Hirvikosken kadonnut mies

Anonyymi-ap

En tuntenut tätä Heikkilä ,mut ei häntä kyl mistään oo löydettyään, ihan ihmeellistä miten niin voi kadota ettei kukaan oo nähnyt.
Oisko kuitenkin kävellyt trollan kans tohon parkin kohdalle ja ,ennyt siinä jokeen ,mut kun trollaakaan ei oo löydetty

4

351

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Oikaisu ei siis mikään Heikkilä vaan Heikkiä piti kirjoittaa

    • Anonyymi

      Korkein oikeus katsoi torstaina hyvin harvinaisessa päätöksessään, että tapauksen uudelle oikeuskäsittelylle on olemassa erittäin painavia syitä. Tämän vuoksi Auerin ja Kukan tuomiot purettiin ja tapaus palautettiin Varsinais-Suomen käräjäoikeuteen.

      Valtakunnansyyttäjä Koiviston mukaan hän päättää mahdollisesti vielä joulukuun aikana, mutta viimeistään tammikuussa, lähteekö syyttäjälaitos ajamaan asian käsittelyä uudelleen käräjillä.

      • Anonyymi

        Tuo ei kuulu tähän ketjuun mutta...
        Nii ja pitkälti siksi, kun poliisin kuulustelijat ei ilman juliakorkmaneja ymmärrä olla esittämättä lapsille johdattelevia kysymyksiä, edes he joilla omia lapsia! No joo, oli kai sijaisvanhempien painostusta, mutta hyvä kuulustelija olis tuon hiffannut.

        Mä oon parin oman sukulaisen kohdalla pyrkinyt jättään ne automaattisesti pois jos haluu aitoja vastauksia, mutta väsyneenä&uupuneena ei aina mene näin, ei varsinkaan, kun puheen kanssa muutenkin ollut lievää suurempia haasteita puolen elämää.

        Kyl on kalliiksi tullut Auerska, enkä ylipäänsä ole vakuuttunut syyttömyydestä mihinkään mitä ollut esillä, on se jotenkin creepy akka.

        lajijasuris


    • Anonyymi

      Niin kaipa se joenpohjassa sitten on , koska tuskin huonokulkuisena semmoseen paikkaan menis mistä ei jo olisi löydetty. Ikävä juttu kyllä☹️

      lajijasuris

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mieleni harhailee sinussa

      Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei
      Tunteet
      8
      1398
    2. Toivotko, että

      hän tulisi juttelemaan sinulle, vai lähestytkö mieluummin itse?
      Ikävä
      89
      1145
    3. Jännitän sinua J mies

      Ei tästä tulee mitään. Tuskin kaikki olis mennyt näin moneen solmuun, jos olis tarkoitettu meidät yhteen.
      Ikävä
      103
      1057
    4. Kuinka kauan kesti että ihastuit

      Kaivattuusi? Jos lasketaan siitä hetkestä alkaen kun näit hänet ensi kerran. Oliko jokin tilanne tai tapahtuma, joka voi
      Ikävä
      51
      933
    5. Olen käyttäytynyt sinua kohtaan väärin toistuvasti

      Puolustuksekseni täytyy sanoa, että ei ole ollut tahallista vaan seurausta harhaisista luuloista ja ajatuksista. Esimerk
      Ikävä
      62
      807
    6. Vaikutat tosi mielenkiintoiselta ja

      paksulta. 😂 m - n
      Ikävä
      81
      715
    7. Orpo suunnittelee palestiinalaislasten Suomeen siirtoa

      "Sairaalahoitoa tarvitsevien lasten ottaminen Suomeen on lisäksi selvityksessä, Orpo sanoo. – Jos meillä on mahdolli
      Maailman menoa
      178
      694
    8. Tunneälyä testaamaan!

      Testi pitää sisällään viisi osa-aluetta. Itse sain täydet tuosta ensimmäisestä eli 25/25. Kokonaispistemäärä oli 100/125
      Lesbot
      3
      676
    9. solmussa solmussa

      Tilanne solmussa. Umpisommussa🫢
      Ikävä
      35
      669
    10. Saanko mies tulla sun kainaloon nukkumaan?

      En saa unta kun mietin sua❤️ Saako tulla sun viereen ja käpertyä sun kainaloon?
      Ikävä
      42
      623
    Aihe