Meillä on unelma

Anonyymi-ap

Meillä on unelma. Ulkomaalaistaustaisten kohdistama rasistinen väkivaltarikollisuus kantasuomalaisia kohtaan on loputtava. Unelmoimme myös, ettei mediassa sekä julkisessa keskustelusta salata ulkomaalaistaustaisten yliedustusta rikostilastoissa, erityisesti raiskaus-ja väkivaltarikoksissa ja yleistä yhteiskuntavelvoitteiden ja lakien halveksuntaa.

Rasistinen viha kuuluu useisiin muihin kulttuureihin, joiden huonoja ominaisuuksia on tullut maahanmuuttajien mukana Suomeen.

Suomeen rantautuneissa vieraissa kulttuureissa rodullistaminen on tavanomaista, jonka avulla ihmisiin liitetään valheellisia esimerkiksi ihonvärin tai oletetun etnisen taustan takia oletuksia, stereotypioita ja ennakkoluuloja. Tavanomaista on myös oman kansan keskuudessa asettaa ihmiset eri asemaan. Naiset ja lapset, sekä vääräuskoiset ovat aina alempiarvoisempia ja alistettavissa. Sitä korostetaan myös ympäristölle, jopa pakkopukeutumisella.

Viha muita kansanryhmiä kohtaan on vierasta, omituista ja uutta suomalaisille. Suomalaisille rasismi on ollut tuntematonta, kunnes maahanmuuttajat toivat rasistisen käyttäytymisen ja vihan muita kohtaan Suomeen.

11

722

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Korkein oikeus katsoi torstaina hyvin harvinaisessa päätöksessään, että tapauksen uudelle oikeuskäsittelylle on olemassa erittäin painavia syitä. Tämän vuoksi Auerin ja Kukan tuomiot purettiin ja tapaus palautettiin Varsinais-Suomen käräjäoikeuteen.

      Valtakunnansyyttäjä Koiviston mukaan hän päättää mahdollisesti vielä joulukuun aikana, mutta viimeistään tammikuussa, lähteekö syyttäjälaitos ajamaan asian käsittelyä uudelleen käräjillä.

      • Anonyymi

        Missä matu, siellä ongelma.


    • Anonyymi

      Suomalaisten ei pidä sietää heihin kohdistuvaa rasismia.

    • Anonyymi

      Saudiarabialainen pakolainen ja huumehörhö Taleb Al Jawad Abdulmohsen teki perjantai-iltana Magdeburgissa autolla täpötäydelle joulutorille terrori-iskun, jossa kuoli viisi ja loukkaantui yli 200 ihmistä. Motiivi on muslimitausta eli hullu satukirjoihin uskova psyko. Tämä tulee toteutumaan Suomessakin, niin kauan kuin hulluja ja rikollisia päästetään maahan.

      Joko Suomessa asuvat muslimit ovat tuominneet iskun?

      • Anonyymi

        Miten Raisiossa asia on huomioitu?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Miten Raisiossa asia on huomioitu?

        Juomalla olutta


      • Anonyymi

        Miksi muslimit vaikenevat aina, kun tapetaan viattomi muissa maissa kuin heidän lähtömaassaan?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Miksi muslimit vaikenevat aina, kun tapetaan viattomi muissa maissa kuin heidän lähtömaassaan?

        räksytä natsi muuta et ossaa


      • Anonyymi

        Demareiden unelma toteutui.


    • Anonyymi

      Rasismi on kauan ollut suomessa, jo ennen ns matujen massasiirtoja.
      Muistakaamme romanit, ruotsinkieliset, vammaiset, homot, lesbot, turkulaiset.
      Jo isovanhempamme ilmaisivat rasistisilla sanoilla mielipiteensä muista kansanryhmistä.

    • Anonyymi

      Värikkäät ihmiset ymmärtävät että rasismi häviää kun valkoisuus häviää

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6138
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5607
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      52
      2649
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      104
      2066
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1768
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      124
      1717
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1613
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      180
      1267
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1187
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      998
    Aihe