Pelastiko Andersson itsensä nyrkkipyykiltä päästyään Brysseliin? Kummankin naisen politiikkaa ja puheita on haukuttu vuosikausia sosiaalisessa mediassa. Sitten joku kahjo uskoo saaneensa moraalisen oikeuden tirvauttaa nyrkillä.
Kiuru sai turpaan
9
177
Vastaukset
- Anonyymi
Kokoomus ja Persut ovat maalittaneet Kiurua koko syksyn aikana.
Syyttävä sormi osoittaa sinne!- Anonyymi
Sentään hyvä ettei sattunut olemaan puukkoa siinä nyrkissä. Kiihotusta on kyllä ollut riittämiin.
- Anonyymi
Luuleeko joku että vain nykyinen "maalitus" on syynä tähän. Mitä jos kiurun korona politiikka tappoi jonkun tai moniakin ihmisiä?
Entä mikä vetää kiurua kiduttamaan kansaa vaikka kotona on pieni VAUVA? Onko ehkä hänkin sellainen tyypillinen suomalainen sadisti joka heti hylkää pienen äitiä TARVITSEVAN VAUVANSA.
Miksi suomen sadistit tekee vauvoja kun eivät VIITSI hoitaa niitä vauvan TARVITSEMAN ajan? Tulee taas yksi uusi ongelmanuori lisää suomeen.- Anonyymi
Meinaatko että Kiurua lyötiin kotona olevan lapsen puolesta? Aika villiä ajattelua.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Meinaatko että Kiurua lyötiin kotona olevan lapsen puolesta? Aika villiä ajattelua.
No en meinaa.
Onko kivaa kun aivot on kierot joka keskustelussa?
Meinaan että jos LUONNE on sadistinen jopa omaa vauvaa kohtaan niin se on sitä erittäin helposti myös koko kansaa kohtaan.
Kannatatko sadismia vauvoja kohtaan vai mistä ilmestyi intosi tuomita puhe vauvojen PUOLESTA?
Oletko sinäkin suomisadistiäiti? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No en meinaa.
Onko kivaa kun aivot on kierot joka keskustelussa?
Meinaan että jos LUONNE on sadistinen jopa omaa vauvaa kohtaan niin se on sitä erittäin helposti myös koko kansaa kohtaan.
Kannatatko sadismia vauvoja kohtaan vai mistä ilmestyi intosi tuomita puhe vauvojen PUOLESTA?
Oletko sinäkin suomisadistiäiti?En ymmärrä mitä tekemistä Kiurun lapsella on tässä tekemistä kun vedit sen esiin, mutta Purran sadismia tavallisia varsinkin pienituloisia ihmisiä kohtaan kyllä oudoksun riippumatta siitä minkä ikäisiä ovat. Siirsin vähän tolppaa kuten sinäkin teit.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En ymmärrä mitä tekemistä Kiurun lapsella on tässä tekemistä kun vedit sen esiin, mutta Purran sadismia tavallisia varsinkin pienituloisia ihmisiä kohtaan kyllä oudoksun riippumatta siitä minkä ikäisiä ovat. Siirsin vähän tolppaa kuten sinäkin teit.
En ymmärrä minäkään, enkä ymmärrä sitäkään, että perussuomalaisista hyväksytään kaikenlainen vihapuhe. Ihmekös tuo, jos väkivalta kasvaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En ymmärrä minäkään, enkä ymmärrä sitäkään, että perussuomalaisista hyväksytään kaikenlainen vihapuhe. Ihmekös tuo, jos väkivalta kasvaa.
Ei tässä varmaan ole sen enempää erimielisyyttä.
Ja jos ette ymmärrä mitä yhteyttä on vauvojan kokeman sadismin ja aikuisten kokeman välillä niin eihän sille sitten mitään mahda.
- Anonyymi
Krista Kiuru oli satunnainen kulkija, jonka kimppuun rikoksenuusija hyökkäsi.
Olisiko vasemmistoliitto jo valmis keskustelemaan rangaistusten kiristämisestä ja varsinkin paljousalennuksen poistamisesta tuomioissa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki812886Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta
"I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from802376Riikka se runnoo työttömyyttä lisää
Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276752218Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä142143Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen71636Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue111463- 831257
Taas alkoi soidinmenot.
Ja historia toistaa itseään. Myönnän, että on varmasti semmoinen, mikä sinulle sopii. Innokas ja päällekäyvä eikä tuppis81110- 691097
No miten meni?
Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘1191044