Lii huutaa Tynkkyselle viisi vuotta nyt? maahanmuutto EU

Anonyymi-ap

Vihreät mepit suuttuu nyt? Tynkkynen tuo totuutta esiin-maahanmuutto
Anonyymi-ap
2024-12-16 10:30:00

Tynkkynen osti Hesarin etusivun täyteen maahanmuuttopolitiikkaa
Politiikka
16.12.2024 |07:00

Europarlamentaarikko Sebastian Tynkkynen kertoo Helsingin Sanomissa tänään maanantaina julkaistavassa etusivun mainoksessaan "rajat auki" -politiikan jäävän historiaan katastrofaalisena kokeiluna. Kukaan ei enää pysty kiistämään niitä ongelmia, joista perussuomalaiset ovat jo vuosia varoitelleet.

Perussuomalaisten europarlamentaarikko Sebastian Tynkkynen kertoo Helsingin Sanomien etusivun mainoksessa Euroopan luoneen massiiviset mittasuhteet saaneen salakuljetusbisneksen.

– Vasemmistopoliitikkojen tervetulohuudot yllyttivät yhä useampaa elintasosiirtolaista matkaan, ja Välimerestä tuli jättimäinen hautausmaa. Hukkumisten lisäksi tulijoista kaksinkertainen määrä oli kuollut jo matkalle. Hädänalaisille tarkoitettu turvapaikkajärjestelmä romutettiin, ja sen resurssit tuhlattiin nuorten miesten siirtämiseen korkeamman elintason Eurooppaan, Tynkkynen kirjoittaa.
Eurooppaan syntynyt menetettyjä varjoyhteiskuntia

ote suomenuutiset

2

89

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vasemmistopoliitikkojen tervetulohuudot yllyttivät yhä useampaa elintasosiirtolaista matkaan, ja Välimerestä tuli jättimäinen hautausmaa.

      • Anonyymi

        Hyh
        Sipilän syy


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      106
      1718
    2. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      127
      1462
    3. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      93
      1326
    4. Nyt on aika laittaa parit selkoon.

      Onko pareja täällä. Laita kirjaimet kuka tykkää kenestäkin ?
      Ikävä
      62
      1173
    5. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      10
      1058
    6. Saran ökytyyli käänsi katseita.

      On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      1029
    7. Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä

      Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall
      Maailman menoa
      216
      848
    8. Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta

      Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht
      Ikävä
      57
      773
    9. Ootko huomannut miten

      pursuat joka puolelta. Sille joka luulee itsestään liikoja 🫵🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      122
      763
    10. Miksi ihmeessä?

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
      Ateismi
      20
      728
    Aihe