Tämä uusi soihtukulkue, lähtee kuten muutkin ilmoitetut kulkueet yhtä aikaa liikkeelle, klo 17:00, ja jokainen eri paikasta.
Ja mitä parasta. Uusi Helsingin pormestari voi hyvin päättää, että mitään kulkueita ei voi lähteä Töölöntorilta, joka varmasti on lähialueen asukkaiden ykköstoive vuonna 2025, 6.12.
Ehdotan että uusi itsenäisyyspäivän soihtukulkue lähtee esimerkiksi Kampin metroaseman luota ja kulkee Runebergin- ja Hietaniemenkatua pitkin sankarihautausmaalle.
Jokainen puolue voi halutessa jakaa kannattajille oman värisen soihdun vaikka yhteisessä kulkueessa soisin kaikille samanlaisen sini-valkoisen soihdun.
20 € maksavalla sini-keltaisella soihdulla tukee Ukrainan jälleenrakentamista.
Ensi vuonna saadaan yksi asiallinen soihtukulkue
3
305
Vastaukset
- Anonyymi
Heil Hitler !!!!!
- Anonyymi
Mene sosialisti omiesi joukkoon muitten sosialistien joukkoon.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mene sosialisti omiesi joukkoon muitten sosialistien joukkoon.
Heil Purra !!!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 954791
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.2331935- 791545
Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401170Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.3261117Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd1051090- 501089
Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en1471047- 1111019
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os85974