Mestari komentaja ainesta

Paraati alkaa!!!
27518
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 27

Vanhimmat

Vuoden paras aina.

Äänestä
  • Mestarin paraati oli pelote viholliselle, muuten suomi olisi Ukraina.

    Äänestä

Tämä Metsamanin ohimarssi on niitä yksiä suurimpia vuoden kohokohtia. Ei pukuloistoa vaan kunnon taistelukalustoa, pikku oman laatuisella huumorilla väritettynä. Kiitos taas!..

Äänestä
  • Ole hyvä

    Äänestä

Hölmöläisyyttä se on koko merkitykseltään.

Naurettavaa pelleilyä.

Äänestä
  • Spurge veljeilee venäjän kanssa.

    Äänestä

  • Omalla kohdallasi se tosin on varsin kuvaavaa toimintaa ja yleensä on sanonta, että jatka vaan tosin älä kuitenkaan jatka ja häpäise enää itseäsi enempää, vaikka ethän sitä itse ymmärrä.

    Äänestä

  • Mikä vitun pelle sä olet? 💩🐒🐒

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Mikä vitun pelle sä olet? 💩🐒🐒

    No älähän suutu leikkiä tässä vaan lasketellaan.

    Äänestä

Metsäman on pilkannut Suomen armeijaa vuosikaudet itsenäisyyspäivän pelleparaateillaan.
Jostakin metsämanin outo asenne maanpuolustajia kohtaan kumpuaa koska kukaan maa- ja metsätilallinen vastaavaan pelleilyyn ei ollut aiemmin ryhtynyt, eikä varsinkaan itsenäisyyspäivänä.

Äänestä
  • Toimiva ja vahva armeija kestää hyvin tällaista huumoria.

    Äänestä

  • ENSIN HERKISTYTÄÄ KIRJAN ÄÄRELLE SITTEN PILIKATAA KAKS NAAMASUUTTA ISÄMAAN PILIKKOO EI KÖ NE SUA TUOTA TUBEE HILJASEKS KUKAA OU KUNIGAS OMALLA MAALAAN KUHAN REHVASTELOO

    Äänestä

  • Taitaa kummuta viha omasta palveluksestaan omitin laeilla, kun kaikki nauroi lentokentän siivoojaa "lennostossa" joka yritti olla ässäkotka. Maasta se pienikin ponnistaa, jos on jalat metrin rupan alla.

    Äänestä

Parasta A-ryhmää.

Äänestä

VAINIKKALAAN JA VIUUUUHHHH!

Äänestä

Tosipaikan tullen taitais tuokin ukko kiikkua ekana navetan vintille piiloon. Kamera tietenkin mukana.

Äänestä

Vanhan toistoa oli paraati. Alussa olivat parempia.

Äänestä

"Toimiva ja vahva armeija kestää hyvin tällaista huumoria."

Tuon tason "huumoriin" pystyy kuka tahansa.
Kantaisi pelleparaatin lopuksi kaiken roinan yhteen kasaan mitä on nurkkiinsa säilönyt. Olisipahan sekin sodassa jonnain niin kuin nilsiäläisen naruton ankkuri.

Äänestä

"Vanhan toistoa oli paraati. Alussa olivat parempia."

Kyllä, yksi kerta olisi riittänyt mutta kun ymmärrys puuttui ja läheiset ympäriltä niin leikki karkasi käsistä.

Äänestä

"Taistelukentällä nykyään ovat vaarallisimpia punkit. Ruotsalaisvalmisteisella Husqvarna ruohonleikkurilla taistelukentän ruoho voidaan pittää lyhyenä joka ehkäisee punkkien esiintymistä jolloin niitä ei mene taistelijan pyllynreikään."

Kihi kihi ietijäkkää, pyllynreekään.

Äänestä
  • Ei se sua naurata kun menee tosin peppupoikihan te olette..

    Äänestä

"Ei se sua naurata kun menee tosin peppupoikihan te olette.."

Mikä "peppupoikien" paraati lienee?

Äänestä
  • Kiinnostuit?

    Äänestä

Mitä se vanha ponsse tekee metsämanin pihalla? Onko se joku museojutska?

Äänestä

Stubbille varamies

Äänestä
  • Vara pressa

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Paraati alkaa!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu