Lakkoilevat toverit. Hekin saattaa toimettomiksi kun Trump astuu virkaansa tammikusssa, sitten ei lakkoja sallita. mm 3 kuukauden lakko oli paperitehtaissa, sanoi Vnahala että lakko on 6 minuutin takia päiväaikaa vastaan. Tuollaiset Vanhalat saa laittaa kirnuun.. 6 minuutille päivässä sama vaikka päällään seisoo.
Meidän Hamas
Anonyymi-ap
581
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Aloittaja itse on totalitaristi.
Ayjohtajat päin persettä ! Tuollaisia ei oikeusvaltio kaipaisi. Saisivat mennä Al Assadin kanssa Venäjälle. Näkisivät Al Assadin salkussa Halosen muöntämän Suomen korkeimman kunniamerkinkin.
Muuta nyt jo viimeinkin Venäjälle, persun ihannevaltioon. Siellä ei ole ay-liikettä harminasi. Suomesta ei tehdä mini-Venäjää, kuten sinä näytät jatkuvasti vaativan.
Heheeei, trumpi ja Biden kävivät tukemassa USA n autotehdas lakkoilaisii. Ne työläiset saivat 25 prossaa lisää palkkaa vuoteen 2028 mennessä .
Kovin äärioikeisto natsiihallitus haluaa venäjän mallin Suomeen . No Venäjä hieno maa kun ei ole sie ikinä lakkoja . Valtio ja EK olikarkit määrää työläisen asioista !