Eivät uutisoi 612 soihtukulkuetta totuudenmukaisesti.
Toisaalta symbatisoivat tuota vasemmistonuorten ja muiden tovereitten (Helsinki ilman natseja)mielenosoitusta. Vastustivat poliiseja, heitä vietiin putkaan 40 henkilöä. Heiluttivat Palestiinan lippuja. Suomen lipun käytön he olivat kieltäneet.
Valtamedia: YLE HS jne
8
359
Vastaukset
- Anonyymi
Suomessa on vain medioita ei mitään "valtamediaa".
- Anonyymi
Suomessa ei ainakaan ole yhtään puolueetonta mediaa, vaikka siten itseään nimittävätkin! Totuuden voi jokainen nähdä ja kuulla joka päivä!!
- Anonyymi
Kyllä löytyy, kärjessä kansallinen mätäpaise, YLE!
- Anonyymi
Koko kulkue olisi saanut olla uutisoimatta! Vain siten näihin voidaan vaikuttaa kun ei anneta julkisuutta!
- Anonyymi
Keskisarjasta jopa orpopirun toimesta yritettiin tehdä epähenkilö. Keskisarja oli näille
ylelle, hesingin sanomille, iltalehdelle, iltasanomille jne lähettänyt kopion puheestaan
jonka piti.
Ja paikalla oli media, nuo juuri ja siitä voi sanoa että se media on kuohittu ( otettu pallit pois) jollekin muulle asialle.
Ehkä linnan rättijuhlille, joissa tämä kuviteltu "eliitti" esiintyi. - Anonyymi
612 kulkueesta uutisoitiin aivan totuuden mukaisesti, mutta itse kulkue ei esiintynyt aattensa mukaisesti. Nimittäin matkimalla soihtumarssilla iltapimeässä, kuten kolmekymmentä luvun Saksan SA, olisi heidän olettanut marssivan Saksalais sotilaiden hautuumaalle eikä Suomalaisten. Suomalaiset sankarivainajat, eivät myös elossa olevat olleet natseja eivätkä varmaan olisi halunneet uusnatsien häpäisevän heitä. Valtion puolesta oleva taho on ainoa jonka kuuluu kunnioittaa itsenäisyys päivänä sankarivainajia, eikä äärioikeiston natsimieliset.
- Anonyymi
Valtamedia on mukana lännen suuressa projektissa. USA tulee menettämään dollariin perustuvan hegemonia-ja saneluasemansa. Kohta koko muu maailma on sanktioitu. Suomi on uhrannut usa:n etujen puolustamiselle jopa oman itsenäisyytensä. Suomi on ollut kokoomuksen johdolla myynnissä jo kauan. Caruna on siitä räikein esimerkki. Sähköprojekti jatkuu ulkomaalaisen tuulivoiman rakentamisella. Ei kokoomus ole haudannut sosiaali- ja terveydenhuollon yksityistämistäkään. Myös veden yksityistämisyritykset jatkuvat. Viimeksi käytiin ulkomailla asuvien kansaneläkeläisten kimppuun. Persut ovat kaikessa tässä hyvänä apuna. Kuinka kauan kansallismieliset puolueet, varsinkin kepu ja vasemmistoliitto, ehkä demaritkin, jaksavat olla hiljaa.
- Anonyymi
Yle kiihottaa väkivaltaan avoimesti
vähän kuin natsit juutalaisia vastaan
https://twitter.com/i/status/1868368346594300061
Ylen toiminta käytännössä yllyttää vasemmistoa väkivaltaiseen toimintaan. 🙁 Yhtiö käyttää uutisplatformiaan käsittämättömän törkeällä tavalla
Yle on olevinaan huolestunut hyökkäyksestä demokratiaa vastaan, joten se hyökkää itse puhemiesinstituutiota vastaa
Yle roudaa lauantain pääuutislähetykseensä laitavasemmistolaisen Emilia Palosen, joka sopertelee: "Puhemies Jussi Halla-aho (ps.) ei ole yksiselitteisesti tuominnut eilistä väkivallan tekoa."
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2222936Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1732556Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1091208Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1321112- 701068
Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831045Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait2831021Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka341996Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20929Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22788