Ostin vip-lipun Vauhti kiihtyy pikkujouluun Ouluhallille. Lippuun sisältyi ruokailu.
Tämmöisenä vanhana marttana en tosiaankaan voi kuin ihmetellä ruokailun tasoa.
Jotain nyhtöpossua, joka niin suolaista, ettei tosiaankaan pysty syömään haarukallistakaan - Omituisesti maustettuja salaatteja. Äärimmäisen oudosti maustettu salaattikastike.
Tämä nyt ei vielä mitään, mutta kun siihen VIP-ruokailuun ei kuulunut edes ruokajuomaa.
Olin siis kuskina ja olisin halunnut ihan siihen ruuan kaveriksi lasillisen vettä. Ruokajuoma ei kuulunut V I P -ruokailuun . Oli siinä kahvi niin join sitten pari pahvimukillista maitokahvia ruokajuomana.
Ei näin. Oikeasti ei näin.
Nyt meni kyllä rahat hukkaan
4
230
Vastaukset
- Anonyymi
up
- Anonyymi
Oikasti ei kannata aliarvioida maksavia asiaakkaita.
Suolaa on tosiaankin helppo lisätä ruokaan, mutta yltiömyrkkysuolatusta nyhtöpossusta sitä on tosiaankin vaikeaa saada pois. Joskus tämmöisissä myrkkysuolatapauksissa on selityksenä, että ruoka on ollut tunteja buffetpöydässä ja vesi haihtunut pois ja on suolaisempaa kuin pitäisi. Menimme klo 17 aikaan, ruokailu alkoi klo 17. Oikeasti niin järkyttävän suolaista, että syömäkelvotonta.
Todellakin pettynyt.
Vauhti kiihtyy boikottiin- Anonyymi
Suolainen ruoka on epäterveellistä ja pitäisi kieltää. Sydänpotilaille hengenvaarallista oikeasti eikä kellekään muullekaan terveellistä.
Kohtuudella suolaa, sitä on helpompi lisätä kuin ottaa ruuasta pois.
Merkillistä, että asiaa ei tiedosteta, vaikka vuosikymmeniä toitotettu suolan epäterveellisyyttä.
- Anonyymi
Yltiömyrkkysuolainen ruoka johtaa janoon. Janossa maksava humalainen asiakas ostaa olutta ja tuo järjestäjälle euroja.
Kaupallinen ajatteluhan tässä toki on taustalla.
Pitäisi vaan huomioida heidätkin, jotka ovat selvin päin kuskina paikalla ja HALUAISIVAT RUOKAJUOMAKSI VETTÄ
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1393095- 81686
Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2221374Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J701191- 441171
- 371051
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va381032Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke133987- 47964
Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.38918