Tämä uusi soihtukulkue, lähtee kuten muutkin ilmoitetut kulkueet yhtä aikaa liikkeelle, klo 17:00, ja jokainen eri paikasta.
Ja mitä parasta. Uusi Helsingin pormestari voi hyvin päättää, että mitään kulkueita ei voi lähteä Töölöntorilta, joka varmasti on lähialueen asukkaiden ykköstoive vuonna 2025, 6.12.
Ehdotan että uusi itsenäisyyspäivän soihtukulkue lähtee esimerkiksi Kampin metroaseman luota ja kulkee Runebergin- ja Hietaniemenkatua pitkin sankarihautausmaalle.
Jokainen puolue voi halutessa jakaa kannattajille oman värisen soihdun vaikka yhteisessä kulkueessa soisin kaikille samanlaisen sini-valkoisen soihdun.
20 € maksavalla sini-keltaisella soihdulla tukee Ukrainan jälleenrakentamista.
Ensi vuonna saadaan yksi asiallinen soihtukulkue
3
287
Vastaukset
- Anonyymi
Heil Hitler !!!!!
- Anonyymi
Mene sosialisti omiesi joukkoon muitten sosialistien joukkoon.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mene sosialisti omiesi joukkoon muitten sosialistien joukkoon.
Heil Purra !!!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 74904
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104768- 55725
- 43694
- 49654
- 44640
- 31629
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34577- 50570
- 38516