Joensuun perinteistä uudenvuoden ilotulitusta ei järjestetä

Lapsille joku oma tulitus jossain?
28322
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 28

Vanhimmat

Tulitus tulitus TULITUS TUL-ITUS TULI-TUS TULITUSSU

Äänestä

Viherhörhöt vei ilotulituksenkin! Kyllä nyt ilmasto ja maailma pelastuuuuuuuu...!!!
Menkää vielä koko rupusakki tielle istumaan ja rääkymään että sanoma tehostuu!
Arvatkaa viherpiiperöt äänestänkö teitä ja teidän ilmastopaniikkianne?
Hlvtin kouhot ja taivaanhalaajat, olette vahingollinen vieraslaji, joka toivottavasti seuraavissa vaaleissa kitketään pois.
Ostan stna tonnilla ja raketteja paukkuja ja annan palaa illasta aamuun!
Siinähän vapisette piskienne kanssa ja itkette ilmastoanne, prkle!

Äänestä
  • No kerro nyt ihmeessä alkuperäiselle kirjoittajalle missä ammut ne rakettisi vai sängyn allako pöräyttelet?

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    No kerro nyt ihmeessä alkuperäiselle kirjoittajalle missä ammut ne rakettisi vai sängyn allako pöräyttelet?

    Siinäpähän sitten kuulet missä päin paukkuu. Kyllä meillä on melkoiset "päättäjät", ilkesivät vielä veroprosenttiakin nostaa. Ilotulitusrahatkin sitten itse juhlivat ja ryyppäävät seminaareissaan ja "kokousmatkoillaan".

    Äänestä

Hyvä ,hyvä,kerrankin järkeväpäätös..Hyvä Joensuu...

Äänestä

Hyvä päätös kerrankin. Ei tarvitsisi järjestää missään muuallakaan, eikä mitään värivaloja koskaan missään. Yksi pieni kynttilä pöydällä/joulu riittää.

Äänestä
  • Kyllä.

    Äänestä

Juntti kylä ei mitään muuta kuin piikkilankaa ja sammuttaa valot kaikki urpot ja miinat asuvat nykyään

Äänestä
  • Otahan uusiksi sitten kun selviät.

    Äänestä

  • Se on hienoa kun Joensuu ihan tietoisesti ajaa kiinnostuksen asua ja elää paikkakunnalla.
    Mutta toivotaan että jotkut siellä pysyy, oma suku pala kerrallaan lähtee sieltä.
    Harmi sinällään, mutta sitä saa mitä tilaa

    Äänestä

Kiitoksena tästä sijoitan vajaan 15tonnin veronpalautukset ilotulitteisiin. Kerran ne valtio palauttaa niin laitetaan taivaalle!

Tulitus alkaa 31.12.2024 kello 18 ja tunnin välein laitetaan 2000€ edestä palamaan!

Äänestä
  • En usko senkin lökäpöksy pentti🥳🥳🥳

    Äänestä

Minä ilotulitin kerran. Se oli paukaus.

Äänestä

Järjestelyistä vastannut Joensuun Virta kertoo, että päätökseen vaikuttivat sekä kaupunkilaisten toiveet että taloudelliset syyt.

Äänestä
  • Jossakin sanottiin että ilmastolliset seikat ja eläimille aiheutuva häiriö...
    Onkohan tuossa ihan kaikkien kaupunkilaisten toiveita kyselty, aina on kuitenkin ollut tori ja rannat ja sillat täynnä ihmisiä ilotulitusta katsomassa. Mutta kun halutaan olla ankea kaupunki niin ankeutetaan sitten oikein olan takaa.

    Äänestä

  • Anonyymi00017 kirjoitti:

    Jossakin sanottiin että ilmastolliset seikat ja eläimille aiheutuva häiriö...
    Onkohan tuossa ihan kaikkien kaupunkilaisten toiveita kyselty, aina on kuitenkin ollut tori ja rannat ja sillat täynnä ihmisiä ilotulitusta katsomassa. Mutta kun halutaan olla ankea kaupunki niin ankeutetaan sitten oikein olan takaa.

    Jospa ne panostaa johonkin muuhun.

    Äänestä

  • Anonyymi00019 kirjoitti:

    Jospa ne panostaa johonkin muuhun.

    Juu, kaupunginvaltuuston uudenvuoden ryyppäjäisiin...

    Äänestä

Venäjälläkin eliitti, 7% kansasta määrää mitä tehdään...

Äänestä

Hyvä että näin.Ostakaa itse rakettinne ja lentäkää kuuhun jos mahdollista.Terv.Nukkumatti Nakkilasta👶👶

Äänestä

Täysin turhaa kulunkia.

Äänestä

Jokainen ampukoot rakettinsa missä ja miten paljon hyvänsä ja vastatkoot seurauksista. Muut "turhaa kulunkia"-ihmiset köyhäilkööt katsomapuolella. Valintoja, valintoja...

Äänestä

Joka uusivuosi on ollut tori, rannat ja sillat täynnä ihmisiä katsomassa ilotulitusta, joka on ollut erittäin suosittu ja odotettu ohjelmanumero ja kuulunut uudenvuoden aaton perinteeseen.
Onkohan tuo taas loppuun asti harkittu päätös perua ilotulitus muutaman piipittäjän takia?
Kuulostaa lähinnä itsevaltaiselta epädemokraattiselta vallankäytöltä.

Äänestä

Katsokaa televisiota.

Äänestä

Menkää paukuttamaan ja itkemään Öllölän lavalle.Siellä on paukuttelut ja paperinenujakin tarvitseville.

Äänestä
  • Harvainvalta katsoo oikeudekseen määrätä enemmistön uuden vuoden vietosta.
    Älkää puhuko mitään demokratiasta.

    Äänestä

Vaihtelusta toiset tykkää toiset ei.

Äänestä

Paukuttelut on paukuteltu.Paukuttelu yhtä järetöntä kun kaikki moottoriurheilu.

Äänestä

Minusta riittää, kun Ukrainalaisilla on "ilo tulittaa" maahan tunkeutuvia ryssiä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Lapsille joku oma tulitus jossain?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu