Ihmiset näkee jatkuvasti sateenkaari propagandaa TV - uutisissa, elokuvissa, lehdistössä... TV mainoksissakin.
Kansa saanut jo tarpeekseen sateenkaarta. Suomen n. 4300 homo ja lesboparia on kuin määrääjät. Vaikka 1 430 000 heteroparia on Suomessa. Ei helv*** sentään.
Seta vaati suvaitsemista. Mutta nyt riittää. Seta takaisin koirankoppiinsa. Me memme suvaitse haukkuvaa rakkia.
JO RIITTÄÄ
Itse kävin teatterissa viime kesänä ja ennen sinne menemistä sanoin vaimolleni :
" Saas nähdä, missä setaprtopagandaa nähdään."
Heti lavastuksessa oli sateenkaarivärejä, Ja yhdessä vaiheessa transsukin astui kuvaan mukaan. Ja vieläpä isossa roolissa.
Hyvä, että nykyiseltä paskalta kultuurilta vähennetään rahoja. Hyvä.
Sateenkaari ei kuulu kuin taivaalle. Siellä on sitäpaisi oikein 7 väriä, eikä niinkuin setan sateenkaaressa 6 väriä.
Setan sateenkaari on saastekaari. Puhutaan ilmakehän saastumisesta. Setan saastekaari on merkki moraalin, kulttuurin ja ihmisarvojen saastumisesta.
Kulttuurirahoja pois niinkauan kunnes sateekaari hulluus poistuu lavoilta ja mediasta.
Teatterit sateenkaaristuu ja siksi...
4
453
Vastaukset
- Anonyymi
Just
- Anonyymi
Teatteriväki voisi tehdä sellaisia näytelmiä joita katsojat haluavat mennä katsomaan? Eiköhän katsojat ole saaneet jo tarpeekseen osallistuvasta punikki ja lbgt propagandasta? On turha ulista että yhteiskunta ei tue taidetta, miksi teidän taide tarvitsee veronmaksajien rahoja? Ehkä siksi että se on suurelta osin roskaa? Katsojat ovat huomanneet että hyvin pärjää ilman noita näytelmiä?
- Anonyymi
Siinä olisi teatteriväelle haastetta, tekisivät sellaista teatteria mitä ihmiset haluavat? Ei siis sellaista "osallistuvaa" roskaa mitä teatteriväki haluaa esittää? Nyt alkaa rahat olemaan vähissä, ja vasemmisto hörhöt ei voi enää jakaa veronmaksajien rahaa miten haluavat?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle273545Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A142800Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.1212716Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1162398Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt182182Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.771762Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥501678Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta261666Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.431381- 1441334