Länsimaiden aseistama ja rahoittama, vallankaappaus Syyriassa, onnistui toisellakerralla !?

Anonyymi-ap

Siihen meni heillä montavuotta,saada uusiyritys ja nyt sitten ollaan kuin yllättyneitä !?
Kun aikanaan Libyaan , länsi sai kaappausyrityksenainaan, talous kateudessaan, olihan Yhdysvaltai koneet rajoill härnänneet, Libya koneita,jopa ampuneet alas,tarkistuslennolta,eikä pohjoismaissa muuta kuin hymähdettiin !?

2

147

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Meitä Rysiä suretaa,aina?!kun Rysien ragastama tigdaattori syöstän valasta ?! Ja hän joutu pageneman Venjälle ?! Vladidolf Putlerilla on nin kire tapa laspia ja sivijelä Ugriansa,etä hän heti edhi aseta uusi digtatori Syrian kans laiia tapaman ja kidutaman ?!

    • Anonyymi

      Aloittajan pitäisi mennä hoitoon! Miten kukaan täysjärkinen voi puolustella Assadin tappoja ja kidutuksia? Tai siis, ei kukaan täysjärkinen voikaan. Kenen tahansa tekemä vallankumous on enemmän kuin tervetullut tuollaisessa diktatuurissa. USA sitä ei tosin tehnyt eikä edes rahoittanut.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      123
      2558
    2. 135
      1964
    3. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      115
      1291
    4. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      63
      1286
    5. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      77
      1141
    6. HESARI: Kahden Pasin pankki OmaSp

      Toinen entinen työntekijä sanoi, että Turtio oli organisaatiossa “Jumalasta seuraava, ylöspäin” https://www.hs.fi/visio
      Seinäjoki
      27
      1133
    7. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      35
      1122
    8. Tykkäsit nainen

      Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.
      Ikävä
      45
      1089
    9. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      96
      1053
    10. Kerroppas nyt

      M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉
      Ikävä
      84
      1048
    Aihe