Haapavesi nousee uusiin korkeuksiin irti suosta
menneisyydessä.
Itse itseänsä nostaen
10
350
Vastaukset
- Anonyymi
Ilmailusta Haapavesi näyttää hyvältä
- Anonyymi
Haapavesi on niin alakulottunut, ettei korkeuksiin nousta enää tosta vain. Tarvitaan jo runsain mitoin ns. uppausvoimaa. Up up ja up. Mutta tähän ei enää helepolla päästä, ku paskalointia tapahtunu jo niin kauan!
- Anonyymi
Hyi teitä, sitä ootte saaneet mitä ootte tilanneet.
- Anonyymi
Lähtökulma on tärkeä olla uppaluksiin. Ei uppoluksiin jolloin nokka painuu mutaikkoon. Lento kun saapuu korkeuksiin se pidetään siellä EIKÄ NOTKUTA keveissä tuulissa!
- Anonyymi
Matkailin ennen paljon. Ilmailu avartaa mieltä!
- Anonyymi
Keput pilannu koko kunnan....
- Anonyymi
Vasuritpa tän pilas ja upotti maan uumeneen! Haapavesi on suossa!
- Anonyymi
Waka wanhan Wäinömöisemme viesti nuorelle haastajalle Joukahaiselle: Sano itsellesi nouse suosta! Siitä se lähtee…
- Anonyymi
Peukalo pois jarruvivulta ja kaasua koneeseen. NM hanaa!
- Anonyymi
Hanaa hillitysti, että päänne kestää!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat1328396Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur5017666SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden2225719Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en974789Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1474664Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su1714526Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1104497Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p254385Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr144226Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03850