Pelastiko Andersson itsensä nyrkkipyykiltä päästyään Brysseliin? Kummankin naisen politiikkaa ja puheita on haukuttu vuosikausia sosiaalisessa mediassa. Sitten joku kahjo uskoo saaneensa moraalisen oikeuden tirvauttaa nyrkillä.
Kiuru sai turpaan
9
151
Vastaukset
- Anonyymi
Kokoomus ja Persut ovat maalittaneet Kiurua koko syksyn aikana.
Syyttävä sormi osoittaa sinne!- Anonyymi
Sentään hyvä ettei sattunut olemaan puukkoa siinä nyrkissä. Kiihotusta on kyllä ollut riittämiin.
- Anonyymi
Luuleeko joku että vain nykyinen "maalitus" on syynä tähän. Mitä jos kiurun korona politiikka tappoi jonkun tai moniakin ihmisiä?
Entä mikä vetää kiurua kiduttamaan kansaa vaikka kotona on pieni VAUVA? Onko ehkä hänkin sellainen tyypillinen suomalainen sadisti joka heti hylkää pienen äitiä TARVITSEVAN VAUVANSA.
Miksi suomen sadistit tekee vauvoja kun eivät VIITSI hoitaa niitä vauvan TARVITSEMAN ajan? Tulee taas yksi uusi ongelmanuori lisää suomeen.- Anonyymi
Meinaatko että Kiurua lyötiin kotona olevan lapsen puolesta? Aika villiä ajattelua.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Meinaatko että Kiurua lyötiin kotona olevan lapsen puolesta? Aika villiä ajattelua.
No en meinaa.
Onko kivaa kun aivot on kierot joka keskustelussa?
Meinaan että jos LUONNE on sadistinen jopa omaa vauvaa kohtaan niin se on sitä erittäin helposti myös koko kansaa kohtaan.
Kannatatko sadismia vauvoja kohtaan vai mistä ilmestyi intosi tuomita puhe vauvojen PUOLESTA?
Oletko sinäkin suomisadistiäiti? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No en meinaa.
Onko kivaa kun aivot on kierot joka keskustelussa?
Meinaan että jos LUONNE on sadistinen jopa omaa vauvaa kohtaan niin se on sitä erittäin helposti myös koko kansaa kohtaan.
Kannatatko sadismia vauvoja kohtaan vai mistä ilmestyi intosi tuomita puhe vauvojen PUOLESTA?
Oletko sinäkin suomisadistiäiti?En ymmärrä mitä tekemistä Kiurun lapsella on tässä tekemistä kun vedit sen esiin, mutta Purran sadismia tavallisia varsinkin pienituloisia ihmisiä kohtaan kyllä oudoksun riippumatta siitä minkä ikäisiä ovat. Siirsin vähän tolppaa kuten sinäkin teit.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En ymmärrä mitä tekemistä Kiurun lapsella on tässä tekemistä kun vedit sen esiin, mutta Purran sadismia tavallisia varsinkin pienituloisia ihmisiä kohtaan kyllä oudoksun riippumatta siitä minkä ikäisiä ovat. Siirsin vähän tolppaa kuten sinäkin teit.
En ymmärrä minäkään, enkä ymmärrä sitäkään, että perussuomalaisista hyväksytään kaikenlainen vihapuhe. Ihmekös tuo, jos väkivalta kasvaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En ymmärrä minäkään, enkä ymmärrä sitäkään, että perussuomalaisista hyväksytään kaikenlainen vihapuhe. Ihmekös tuo, jos väkivalta kasvaa.
Ei tässä varmaan ole sen enempää erimielisyyttä.
Ja jos ette ymmärrä mitä yhteyttä on vauvojan kokeman sadismin ja aikuisten kokeman välillä niin eihän sille sitten mitään mahda.
- Anonyymi
Krista Kiuru oli satunnainen kulkija, jonka kimppuun rikoksenuusija hyökkäsi.
Olisiko vasemmistoliitto jo valmis keskustelemaan rangaistusten kiristämisestä ja varsinkin paljousalennuksen poistamisesta tuomioissa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2033812Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii602406Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3912286- 472203
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321521Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5131287Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931261- 561247
- 701147
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1241117