Valtamedia vaikenee mutta venäjä on tehnyt diilin kapinallisten kanssa. Ne saavat syyrian ja ryhtyvät venäjäystävällismieliseksi.
Venäjän taktinen voitto syyrissss
19
310
Vastaukset
On jopa hauskaa huomata että USA tukee Syyrian kapinallisia jotka ovat ääri-islamisteja.
Samalla se tukee hyvin voimakkaasti Israelia ja Ukrainaa.
Maallikon alkaa olla hyvin vaikeaa saada mitään selvää Yhdysvaltojen nykyisestä "ulkopolitiikasta".
Mitäs mieltä arvon palstalaiset ovat?
Tukeako juutalaisia, islamisteja vaiko Ukrainan nazeja?
Sitkeä Vietnam on ilopilleri. Antoivat kunnolla turpaan USA:lle.
Rauhaisaa on siellä elo nyt:
https://www.youtube.com/watch?v=qGVwpuutU4g- Anonyymi
Jaa jotta vain että eikös tuo Putin viime kesänä lähentynyt ISIS:ä alkaen nylkyttämään kieli suustansa roikkuen heidän jalkojansa. Nyt sitten saamme huomata mitenkä islamistit suhtautuvat tuollaiseen Putinin kaltaiseen Pattayan homobaareissa jauhoja nenäänsä impaavaan hylkiöön.
Venäjä hävisi sotilaallisen erikoisoperaation. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jaa jotta vain että eikös tuo Putin viime kesänä lähentynyt ISIS:ä alkaen nylkyttämään kieli suustansa roikkuen heidän jalkojansa. Nyt sitten saamme huomata mitenkä islamistit suhtautuvat tuollaiseen Putinin kaltaiseen Pattayan homobaareissa jauhoja nenäänsä impaavaan hylkiöön.
Venäjä hävisi sotilaallisen erikoisoperaation.Putin,Putin,Putin,Putin,Putin rääkyvät irvokkaat papukaijat talviseen yöhön.. DDD
- Anonyymi
Ei Venäjä mitään diiliä ole tehnyt näiden kapinallisten kanssa, tilanne nyt vaan on se ettei Venäjällä ole resursseja mennä nykyisten konfliksiensa lisäksi jonnekin toisaalle.
Tämä on se karu todellisuus jonka pitäisi olla itsestäänselvää jokaiselle.
Nähtäväksi jää millainen dominoilmiö tuosta nousee arabimaissa muuallakin. - Anonyymi
Tuo kremlissä osataan, tappion kääntö voitoksi. Talous sakkaa, korot pilvissä, konkurssi aalto käy läpi venäänmaan, mutta kremlissä iloitaan uskomatonta talouden nousukiitoa.
- Anonyymi
Pitää yrittää saada kansa pysymään jollain tapaa ruodussa vaikka rahat ei riitä, mutta kaikkihan on lännen syytä, sanoo Putinin propaganda.
Kumpi on parempi Syyria vai Ukraina
se on UNCLE Putin ja UNCLE Trump kauppa- Anonyymi
Isossa kuvassa on tarkoitus vakavasti häiritä Trumpin odottavaa hallintoa.
Aikaisempi vaikuttanut tapa oli rauhoittaa tilanteet, ennen uuden presidentin virkaan astujaista, nyt mennään toisilola arvoilla.
Hyvä vain, ettei saa isoa sotaa aikaiseksi, Ukrainassa se ei oikein ota onnistuakseen ja Kiina on liian paksu pala.
Lähi itää on hyvä hämmentää, semminkin kuin Israel on jo yli vuoden luonut alueella sekasortoa.- Anonyymi
Israelhan ei ole luonut mitään sekasortoa.
Tilanne ei olisi siellä päällä nyt jos HOMOS Terot ei olisi menneet tappamaan ja ottamaan panttivankeja, joita niillä on vieläkin. Tosin taitaa kaikki olla jo kauan kuolleita.
Niin kauan kuin Palestiinalaiset itse halveksii omia perheitään tuolla tapaa minä en niistä tule paskaakaan välittämään.
- Anonyymi
Ryssiltä noita valeita riitttää jatkuvalla syötöllä elämien raivolla ne ei lopu
- Anonyymi
Eipäs nuolaista vielä! Kuzenov on matkalla kohti syyriaa.
- Anonyymi
Syyria on viimeisin esimerkki siitä mitenkä valtio kaatuu yllättäen ja varsin nopeasti.
Putin taitaa tarvita lisää unilääkkeitä nukkuakseen tämän jälkeen. Tosin, uskaltaako sulkea silmiään kun voi tulla puukkoa selkään saman tien. - Anonyymi
Siinnä meni Putlerilta poliittinen turvapaikka kunhan venäjällä käy vastaava humahdus.
Nyt vovochka joutuu pysymään väleissä paksun pojan kanssa. Siinnä menee venäjän ydinase- ja ohjusosaaminen vuokran etumaksuna. - Anonyymi
Venäjän armeija ei koskaan peräänny, vaan tekee täyskäännöksen ja etenee jälleen!
- Anonyymi
Mitenkä pitkään tshetseenit vielä odottavat Putinin romahtamista ennen kuin he aloittavat samanlaisen tohinan.
- Anonyymi
Hyvä kysymys, siellä jo pojat odottaa sormi liipasimella koska lähdetään Otteluun(tm) itsenäisyydestä.
Nyt Syyriaan hyökkäävät Turkki pohjoisesta ja Israel etelästä.
Yhdysvallat pommittavat vähän kaikkea mikä liikkuu, kohteita eivät kai tiedä oikein itsekään niitä kun on useita ja alati vaihtuvia.
Venäjä nauraa seuratessaam sekaannusta.- Anonyymi
Kyllä sitä varmasti naurattaa oikein kuollakseen, kun se evakuoi tukikohtiaan kiireen kaupalla.
- Anonyymi
Montakos lentotukialusta venäläisillä nyt onkaan pinnalla...
Ai niin!
Kukaan ei ryhdy venäjämyötämieliseksi muuten kun pakon edessä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7163405Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3833147Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o772978Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä362809Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja582308- 491979
- 941924
Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise141849Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu181829- 571719