Kaupunginhallitus ilmeisesti vajakkeja täys kun vuodesta toiseen myydään aurauspalvelut sille joka eniten lupaa ja halvimmalla tekee (tai sit hyvävelikauoalla muuten vaan) kuitenkaan ilman katetta kunnon toteutuksesta??! Meet keskustaan niin tekarit hajoo ja iskarit tulee auton p*rseestä läpi, puoli km torista kaupungin hoitamilla tienpätkillä jää jo normikorkuisesta hlöautosta pohjaromujen kuvat hankeen eikä mummut ja papat pääse pihoistaan kun ei olla KERTAAKAAN aurattu myräkän alettua. Kun tää ois kertaluonteista mutta kun joka vuosi sama p*ska! Perämettien auraamattomuuden käsittää, mutta tätä paikkaa viitsitään vielä kutsua kaupungiksi?? Itkisin jos en naurais!
Tää sama laulu joka vuosi??!
11
330
Vastaukset
- Anonyymi
Ai että syrjäkulmat täytys jättää auraamatta. Että teijän perseet pääsis meneen 100metriä kauppaan.
- Anonyymi
Ukrainaan kaikki aurausrahat
- Anonyymi
Ei todellakaan pidä, vaan miksei olla tehty sellaisia soppareita että kaikki hoituu? Miks ennen hoitui, kerro se mulle??
- Anonyymi
kunniakansalaisille lapiot ja luudat käteen ja rasismia!
- Anonyymi
Rahat on loppu. Paitsi ei urakoitsijoilta. Mitä enemmän pyörii kalustoa sen vähemmän näkyy auraus. Ja lumisateetkin tulee erilailla kuin ennen. Ei 50 cm lunta kerralla. Matalampipohjaisia autoja. Silti täytys päästä sataa vaikka olis tie ihan tukos.
- Anonyymi
Niillä on ilmeisesti vielä "ruohonleikkurit" käytös.
- Anonyymi
Taitaa kaupunki antaa määräyksen koska saa lähteä, eiköhän urakoitsijat siellä ajaisi.
- Anonyymi
Parempi kun ei aurattaisi lainkaan...
- Anonyymi
Nyt ainakin on hyvin aurattu, äsken kävin liikentees.
- Anonyymi
Kokoomuksen säästö politiikkaa.
- Anonyymi
Meinaatko tosissasi, että kokoomus neljällä valtuutetulla sanelee Kankaanpään säästökohteet?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1192665Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J691104Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2111070- 39982
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va38941- 47894
- 36886
Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke123863- 4859
Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.35812