Nyt esteitä ja vähän äkkiä

Anonyymi-ap

Nyt laittakaa esteitä rajalle esim. Aitaa, isoja kiviä ,ansakuoppia. Kaikki mikä hankaloittaa jos tänne hyökätään. Nyt kannattaa toimia.
Kaikki esteet on pelkkää plussaa.

11

300

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mene itse seisomaan rajalle.

      • Anonyymi

        Ilkeä olet.


    • Anonyymi

      Miinoja tarvitaan.

    • Anonyymi

      Olisikos aika ottaa jo lääkkeesi ?

    • Anonyymi

      Ei mittää hätää,raahataan haupitsi VM1938 rajalle. Ja iso kylti.EI SAA TULLA LUVATTA.

    • Anonyymi

      Ansakuoppa vaarallinen.karhu voi tippua sinne ja susikin,jopa yhtä
      aikaa.!
      Ja Kanadan hanhi. Suudella voi olla musta silmä.

    • Anonyymi

      Me sosialistisdemokraattisessa liikkeessä vastustamme,venäläisten tuontivaimojemme täytyy päästä hakemaan kaviaaria jouluksi

    • Anonyymi

      Kaikenlaiset esteet on plussaa

    • Anonyymi

      Miksi ette rakenna kaupungin rajoille esteaitaa ? Harva eksyy paikkakunnallenne muutenkaan näin saisitte ainakin olla omassa rauhassanne. Tiet poikki ja esteet kaupungin rajoille..

      Siis toimeksi nyt eli heti..

    • Anonyymi

      Tyhjää kaikki tuollainen esteiden laitto, ei ne mitään auta kun kansa rypee saataisuudessa ja synnissä. Sanakin sen sanoo; Jos ei Herra kaupunkia varjele, turhaan vartija valvoo.

      Kyösti Kallion aikaan hän rukoili Jumalaa suorassa radiolähetyksessä ynnä koko kansa. Kirkot täyttyivät ääriään myöten ja katso - Jumala kuuli, eikä maailman suurin sotilasmahti kyennyt valloittamaan koko Suomea.

      Jumala on rukouksia kuuleva Jumala. Mutta minkälainen rukous mahtaa mennä valtaistuimen eteen tänä päivänä armaasta Suomen maastanne?

      Sateenkaarilippu liehuu jo pesidentin virka-asunnon pihassa, homouden löyhkä tuoksuu jo taivaissa asti. Turha on meidän enää toivoa apua sieltäpäin, tulee vain tulta ja tulikiveä niskaan.

      • Anonyymi

        Älä jauha iso henkilö paskaa.. jumalilla ei merkitystä jos rys**ä hyökkää, saduilla ei maata pelasteta..


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      110
      1501
    2. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      91
      827
    3. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      54
      716
    4. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      35
      711
    5. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      143
      703
    6. Lidilikö Suomussalmelle

      Tännekki Lidili. Loppus tuo kiskominen näillä jäljellä olevilla. K-Market ihan sikakallis ja hyvin ylimieliset omistajat
      Suomussalmi
      37
      591
    7. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      40
      581
    8. Upeaa Google!

      Kohta on töitä tarjolla kaikille! Suomen taloushistorian suurin investointi ja Kajaani mainittu! Sähkö kyllä riittää, tö
      Kajaani
      205
      564
    9. Ei makeat pimut sytytä

      sen jälkeen kun on nähnyt sinut. Olet vain ihastus vailla vertaa. Kun sinut tuntee muut eivät tunnu miltään. Tajuatko ol
      Ikävä
      32
      546
    10. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      61
      540
    Aihe