Oltiin samassa työpaikassa

Uskoin meihin, uskoin hyvään, luotin tulevaan, luotin sinuun, että joskus...

Vähänpä tiesin...liikaa luotin, turhaan uskoin.

Nainen pettyy, jos ei saa tukea, turvaa ja hellyyttä. Lopulta.

Pitkän ajan jälkeen ajatus kaikesta hyvästä, ilosta, sinusta
12459
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Mihin päin?

Äänestä
  • Milloin tällaisen kokemuksen koit? En epäile sitä, ettei hän olisi tuntenut samoin? Itsellä ei usko riittänyt hyvään ja pelot epäonnistua jätti tämän vain kivana muistona, joka ei toteutunut ja siitä syytän vain itseäni ja riittämättömyyden tunnettani. Nimessä sama etukirjain, minä olin paljon myös vanhempi, mikä söi sitä uskoa hyvään, jotain sellaista silti tunsin meidän välillä 😢

    Äänestä

Halusin myös uskoa hyvään jossain ihmisessä.
Siinä vain huijaa itseään.
-nukke

Äänestä
  • No jopa sulla on synkkä vatsastapuhe, guppe🥱

    Äänestä

Naimisissa. Suurin kivi josta ei ehkä pääse yli.

Äänestä
  • Samaistun. Varatut ovat, noh, varattuja. -J-mies.

    Äänestä

Missä pyörii nainen nykyään? Kaupungissa vai kauempana?

Äänestä
  • Mies tekee mitä mies haluaa.
    Sillä se selviää.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Mies tekee mitä mies haluaa.
    Sillä se selviää.

    Ei näin.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Ei näin.

    Kyllä. Mies ei palstalla kysele noita vaan suoraan naiselta JOS on tarpeeksi kiinnostunut.

    Äänestä

Sähän sen sanoit. Naiivi ja tyhmä kun on päästä sä niin uskoo ties mitä sontaa. Pettymyksiä pettymysten perään. Mutta oon kyllä päättäny sulkee sydämen ja siihen asti kun oikeesti mun eteen tulee mies joka ei kierrä mua vaan haluaa mut. Joka haluaa olla vaan mun. Tämäkin lässytys palstalla ei anna hirveesti toivoa moisesta kun varatut vanhukset naimisissa täällä pääsääntöisesti rallattelee. No mutta .. ehkä vielä joskus jossain joku poromies tulee ja tarraa musta

Äänestä

Et kai kumminkaan toisen takia lähtenyt?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Uskoin meihin, uskoin hyvään, luotin tulevaan, luotin sinuun, että joskus...

Vähänpä tiesin...liikaa luotin, turhaan uskoin.

Nainen pettyy, jos ei saa tukea, turvaa ja hellyyttä. Lopulta.

Pitkän ajan jälkeen ajatus kaikesta hyvästä, ilosta, sinusta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu