Tampereen tuho!
https://www.aamulehti.fi/talous/art-2000010853116.html
Kolme miljoonaa miinuksella. Ei tarvi ihmetellä miksi kaikki bussilipuista lähtien kallistuu. Kaupunkilaisten selkänahalla tuokin sekoilu kustannetaan.
https://www.aamulehti.fi/talous/art-2000010853116.html
Kolme miljoonaa miinuksella. Ei tarvi ihmetellä miksi kaikki bussilipuista lähtien kallistuu. Kaupunkilaisten selkänahalla tuokin sekoilu kustannetaan.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Paljonkohan jalkapallostadion tuottaa?
Samaan aikaan hallivuokrat ovat kalliita. Niin kiekkojoukkueille kuin konserttien järjestäjillekin. Pääsyliput ovat hintavia ja hallin ravintoloissa kynitään asiakkaat. Kestämätön yhtälö.
Rökäletappion myötä myydään kaikki mikä vaan voidaan.
https://www.tamperelainen.fi/paikalliset/8116194
Maine menee... tyhmyys paljastuu... äkkiä myytävä jotain totuuden hautaamiseksi....
Nyt kerrotaan, että kaupunki hyötyy hallista. Tämä ei rahoittajia kiinnosta. Eli pian koko halli kipataan veronmaksajien niskaan, koska siitä hyötyy kaupunki. Näin taas hölmöjä ku#etettiin. Sama juttu kuin nollakuidun kanssa.
Näinhän se menee. Aamulehti on jo asiasta aloittanut lobbaustyön. Eivät rahoittajat halua tappiollista hallia omistaa.
Kun Helsinki areena otetaan kayttöön saattaa tappioita kertyä enemmän.
Ei Duomeen montaa areenaa mahdu.
Siis ratikanhan piti tuottaa kaikki investoinnit siihen sijoitettuna 2 kertaisena takaisin .
Onko meille valehdeltu koska lippujen hinnat ja Treeen alijäämä kasvavat koko ajan ?
Kulut tulee veronmaksajille ja tuotot gryndereille.
Konkka-areenaa nauretaan ympäri maata.
https://www.is.fi/urheilu/art-2000010908007.html
Sitten vielä aivan järjetön naurun remakka manselaisille jotka maksavat koko lystin.
Viimeksi vissiin nousivat parkkimaksut.
Ilkeä nauru on persun nauru.
Turkuun on jonkinlainen tulossa myös:
Turun Ratapiha on kokonaisuudessaan noin 600 miljoonan euron kaupunginosahanke.
Se sisältää monta eri osaa kuten asuntoja, kaupallisia toimitiloja, hotellin ja modernin jääurheilu- ja monitoimiareenan.