka on ottanut elämäntehtäväkseen kaikkien eri mieltä olevien nujertamisen. Heistä pahin pikkumiehen pelon kohde on natsiksi ja fasistiksi julistamansa Ukrainan juutalaispresidentti Zelesnyi. - Anonyymi
Natsit lähti helsingistä jo 40-luvulla, mutta eihän kierosilmä kommunisti sitä ymmärrä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M236954Sdp on esittänyt maatalous- ja yritystuista leikkaamista
Joihin menee 10 miljardia euroa vuosittain. Minkä vuoksi äärioikeisto änkyttää jostain vuodesta 2026, kun ei demareiden1604682Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi
Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja983661Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v423349Kokoomus kannatti aiemmin rahoitusmarkkinaveroa - kanta nyt muuttunut
Kokoomuksen linjanmuutos rahoitusmarkkinaveron suhteen on herättänyt kysymyksiä. Vielä aiemmin puolue antoi ymmärtää kan12473KÄVELYTREFFIT ?
Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo2471857Hevosmies kylän kunnioitettu herra
Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka321684Mies pelkää mahdollista raskautta
Millaisia ajatuksia seuraava herättää teissä? Olemme tunteneet miehen kanssa vuosikausia, seurustelleetkin jo pitkään j3131644Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e331618Kiikkustuoli
Sunnuntai aamun hiljaisuutta ja rauhaisaa oloa. Aloitan taas uuden alustan, jospa edellisessä asiat tulee pohdittu ja sa1831386