Paras perintätoimisto

Tietääkö joku perintätoimistoa joka todella perii ne laskut eikä vain läpsyttele? Intrum, Lowell , Ropo ja kumppanit tuntuvat helposti puhaltavan pelin poikki kun vähän älähtää että lasku muka riitainen
3342
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

No näinhän ne lainmukaiset toimijat tekee. Jos saatava on riitainen niin käräjien kautta arvotaan oikea summa. Tai sitten meet nahkaliivi päällä maila kädessä jonnekin Nokian konttorin eteen heilumaan ja katsot miten käy, että tuleeko rahaa.

Äänestä

Tosiasiassahan se kannattaa hoitaa itse. Jos lasku on riitainen niin joku perustelet sen oikeaksi tai sitten korjaat sen oikeaksi. Aika helppoa.

Äänestä

Ykkös Perintä ei lopeta perintää kesken, vaan jatkaa vaikka käräjille ellei suosiolla maksa

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tietääkö joku perintätoimistoa joka todella perii ne laskut eikä vain läpsyttele? Intrum, Lowell , Ropo ja kumppanit tuntuvat helposti puhaltavan pelin poikki kun vähän älähtää että lasku muka riitainen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu