gremlins 2

rikkalapio

Oli tuossa alapuolella juttua Riiviöistä, mutta tietääkö kukaan mistä sais ostettua sen jatko-osan suomenkielisillä teksteillä?? Cdon.comissa oli vain tuo ensimmäinen ja amazonista löytyi mutta ilman tekstitystä...

6

609

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • morc

      Tuo kakkososa on todella mainio, mun mielestä paljon parempi kuin ykkönen. Helmiä juttuja. Todella mustaa huumoria, mistä meitsi tykkää.

      Vastatakseni kysymykseen, olen itekkin sitä hakenut ja sitä ei ymmärtääkseni ole julkaistu kuin ei-eurooppa dvd:nä, eli suomenkielisiä tekstejä noista julkaisuista ei löydä ja jos haluaa katsella täytyy olla aluevapaa dvdsoitin.

      (Joku vanhan vuokravhs tietysti saattaa lymyillä jonkun divarin kätköissä.)

      • mystery-86

        noistahan löytyy pelkkää intoa mutta? sehän riittää jo mainiosti.Mitä muutakaan voi odottaa tuollaisilta velmuiluilta?.Asiasta toiseen niin näin nuo kummatkin tuolla eravan Anttilassa dvd muodossa,mutta? päätin säästää ne joillekkin muille koska nuo on juuri sellaisia mitkä täytyy olla vhs muodossa.....perintökalleuksia.Ainakin on ymmärretty viihteen tarkoitus.Pikku nassikasta lähtien olen noita tsiikaillut ja tulen edelleen katsomaan etenkin ykkösosa on aivan riemastuttavan hervoton.Meinaa ihan tulla vedet silmiin kun katsoo.


    • gremlins-asiantuntija

      Muistan,kun se oli leffateattereissa. Siinä on sellainen kohta, jossa filmi menee muka poikki, ja gremlinit näyttävät kaikenlaisia varjokuvia valkokankaalle. Tämä versio on joskus tullut TV:stäkin.

      Sitten on videoversio, jossa nauha "alkaa pätkiä" ja taas gremlinit tekevät jotain koiruuksia, tällä kertaa lumisadetta näyttävän telkkarin sisällä.

      • mystery-86

        vanhan ajan tyyliin tehtyä b-kauhua ym....tehdään nykyään paljon ja toivottavasti tulee vielä lisää.


    • Elsa-Pekka

      Joka tapauksessa tämänkin elokuvasarja saattaa saada kolmannen osan.

    • Elsa-Pekka

      Sitäpaitsi onko kyseinen elokuva todella B-luokan elokuva?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2405
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1387
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      75
      1200
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1117
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      845
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      790
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      678
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      83
      672
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      25
      649
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      636
    Aihe