Alko 700 lumilinko tuotti pettymyksen. Ostin sen viime syksynä ja kahdesti siitä hajosi kitkavetopyörän kumi. Takuuseen meni, mutta tuiskulumet piti hoitaa käsipelissä, koska tämä romu ei reilua lumikuormaa kestänyt. Maahantuoja selitteli sitä sun tätä, mutta jonoksi asti oli näitä samoja vehkeitä pienkonekorjaamossa. Sitten maahantuoja keksi, että kitkavetopyörällä onkin kahden kuukauden takuu, koska on kulutus osa. Sitä se todella on. Älkää vaan haksahtako, alko tuotteista saa aina päänsäryn.
Alko lumilinko
5
371
Vastaukset
- Anonyymi
Ajoit tietenkin väkisin pakkaantuneeseen lumipenkkaan. Kitkapyörä kuluu, se on ihan normaalia. Autossakin vetävien pyörien renkaat kuluu kun asfaltilla suditellaan. Osta seuraavaksi koneliikkeestä. Jos ne neuvoisi miten linkoa käytetään.
- Anonyymi
Joopa joo alko myyjä. Mökillä toinen linko, jossa veto hihnalla, hyvin on toiminut yli kymmenen vuotta.
Alkon kitkapyöräveto on tosiaan tarkoitettu pihan siistimiseen kolaamisen jälkeen, ei muuhun.- Anonyymi
Kitkat kuluu paremmissakin merkeissä vaikka on isompia ellei käyttäjällä ole järkeä päässä. Valitettavan usein ei ole.
- Anonyymi
Hydrostaatti veto tai hihnaveto, niin lumi lentää, eikä tarvii repullista kitkavetopyöriä talven varalle. Onhan se vaan järkyttävää, jos vetopyörä on niin heikko, ettei sillä voi lumeen ajaa.
- Anonyymi
Kitkapyörä on hyvä jos osaa käyttää linkoa. Niitä on valmistettu miljoonia. Hydro on pelkkä mukavuustekijä.
Eikä silläkään tarvi runnoa senkin saa rikki.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta613111Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433067- 422417
Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa912037- 311893
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251759- 481606
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä831370- 391280
- 791110