Joos on Osuskaupan Hyvävelijärestelmä murtunut?

Anonyymi-ap

Vieläkös Kaupunkimme valtustosaliin pääsemiseen vaaditaan S-kultakortti, vai pääseekö sinne jo Lidlin äpilläkin?

12

278

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      VARTIOILLA on skanneri, jos sulla on Lidlin äppi kännyssäsi, ei ole mitään mahksia päästä sisälle - mutta Osuuskaupan kehittymättömällä äpillä se onnistuu.

    • Anonyymi

      Kamalaa, mutta kun mulla on molemmat, siis se S- kortti ja Lidlin äppi - mitenkä nyt toimisin - että edes pääsisin Salon Kaupugnintalon vessaankaan, vaikka olin porvareiden ehdokas vaaleissa viimeksi ja puuhkahuivikin kuvassanikin oli silloin.

    • Anonyymi

      Porvareiden porvareita olemme aina olleet ja emme ole koskaan edes tunteneet ulkopuolisia ihmisiä, mitä ne ovat, ei kait ne tuo vaan santaa Kaupunkimmetalon parketeille, jos ne pääsee sisälle, siis ne Lidlin äpillä tulevat
      Apua, tehkää jotain - ettei käy kuin Syyriassa.

    • Anonyymi

      Voisihan sitä tosiaan verrata Syyriaan, on siellä kaupungintalolla 50 vuotta porvareiden osuuskauppa huseerannut kuten yksinvaltias Syyrian mulkku.
      Muistelkaapa vaikka Osuuskaupan Arvosen aikaa jolle joka saatanan valtuuston äijä ja nainen pokkuroi ja köyhät kyykkyyn systemillä.

    • Anonyymi

      Ei kun QR koodilla

    • Anonyymi

      Ehdotan joulukeröystä osuuskaupan vähäpalkkaisille johtajille

      Keräyslippaat ja laatikko kassojen viereen.

      • Anonyymi

        Ei tarvi on jo jyvitetty tuotteiden hintoihin ja osuuskunta korttijäsenyys hässäkkään sekä lahjontaan henkilökunta alennuksiin ja hyvä veli verkostoon


    • Anonyymi

      Viikolla koitin päästä sisälle ja mutta kun näkivät mun vanhan E - marketin kortin vilauksella kun koitin sitä S- korttia hakee plakkaristani.
      Isot ÄIJÄFIRMAN ISOT taluttivat minut joenrantaan asti ja paiskoivat maahan, sanoen: "Ettekös te saatanan köyhät opi koskaan, teille ei ole mitään asiaa joen tännepuolelle"

      • Anonyymi

        Esimerkiksi; Miksi se Lohi maksaa S - marketissa , tai Prismassa 24 e kilo, kun samaa saa muualta 10:llä eurolla?
        - Koska näillä saatanan S - markettien ns, Puuhkanaisilla ( puuhkanainen on kuin ylimys HUORA aikoinenansa ) on varaa ostaa ja ,,,,


    • Anonyymi

      s- kortilla saa ruuastakin maajussit BONUKSIA, ja verotuksissa vähennystä siitäkin, ne katsotaan rehuksi.

    • Anonyymi

      Olin lenlillä kaupungilla ja saumoisin kävelin nykyisen Kaupunkinmmetalon vierustaa ja siellähän outoja tapahtui kun pienestä akkunasta sisälle katsoin.
      Äänenkin kuulin sisältä ja ensin vain kuuli: Hallelujaa, hallelujaa Arvonen,,,,,,joka jatkui ja jatkui, kunnes tarkensin katseeni, perkele.
      Siellä oli iso valkokangas jonne heijastettiin vanhoja Osuuskaupan mainoksia ensin ja sitten vanhojen johtajien kuvia - wittu.
      Siellä ne nyökkäili kuin jossain krematoriossa ja lopulta tuli kuvaa Salon Seudun Sanomista ja Arvosesta - siitähän riemu repesi, nuoret työtkin alkoivat riisuitumaan ja huusivat "Voi, voi Arvonen, voi arvonen , tule takaisin , tule takaisin....

    • Anonyymi

      Eihän tuo mitään uutta mulle ollut, muistan aina lapsuudesteni kylän Osuuskaupan jonne nuori nainen meni kesäksi töihin ja jo jouluna alkoi vatta kasvamaan.
      Sanottiin silloin vain: "tyttö oli liikaa syöyt osuuskaupan leipää".
      Takahuoneessa oli jauhoja punninnut vain ja Osuuskaupanhoitaja oi tullu takaapäin häiritsemään.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      52
      1043
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      20
      955
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      504
      821
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      48
      776
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      45
      702
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      37
      649
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      616
    8. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      180
      589
    9. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      59
      558
    10. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      550
    Aihe