Minja Koskela on näyttelijär!

Anonyymi-ap

Selailin kansainvälistä elokuva tietopankkia, IMDb:tä ja yllätyksekseni huomasin että vasemmistoliiton johtajar on näyttelijär. Hän on jo vuosien ajan esiintynyt pienissä sivurooleissa suomalaisissa tv-tuotannoissa. Mikä noita yhdistää on se että usein tuottajana on ollut YLE. YLE on siis yrittänyt "luoda" Minjasta jotakin suurta jo vuosien ajan? Kun näyttelijättären ura ei auennut niin Minjasta päätettiin luoda poliitikko?! Viihdetoimitus vain muuttui poliittiseksi ja uutistoimitukseksi joka Minja palvoo ja tuo esille vain ja ainoastaan positiivisessa valossa?

https://www.imdb.com/name/nm4489276/

8

245

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      On kyllä huima näyttelijänura. Yhdessä TV-sarjan episodissa soittanut viulua ja yhteen 16 minuutin draamaan tehnyt taustamusiikin. Melkoinen näyttelijänura musiikin tohtorille.

    • Anonyymi

      Aloittaja ei sinulla nyt nystyrät toimi? Etkö löytänyt mitään aihetta kun piti ryhtyä itse keksimään?

      • Anonyymi

        Mitä tarkoitat "itse keksimisellä"? Et tainnut avata tuota englanninkielisen IMDb:n linkkiä ja katsonut sieltä Minjan tv-projekteja?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mitä tarkoitat "itse keksimisellä"? Et tainnut avata tuota englanninkielisen IMDb:n linkkiä ja katsonut sieltä Minjan tv-projekteja?

        Kaikki vasemmistoliitissa ja vihreissä on soluttautumista järjestelmäämme. On ollut jo 60 luvulta.


      • Anonyymi

        no niin persupakkomielteinen persuista pihalle potkittu rotuopin julistaja, nappi huuleen, nalle kainaloon, tuti suuhun ja tutimaan että jaksat aamulla nousta taas reippaana poikana itkemään persujen perään.


    • Anonyymi

      Näyttelijän taidoista on hyötyä politiikassa. Monet eivät huomaa sitä valheellisuutta sekä tyhjiä puheita, joita vasemmisto pitää yllä...

      • Anonyymi

        No juuri tuossa osuit täysin oikeaan. Ei ihmekään että Minja on niin hyvä somen (siellä kaikki aina näyttää hyvältä ja kauniilta) käyttäjä kun taustalla aloittelevan näyttelijättären ura ennenkuin se sitten vaihtui politikointiin.


    • Anonyymi

      Mutta ei onneksi kovin hyvä näyttelijär! Somen pintakiiltoa koko nainen ilman mitään todellista sisältöä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä

      Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien
      Yhteiskunta
      236
      3536
    2. Tapettu

      On joku kangaskadulla perjantaina
      Sotkamo
      62
      3188
    3. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      75
      2738
    4. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      37
      2580
    5. Työvoimatoimisto

      Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve
      Työttömyys
      85
      2195
    6. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      27
      1932
    7. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      85
      1929
    8. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      40
      1852
    9. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      96
      1737
    10. Mietin sua liikaa

      Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli
      Ikävä
      69
      1083
    Aihe