Hyvin hoidetusta tehtavasta voi saada positiivista palautetta. Kun hoitaa huonosti hommansa kuuluukin saada ansaitusti negatiivista palautetta.
Keskustapuolueen tuhooja Saarikko sai juuri mita ansaitsi. Ottakoon opiksi. Koskee kaikkia paattajia.
https://www.instagram.com/p/C3mudaKNeUk/?utm_source=ig_embed&ig_rid=232a60c0-17b7-4114-88ad-8d8ab96b5f9f&ig_mid=57E00F0B-0CEC-4CB4-AB4E-3FBC3AEBDF20&img_index=1
Poliitikko saa ansaitsemansa kritiikin
5
239
Vastaukset
- Anonyymi
Krista Kiurusta ei ole julkaisukelpoista kuvaa . Elokapinan tohrima eduskunta on kuin taidetta verrattuna meikattuun Kiuruun. Piikkimatto sopiva joululahja Kiurulle. Se on hierontaa Kiurun aivoille. Kun Kiuru saapuu uimarannalle aurinko menee piiloon. Grillattu jouluporsas on kauniimpi kuin Kiuru.
- Anonyymi
Poliitikon, niin kuin meidän muidenkin, ulkonäkö on sivuseikka. Tärkeintä on, mitä osaa ja mitä tekee. Kiuru osaa kiusata toisia ja sitä hän on koko poliittisen uransa aikana tehnyt. Nyt Kiuru on saanut "piikkimaton" kasvoihinsa, jos uutiset pitää paikkansa. Fyysinen väkivalta on kaikilta osiltaan raukkamaista ja tuomittavaa, mutta niin on psyykkinen väkivaltakin mitä Kiuru näyttää käyttävän.
- Anonyymi
Toisin sanoen Krista Kiurulla(SDP) on sadistin luonne. Olisi sopinut hyvin Siperian gulag vankileirin komentajaksi.
- Anonyymi
Kiuru käytti jo Sipilän hallituksen aikana oppositiopoliitikkona psyykkistä väkivaltaa viivyttäessään sote-kokouksissa asioiden käsittelyä. Myöhemmin Marinin hallituksen aikana koronan torjunnassa hän käyttäytyi yksinvaltiaan tavoin. Nyt taas oppositiosta käsin sote-valiokunnan puheenjohtajana hän on paha ilman lintu, joka on saanut valiokuntaan huonon yhteishengen. Miksi tällaista väkivallan käyttöä ei rankaista? Kiurun saamasta iskusta ei ole jäänyt minkäänlaista näkyvää jälkeä kasvoihin mutta Kiurun aiheuttama psyykkinen väkivalta on aiheuttanut tuhansien ihmisten pahoinvointia.
- Anonyymi
Ruma, läski, häiriintynyt sadisti Krista Kiuru. Tällaisella ei pitäisi olla mitään asiaa valiokunnan puheenjohtajaksi. SDPn kärkikaarti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja18222389Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant789599Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.427591Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va856399SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1896093Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot485082HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1154740Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1054466Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo942185Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k821469