Teatterit sateenkaaristuu ja siksi...

Anonyymi-ap

Ihmiset näkee jatkuvasti sateenkaari propagandaa TV - uutisissa, elokuvissa, lehdistössä... TV mainoksissakin.

Kansa saanut jo tarpeekseen sateenkaarta. Suomen n. 4300 homo ja lesboparia on kuin määrääjät. Vaikka 1 430 000 heteroparia on Suomessa. Ei helv*** sentään.

Seta vaati suvaitsemista. Mutta nyt riittää. Seta takaisin koirankoppiinsa. Me memme suvaitse haukkuvaa rakkia.

JO RIITTÄÄ

Itse kävin teatterissa viime kesänä ja ennen sinne menemistä sanoin vaimolleni :
" Saas nähdä, missä setaprtopagandaa nähdään."

Heti lavastuksessa oli sateenkaarivärejä, Ja yhdessä vaiheessa transsukin astui kuvaan mukaan. Ja vieläpä isossa roolissa.

Hyvä, että nykyiseltä paskalta kultuurilta vähennetään rahoja. Hyvä.

Sateenkaari ei kuulu kuin taivaalle. Siellä on sitäpaisi oikein 7 väriä, eikä niinkuin setan sateenkaaressa 6 väriä.

Setan sateenkaari on saastekaari. Puhutaan ilmakehän saastumisesta. Setan saastekaari on merkki moraalin, kulttuurin ja ihmisarvojen saastumisesta.

Kulttuurirahoja pois niinkauan kunnes sateekaari hulluus poistuu lavoilta ja mediasta.

4

346

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Just

    • Anonyymi

      Teatteriväki voisi tehdä sellaisia näytelmiä joita katsojat haluavat mennä katsomaan? Eiköhän katsojat ole saaneet jo tarpeekseen osallistuvasta punikki ja lbgt propagandasta? On turha ulista että yhteiskunta ei tue taidetta, miksi teidän taide tarvitsee veronmaksajien rahoja? Ehkä siksi että se on suurelta osin roskaa? Katsojat ovat huomanneet että hyvin pärjää ilman noita näytelmiä?

      • Anonyymi

        Siinä olisi teatteriväelle haastetta, tekisivät sellaista teatteria mitä ihmiset haluavat? Ei siis sellaista "osallistuvaa" roskaa mitä teatteriväki haluaa esittää? Nyt alkaa rahat olemaan vähissä, ja vasemmisto hörhöt ei voi enää jakaa veronmaksajien rahaa miten haluavat?


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kunpa minä tietäisin

      Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv
      Ikävä
      25
      2426
    2. paras asia kaivatussasi?

      ❤️‍🔥
      Ikävä
      114
      2056
    3. Vihaan sua todella paljon.

      Tiedoksi vaan 🙃
      Ikävä
      113
      1667
    4. Syitä välttelyyn

      En ennen ole kokenut tällaista. Miksi vältellään jos on ihastunut vai onko se aina merkki siitä ettei kiinnosta?
      Ikävä
      42
      1533
    5. Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.

      Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.
      Ähtäri
      9
      1467
    6. Miksi kaivattunne

      ei pystynyt koskaan kertomaan tunteistaan? Teitkö oikean valinnan kun lähdit etääntymään? Kuinka kauan olisi pitänyt odo
      Ikävä
      90
      1065
    7. Purrasta tehty huoli-ilmoitus

      Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b016
      Maailman menoa
      120
      1016
    8. Pelottaa kohdata hänet

      En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt
      Ikävä
      87
      965
    9. Olisin halunnu vaan tutustua

      Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno
      Ikävä
      35
      957
    10. Tiedätkö ketään toista jolla on sama kaivattu

      Eli joka ikävöisi samaa henkilöä tällä palstalla? Tai muualla? Tiedätkö miten kaivattu suhtautuu tähän toiseen verrattu
      Ikävä
      15
      949
    Aihe