" Pekka Haavistoa ja Antonio Floresia käteltiin kaksin käsin. Se ei ole meillä yleistä tapakulttuurissa, mutta se on vahva ystävyyden ja toveruuden osoitus."
Mitä tähän sanoo palstalla pörräävät kristityt homokammoiset hihhulit?
Presidentin poikkeuksellinen ele kättelyjonossa kiinnitti asiantuntijan huomion
8
227
Vastaukset
- Anonyymi
Onhan selvää että kun sellanen luiseva muija hiplaa koko päivän niin verevän homopariskunnan kättely inspiroi!!!
It looks like you're referring to a discussion on Suomi24 about a handshake involving Pekka Haavisto and Antonio Flores, which sparked some comments about homophobia among certain Christian groups. It's important to approach such topics with sensitivity and respect for all individuals involved. If you have any specific questions or thoughts on this, feel free to share.
Näyttää siltä, että viittaat Suomi24-keskusteluun, jossa Pekka Haaviston ja Antonio Floresin kättely herätti joitakin kommentteja homofobiasta tietyissä kristillisissä ryhmissä. On tärkeää lähestyä tällaisia aiheita herkkyydellä ja kunnioituksella kaikkia osapuolia kohtaan. Jos sinulla on erityisiä kysymyksiä tai ajatuksia tästä, jaa ne vapaasti.
- Anonyymi
Tässä lopun ajan pahuuteen yllyttävässä maailmassa ne, jotka eivät usko Jeesukseen voidakseen pelastua, yrittävät kaikin tavoin ilmaista olevansa pahuuden puolella, 'tasa-arvoisuuden', 'vapauden', jopa 'rakkauden' puolella, kaikkien puolella, paitsi Raamattuun uskovien kristittyjen. Marssitaan homojonoissa, otatetaan kuvia homoja kaulaillen, tunnustaudutaan 'bi'-henkilöksi. He luulevat siitä jotain hyötyvänsä; mammonaa ja mainetta, virkoja tulevassa antikristuksen hallinnossa. Helvetissä on sitten aikaa katua. Ikuisesti.
- Anonyymi
Mikä se oli, kun ateistit seurasivat pukujuhlaa, niin jossain kohtaa tilanteita oli ns. käsidesimies? Samalla, kun ateismin asialla ollaan, niin mitä hauskoja muistoja teillä on euroviisuista?
- Anonyymi
ei nähty irakin edustajan kättelyä 🤔 ja olen ateisti
- Anonyymi
oli evätty verukkeella dronen valmistus venäjälle 🤣 ja vitut , se ettei kättele naisia oli syy
- Anonyymi
Se on sitä lähimmäisen rakkautta!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1731174
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132867- 84803
- 51738
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?45619Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55559Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä301554Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t223532- 50514
Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45502