Historiaa kirjoitetaan uusiksi joka päivä

Anonyymi-ap

Maailma on muuttumassa kovaa vauhtia. Maailmanhistoria menee uusiksi jälleen. Taitaa käydä niin, että kukaan ei kohta ole enää sitä enää lukemassa. Syyrian hirmuhallinto on kukistettu, tilalle astuu ääri-islamistisuus. Taitaa mennä vielä huonommaksi euroopan kannalta. Suomessa on syyrialaisia yli seitsemän tuhatta henkilöä. Ongelmia tiedossa. Pitäisi lähettää heidät nyt kotiin kun valta on vaihtunut.
Ei syytä pakolaisuuteen.

8

218

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos pakolaiset lähetettäisiin takaisin kotimaahansa, niin Purralla ruostuisi sakset kun ei enää voisi leikata suomalaisilta pakolaisia syynä pitäen. Nythän kuitenkin markkinat alkaa, kun Syyriasta tulee pakolaisia jotka ovat tehneet nyt täällä olevista pakolaisia.

      • Anonyymi

        Mene jo ottamaan lääkkeesi tuohon Purravihaan. Olet vain mistään mitään ymmärtämätön nulikka.


    • Anonyymi

      Syyrian uusi hallinto on ääri-islamilaisia. Ei tainnut tilanne kuin pahentua.

    • Anonyymi

      Miksi se maailmanhistoria nyt uusiksi menee?

      • Anonyymi

        Haloo missä aivot?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Haloo missä aivot?

        Kerro kun tiedät haloo? Miten tämä maaian historiaan vaikuttaa? Ollutta ja memnnyttä...


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kerro kun tiedät haloo? Miten tämä maaian historiaan vaikuttaa? Ollutta ja memnnyttä...

        Mistähän psykoosista tämäkin änkyrä heräsi?


    • Anonyymi

      Onhan meillä lorvimassa ozan yanar, husu hussein sekä suuriklyyvarinen nasima razmyarkin.Hekin joutaisivat jo kotiin kun somaliassakaan ei ole ollut ongelmia 30 vuoteen.Ongelma on siinä että täällä on asiat liian hyvin heille, eivät halua lähteä.Jokainen heistä on totaalisen tarpeeton ja tuottaa vain kuluja, sekä mölinää Suomessa.Keksitkö miten heidät saisi palaamaan?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      51
      1673
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      1612
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      10
      1178
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      981
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      954
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      765
    7. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      627
    8. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      86
      620
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      32
      597
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      38
      556
    Aihe