Joos on Osuskaupan Hyvävelijärestelmä murtunut?

Anonyymi-ap

Vieläkös Kaupunkimme valtustosaliin pääsemiseen vaaditaan S-kultakortti, vai pääseekö sinne jo Lidlin äpilläkin?

12

273

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      VARTIOILLA on skanneri, jos sulla on Lidlin äppi kännyssäsi, ei ole mitään mahksia päästä sisälle - mutta Osuuskaupan kehittymättömällä äpillä se onnistuu.

    • Anonyymi

      Kamalaa, mutta kun mulla on molemmat, siis se S- kortti ja Lidlin äppi - mitenkä nyt toimisin - että edes pääsisin Salon Kaupugnintalon vessaankaan, vaikka olin porvareiden ehdokas vaaleissa viimeksi ja puuhkahuivikin kuvassanikin oli silloin.

    • Anonyymi

      Porvareiden porvareita olemme aina olleet ja emme ole koskaan edes tunteneet ulkopuolisia ihmisiä, mitä ne ovat, ei kait ne tuo vaan santaa Kaupunkimmetalon parketeille, jos ne pääsee sisälle, siis ne Lidlin äpillä tulevat
      Apua, tehkää jotain - ettei käy kuin Syyriassa.

    • Anonyymi

      Voisihan sitä tosiaan verrata Syyriaan, on siellä kaupungintalolla 50 vuotta porvareiden osuuskauppa huseerannut kuten yksinvaltias Syyrian mulkku.
      Muistelkaapa vaikka Osuuskaupan Arvosen aikaa jolle joka saatanan valtuuston äijä ja nainen pokkuroi ja köyhät kyykkyyn systemillä.

    • Anonyymi

      Ei kun QR koodilla

    • Anonyymi

      Ehdotan joulukeröystä osuuskaupan vähäpalkkaisille johtajille

      Keräyslippaat ja laatikko kassojen viereen.

      • Anonyymi

        Ei tarvi on jo jyvitetty tuotteiden hintoihin ja osuuskunta korttijäsenyys hässäkkään sekä lahjontaan henkilökunta alennuksiin ja hyvä veli verkostoon


    • Anonyymi

      Viikolla koitin päästä sisälle ja mutta kun näkivät mun vanhan E - marketin kortin vilauksella kun koitin sitä S- korttia hakee plakkaristani.
      Isot ÄIJÄFIRMAN ISOT taluttivat minut joenrantaan asti ja paiskoivat maahan, sanoen: "Ettekös te saatanan köyhät opi koskaan, teille ei ole mitään asiaa joen tännepuolelle"

      • Anonyymi

        Esimerkiksi; Miksi se Lohi maksaa S - marketissa , tai Prismassa 24 e kilo, kun samaa saa muualta 10:llä eurolla?
        - Koska näillä saatanan S - markettien ns, Puuhkanaisilla ( puuhkanainen on kuin ylimys HUORA aikoinenansa ) on varaa ostaa ja ,,,,


    • Anonyymi

      s- kortilla saa ruuastakin maajussit BONUKSIA, ja verotuksissa vähennystä siitäkin, ne katsotaan rehuksi.

    • Anonyymi

      Olin lenlillä kaupungilla ja saumoisin kävelin nykyisen Kaupunkinmmetalon vierustaa ja siellähän outoja tapahtui kun pienestä akkunasta sisälle katsoin.
      Äänenkin kuulin sisältä ja ensin vain kuuli: Hallelujaa, hallelujaa Arvonen,,,,,,joka jatkui ja jatkui, kunnes tarkensin katseeni, perkele.
      Siellä oli iso valkokangas jonne heijastettiin vanhoja Osuuskaupan mainoksia ensin ja sitten vanhojen johtajien kuvia - wittu.
      Siellä ne nyökkäili kuin jossain krematoriossa ja lopulta tuli kuvaa Salon Seudun Sanomista ja Arvosesta - siitähän riemu repesi, nuoret työtkin alkoivat riisuitumaan ja huusivat "Voi, voi Arvonen, voi arvonen , tule takaisin , tule takaisin....

    • Anonyymi

      Eihän tuo mitään uutta mulle ollut, muistan aina lapsuudesteni kylän Osuuskaupan jonne nuori nainen meni kesäksi töihin ja jo jouluna alkoi vatta kasvamaan.
      Sanottiin silloin vain: "tyttö oli liikaa syöyt osuuskaupan leipää".
      Takahuoneessa oli jauhoja punninnut vain ja Osuuskaupanhoitaja oi tullu takaapäin häiritsemään.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      272
      3392
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      21
      1873
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      28
      1537
    4. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      84
      1421
    5. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      137
      1058
    6. Miksi et vain uskalla!?

      On niin ikävä...
      Ikävä
      81
      1014
    7. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      66
      916
    8. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      86
      796
    9. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      61
      707
    10. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      51
      696
    Aihe