En tuntenut tätä Heikkilä ,mut ei häntä kyl mistään oo löydettyään, ihan ihmeellistä miten niin voi kadota ettei kukaan oo nähnyt.
Oisko kuitenkin kävellyt trollan kans tohon parkin kohdalle ja ,ennyt siinä jokeen ,mut kun trollaakaan ei oo löydetty
Oisko kuitenkin kävellyt trollan kans tohon parkin kohdalle ja ,ennyt siinä jokeen ,mut kun trollaakaan ei oo löydetty
Vastaukset 4
Vanhimmat
Oikaisu ei siis mikään Heikkilä vaan Heikkiä piti kirjoittaa
Korkein oikeus katsoi torstaina hyvin harvinaisessa päätöksessään, että tapauksen uudelle oikeuskäsittelylle on olemassa erittäin painavia syitä. Tämän vuoksi Auerin ja Kukan tuomiot purettiin ja tapaus palautettiin Varsinais-Suomen käräjäoikeuteen.
Valtakunnansyyttäjä Koiviston mukaan hän päättää mahdollisesti vielä joulukuun aikana, mutta viimeistään tammikuussa, lähteekö syyttäjälaitos ajamaan asian käsittelyä uudelleen käräjillä.
Tuo ei kuulu tähän ketjuun mutta...
Nii ja pitkälti siksi, kun poliisin kuulustelijat ei ilman juliakorkmaneja ymmärrä olla esittämättä lapsille johdattelevia kysymyksiä, edes he joilla omia lapsia! No joo, oli kai sijaisvanhempien painostusta, mutta hyvä kuulustelija olis tuon hiffannut.
Mä oon parin oman sukulaisen kohdalla pyrkinyt jättään ne automaattisesti pois jos haluu aitoja vastauksia, mutta väsyneenä&uupuneena ei aina mene näin, ei varsinkaan, kun puheen kanssa muutenkin ollut lievää suurempia haasteita puolen elämää.
Kyl on kalliiksi tullut Auerska, enkä ylipäänsä ole vakuuttunut syyttömyydestä mihinkään mitä ollut esillä, on se jotenkin creepy akka.
lajijasuris
Niin kaipa se joenpohjassa sitten on , koska tuskin huonokulkuisena semmoseen paikkaan menis mistä ei jo olisi löydetty. Ikävä juttu kyllä☹️
lajijasuris