Tilasiko Krista iskun?

Tilasiko Krista iskun saadakseen sääliä ja huomiota pois huonosta johtamisestaan?
18623
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Juu, MyrkynVihreät Huume-Hörhöt tekee vaikka mitä, kun saa Huumeita ja vähä Rahaa

Äänestä

Mene hullu hoitoon noine kysymyksilläsi 💩.

Äänestä

Demareille on kaikki keinot sallittu että Kiljusen venäjä- kytkökset unohtuisi!

Äänestä
  • Oli minkä puolueen jäsen, ei ole oikeutta ketään vetää nyrkillä kasvoihin 💩.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Oli minkä puolueen jäsen, ei ole oikeutta ketään vetää nyrkillä kasvoihin 💩.

    Mutta miten käy esim. ALEpan kassan, jos tulee isku kasvoihin , tutkiiko poliisi edes ! Näitä tapahtuu tavallisille kansalaisille tavan takaa, harva tutkitaan.

    Sen verran luulisi poliitikollakin olevan älliä, ettei lähde kävelemään tuonne Kaisaniemen pahamaineiseen puistoon !

    Äänestä

Suomessa lisääntyy koko ajan köyhyys ja eriarvoistuminen ja toivonsa menettäneet ihmiset nousevat kapinoimaan. Luokkasota tulossa ja tämä vain on vasta alkua. Rahvas nousee eliittiä vastaan ja päättäjät saavat tuntea sen nahoissaan.

Päättäjät ja kansanedustajat ajavat vain omia etujaan ja hoitavat itselleen kaiken maailman rahakkaita etuisuuksia, kuten sopeutumisraha, ilmaiset matkat, eduskunnan Visa mitä voi käyttää juopotteluun ja kavereiden kestitsemiseen. Kansalaisten oikeustaju ei ymmärrä.

Äänestä
  • Totta ! Miten näiden valtaapitävien on ollut edes mahdollista saada itselleen kaikki nämä edut eihän niille ole mitään todellista pohjaa olemassa.

    Menee yli tavallisten ihmisten oikeustajun !!!!

    Äänestä

Tilasiko puolue iskun. Ei voi tietää. SDP syytti eduskunnan puhemiestä, kun ei kommentoinut sossujen mielestä oikein. Monet muut saaneet puukosta ja kuolleet, eipä ole SDP koskaan tuominnut tai pahoitellut.

Äänestä
  • Höpöhöpö😧

    Äänestä

  • Joo. Olikohan Halla-aholla alibi?

    Äänestä

Median ei saisi hankkia ns. asiantuntijaa etukäteen kertomaan että jos hyökkäys on poliittinen, niin siitä tulee kovempi tuomio. Uskoisin että tuo hyökkääjä kuitenkin osaa lukea.

Äänestä

Juu. Varmaan tilasi. Mukava viettää joulu mustan silmän kanssa. Ihan pähkähullu kysymys.

Äänestä
  • Ei kukaan selväpäinen ihminen mene tuohon Kaisaniemen puistoon kävelemään, sehän on kaikkien tiedossa mitä siellä tapahtuu päivittäin. Missä omassa kuplassaan nämä poliitikot oikein elävät.

    Äänestä

  • Musta silmä? O.in jaloinhan punkersi lääkäriin. Teki Sipilät, valehtelee kun sika.

    Äänestä

En usko, koska hän on sentään demari.

Äänestä
  • Kiljunen on myös demari.

    Äänestä

  • Juu, hän on SENTÄÄN demari.🤣

    Äänestä

Kaisaniemen puiston osuutta on liioiteltu. Hieno puisto, jonka läpi olen kävellyt monesti. Myöhään illalla ja öisin ei tietenkään. Huumehörhöjä poistettu Aseman seudulta kymmeniä syksyn aikana. Sehän se syy on. Tämäkin tuli Vantaalta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tilasiko Krista iskun saadakseen sääliä ja huomiota pois huonosta johtamisestaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu