Helei!
Vinkusika aka superb on ottanut kovasti ruostetta alleen. Ikää ei ole kuin viisivuotta.
Onko normaalia ja korvaako takuu?
Terveisin,
Perenikke
Vinkusika ruostuu
6
201
Vastaukset
- Anonyymi
Katos vaa ruostuuko se todella?
Laitappa kuva siitä?
Koita maalata jollain hyvällä pohja tai rusteenestomaalilla.
Ai niin mutta se takuu.
Pitäskö se sitten uutena viedä jo käsittelyyn? vai odottaako pari kolme vuotta ja vie vasta sitten?
Olisko hyvä ihan koko mosse viedä pulverimaalaukseen?
https://www.torafors.com/category/26/pulverimaalaus - Anonyymi
Finikor: "Toyota Corollan omistajat tekevät Suomessa muihin automalleihin nähden kirkkaasti keskimääräistä enemmän ruostesuojauksia. Näitä ruostesuojauksia ei tehdä autotehtaalla, vaan ruostesuojausta tarjoavissa autokorjaamoissa".
Ei kai vain ohut foliopelti ole herkkä ruostumaan puhki?- Anonyymi
Ei vaan corollan omistajat ovat kaukaa viisaita. Samaa ei voi sanoa Perenikestä yms vitun Ivanista jotka noita hanskamerkin tuotteita käyttää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei vaan corollan omistajat ovat kaukaa viisaita. Samaa ei voi sanoa Perenikestä yms vitun Ivanista jotka noita hanskamerkin tuotteita käyttää.
Jos aikoo pitää Corollansa yli 3 vuotta, niin ruostesuojaus on hoidettava uutena kondikseen, muuten joutuu kuseen viimeistään ensimmäisessä katsastuksessa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos aikoo pitää Corollansa yli 3 vuotta, niin ruostesuojaus on hoidettava uutena kondikseen, muuten joutuu kuseen viimeistään ensimmäisessä katsastuksessa.
Skoda on siinä mielessä huoleton, kun ensimmäinen katsastus ei kuitenkaan mene läpi tekniikkavikojen takia.
Huonoimmat kolmivuotiaat autot:
111. Tesla Model 3 14,2 %
110. Ford Mondeo 13,2 %
109. Skoda Scala 11,8 %
107. Ford S Max 11,3 %
107. Skoda Superb 11,3 %
- Anonyymi
Kohta lentää lohkare!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka702447- 671425
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww801283EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje111182- 79885
Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi19880- 54763
Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta98736Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe28722- 30686