Surkeaa on. Ja miksi ei niitä tiekarhuja käytetä ? Onhan niitä kai nokialla viä muutama jäljellä ..?
Lumen auraus Nokialla ala-arvoista.
20
534
Vastaukset
- Anonyymi
Kaupunki on kenties kilpailuttanut aurauksen alihankkijoilla?
- Anonyymi
Auratkaa nyt se KALHUNKATU ! En käsitä miksi se jätetään aina auraamatta ?? Nuo jäämuhkurat jäätyy siihen ja sitä ei pysty kohta ajamaan !
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Auratkaa nyt se KALHUNKATU ! En käsitä miksi se jätetään aina auraamatta ?? Nuo jäämuhkurat jäätyy siihen ja sitä ei pysty kohta ajamaan !
Joo, sen kalhunkadun vois kans joskus aurata. Nyt ne sohjoharjanteet jäätyy siihen tiehen..
- Anonyymi
Haalivat liikaa kohteita ja eivät pysty niitä hoitamaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Haalivat liikaa kohteita ja eivät pysty niitä hoitamaan.
Jep, nokialla ei toimi mikään.
- Anonyymi
Hyvin ja leveästi oli moni "päätie" aurattu viime viikolla. Viimeisimmän lumisateen jälkeen ei sitten aurattu yhtä hyvin ja pienemmät tiet vielä huonommin. Meidän asuinalueen tietä ei vielä ole aurattu viimeisimmän lumisateen jälkeen ollenkaan.
- Anonyymi
Ei ole Nokia ainoa. Hämeessä ollaan tosi hitaita.
- Anonyymi
Kaikilla sivuilla samaa onko satutäti juoruamassa kaikki valitukset palstoille,kun voi tehdä itse ilman valitusta ja itkua.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kaikilla sivuilla samaa onko satutäti juoruamassa kaikki valitukset palstoille,kun voi tehdä itse ilman valitusta ja itkua.
?? Ei minulla ole omaa henkilökohtaista tiekarhua. Aika harvalla on..
- Anonyymi
TIEKARHUT käyttöön heti 24/7 !! Karmeassa kunnossa tiet. Pelkkää kuoppaa ja muhkuraa tiet. Tasatkaa ne ! Mikä nyt kestää ?
- Anonyymi
Tiekarhuja säästellään, niitä puunataan ja vahataan. Ei niitä voi käyttää..
- Anonyymi
Ja kerrostalojen Vieras parkkiruudut taas täytetty lumikasoilla. Vieraat eivät saa autoaan parkkiin ! Joo, ne lumikasat vois kuskata kuorma-autolla vex !
- Anonyymi
Vali vali. Osta karhu tai miljoonan maksavan auton aurahommeleilla ja rupee urakoimaan. Varmaan kerkiät joka paikkaan yhtä aikaa, kun tulee vuorokaudessa puolen talven lumet. Ei kukaan pysty ympäripyöreetä vuorokautta tekeen kovin pitkään.
Sittren kun autoilijat ei ymmärrä, että talvella pitää ajaa hiukan eri mallilla kun kesällä. - Anonyymi
Kultaisella 80 luvulla kaikki pelas. Tiekarhuja oli, ja oli tarpeeksi. Ja niitä myös käytettiin!! Nyt niitä ei näy. . .
- Anonyymi
Eilen näin rautatiekadulla.
- Anonyymi
Nokian valtatietä aurattiin keskustassa klo 6 aikoihin. Aivan liian myöhään. Tuolloin pitäisi olla jo pienempien teiden kimpussa.
- Anonyymi
Nokialla Tiekarhua piilotellaan jossakin hallisssa pressujen alla.. Tiellä sitä ei juuri koskaan näy.
- Anonyymi
Kaikki Nokian kaupungin rahat meni siihen turhaan ja hyödyttömään maamonumenttiin pinsiön korpeen. . . Ei oo rahaa Tiekarhuihin.
- Anonyymi
Auraus on kenties ulkoistettu ja yksityiset yrittäjät hoitavat homman ja kaupunki vain maksajana. Nämä aliurakoitsijat hoitavat sitten vain sen pakollisen minimin. Se on kenties noin?
- Anonyymi
Ja hiekoitus. Sitä olisi syytä lisätä. Varsinkin mäkiin ja risteysalueille. Liikenne valoistakaan ei pääse kuin pari autoa, kun auto sutii paikallaan..
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko1952747Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen
"En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-83042673Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi
Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy462359Drone-epäily Uudellamaalla
Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html1591424Loppuiko MTV3 näkymästä? Vinkki, miten näet mm. Salatut elämät jatkossa
MTV:n maksuttomien tv-kanavien (MTV3, MTV Sub, MTV Ava) näkyvyys Elisan palveluissa päättyi 12.5.2026. Tämä aiheutti har171132Oho! Martina Aitolehti teki radikaalin hiusmuutoksen - Uskaltaisitko itse?
Martina Aitolehti on menestyvä yrittäjä. Nyt hän on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukoissa Aitolehti nähdään481106- 57812
Muistatko? Pete Parkkonen kohahdutti intiimillä videolla - Katso se tästä!
Pete Parkkonen sai kohujulkisuutta Kohta sataa -videolla. Nyt Parkkonen voi kohahduttaa Euroviisuissa ainakin silloin, j11801- 19709
- 55702