Amiraalin haastattelu

Anonyymi-ap

Tv1 : llä haasteteltiin Amiraali Koskealaa, nyt jo eläköitynyttä. Olipa miehellä itsetunto ”pilvissä . ” Puheli niinkuin olisi ollut ”yksi maailman tärkeimmistä ihmisistä / sotapäälliköistä”. Kehui miten urallaan vei Suomea kohti USA: ta , sai hankittua arvostusta Suomelle joka maasta (tarkoitti kuitenkin enemmän ehkä itselleen ?) .
Hänen mielestään Suomi on yksi Euroopan sotilasmahti. Kuitenkin melkein seuraavassa lauseessa totesi, että vain USA voi Suomen pelastaa Venäjän hyökätessä. Siinä vaiheessa alkoi Herra Amiraalin jutut huvittamaan ja vaihdoin kanavaa.
Ehkä Suomen armeija on huippuluokkaa ? Ja Suomi sotimisen mahtimaa ? Mutta, silti mietin, kannattaisko näitä ” huippusotilaita” opettaa ensin kunnolla ajamaan näitä ” huippu ajoneuvoja” , koska niin monet ajoneuvot ovat metsään menneet , siis ”konkreettisesti ohjattu” pois tieltä metsikköön ja sotilaita loukkaantunut. Uutisissa ollut lähiaikoina useita juttuja aiheesta armeijan ajoneuvo metsään mennyt ! !?

2

130

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Suurimmat sotasankarit ovat aina näitä ylempiä pamppuja, jotka eivät oikeassa sodassa sodi. Niinhän se aina on ollut ja tulee olemaan.
      Köyhät ja tavalliset tallaajat ne sinne tykin ruuaksi joutuvat. Nämä amiraalit istuvat vain pöydän takana ja uhoavat.

    • Anonyymi

      Tämä äijä joka aina puhui "pulustusvoimista" kaikissa haastatteluissa.

      Ja suomen armeijassahan ei ole yhtään sotaa nähnyttä henkilöä!

      Joten mistä urhoollisuudesta tässä nyt oikein puhutaan?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      233
      4159
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      112
      2624
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2355
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1426
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      115
      1406
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1169
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      78
      1087
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      953
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      936
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      921
    Aihe