Jos kannatat Suomen itsenäisenä säilymistä, niin käy kannattamassa aloitetta miinakiellon purkamiseksi. Ei ole mitään järkeä siinä, ettei hyökkäävälle viholliselle saisi rakentaa esteitä tai pelotteita, koska vihollinen ei noudata minkäänlaisia kansainvälisiä sääntöjä hyökätessään.
Tässä se on median aika hyvin piilottama linkki aloitteeseen; https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/14459
Tästä on tehty pari muutakin vastaavaa aloitetta, mutta eipä juuri ole linkkejä näkynyt. Kannattaa käydä tukemassa niitäkin samalla vaivalla.
https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/14466
https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/14453
Kansalaisaloite Ottawan sopimuksesta irtautumiseksi
Anonyymi-ap
7
250
Vastaukset 7
- Anonyymi
Allekirjoitin kaikki.
- Anonyymi
Wtf? Tervetuloa vaan!
- Anonyymi
Muutama ääni vielä puuttuu. Ne tulee ennen viiden uutisia täyteen.
- Anonyymi
Katainen (kok) halusi Ottawan sopimukseen, eiköhän Orpo (kok) saa joukkonsa järjestykseen ja irti sopimuksesta ilman tavan tallaajienkin allekirjoituksia.
- Anonyymi
Jännä juttu ettei tuolloin aikoinaan kun miinakieltoon mentiin, niin meidän armeijan asiantuntijoiden mielipiteelle ei annettu juuri mitään arvoa, upseerien ylivoimainen enemmistöhän vastusti tätä miinoista luopumista.
- Anonyymi
Kohta 51000 kannatusta.
Nimet on kerätty, joko sopimus on purettu?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va802037Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä
Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai3661259Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?
Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu271085- 1411038
- 94782
Päälle hautaus?
Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa126751- 45717
- 59675
Voisit nainen joskus vastata minulle
Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.63662- 60644