Miltäs se tuntuu kateellisista. Anni Uusivirta on Martinan kavereita.
Martina pääsee upeisiin häihin
Anonyymi-ap
3471739
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 347
Vanhimmat
Martina on kyllä kaunis. Sitä ihmettelen että miksi Anni laittoi todella korkeakorkoiset kengät häihin, koska hänen miehensäkään ei ole kovin pitkä.
Se merkitsee sitä, että naisella on hyvä itsetunto ja laittaa korkeakorkoiset kengät jalkaansa, vaikka miehensä on hänestä lyhyempi. Täytyy olla tärkeimpiä arvoja ihmisillä, kuin yksistään miehensä pituus.
Harmittaako kun Martina oli päätä lyhyempi, vaikka piti olla 170 cm 😉 mun mielestä Martina on pilannut ulkonäkönsä liian monilla toimenpiteillä. Ei kaunis, vaan sen näköinen, että on ikäkriisi ja huono itsetunto.
Tuo Anni on 178 cm pitkä ja vielä oli ainakin 10 cm korot kengissä.
Seiskassa on video kun sovittelee jotain pukuja ja siinä ne kengät näkyy. On todella korkeat korot.
Jos sinulla on yksistään aina negatiivisiä asioita ja aina samasta henkilön ulkonäköä koskien. Nyt oli kysymys häistä joissa Martina oli vieraana, eikä mistään ulkonäköä koskevista kauneus kisoista.
Oliko Martinalla taas Puman lenkkarit vai miten oli Annia vain napaan asti?
Annin aviomiehellä oli valkoiset lenkkarit hääkenkinä. Anni on 1,78 pitkä ja korkeat korot kengissä ja Martina on noissa kuvissa vain puoli päätä lyhyempi. Ei siis päätään lyhempi eikä ollut vain napaan asti kuten valehtelun taidon jo äidinmaidossa imenyt täällä taas kirjoittelee.
Miksi puhut Martinasta, miksi et puhu hääparista ja heidän pituuserosta? Ei ne Martinan häät olleet. Etkö huomannut että Martina oli vain vieraana häissä? Mutku Martina.
Eli Martinallako oli lenkkarit?
...yksistään....😂
Sinut tunnistaa hyvin !
Taas sinä....yksistään...😂
Eikö siellä reikikurssilla opi kirjoittamaan ?
Eikö aloitus ole Martinasta?
Olet varmasti nähnyt kuvat seiskanuutisista tai Martinan omasta Instas, joten lopeta jo turhat naurettavat kyselysi pois.
Martina ja yksityishenkilö ovat kummatkin lyhyitä eli peli on pelattu.
Martina on pitkä ja näyttävä nainen. Lähes 170 cm pitkä ja 6 cm pitempi kuin yksityishenkilö.
Sofia ei edes ollut häissä !
Kyllä, koska hän on triatleetti.
No eihän se Martinakaan lenkkareissa ollut.
Martina ei ole kuin max 163 cm pitkä. Turha on venyttää ,ei se siitä muutu.
Master Chef ohjelmassa ainoastaan joku laulaja Ressu Redford oli Martinaakin lyhyempi, muut selvästi pitempää porukkaa.
Laittoihan Martinanin todella korkeat korot. Pituusero on todella suuri. Arvoisin noin 20cm
Martina siinä tapauksessa 160cm, kuten täällä objektiivisesti asiaa katsovat tietävätkin. Oli nimittäin yhtä korkeat korot kun Annilla.
Ihmettele sitä tämä päivä!
6:08 Täytyy sanoa, että Martina on kaunis ikäisekseen ja vieläpä hyväkuntoinen.
7:23 Myös sinut tunnistaa hyvin, huutomerkki TAAS väärässä paikkaa, kuten aina! Etkö millään opi?
Eikö sulle KIERTOKOULUSSA opetettu käyttämään välimerkkejä oikein?
"reikikurssilla" harhainenhan sä olet!
Sofian "minun mies" on 160 cm hukkapala, samoin kuin Sofiakin!
9:04 Martina on kyllä 171 cm pitkä, koska on saman mittainen kuin minä, joten LOPETA se ainainen VALEHTELEMINEN!
Master Chefin yhteiskuvassa Martina oli toiseksi lyhyin, ensimmäisen sijan vei Ressu Redford, joka oli mieheksi todella lyhyt.
Noh kaikki eivät vapaaehtoisesti katsele kyseisen tyrkyn kuvia, joten oliko taas lenkkarit?
Reikikurssilla oppii ainoastaan välimerkit 🤣
Ilman muuta näin
😭😭😂😭😭😭😂
Olet siis itsekin persjalkainen lyhyt lunttana.
Lyhyet jalat, minkäs teet?
Jos oikein kismittää, niin ainahan voi tempaista pikku kännit..
Loppuelämä on pelkästään kutistumista - - - muutama milli joka vuosi.
Muah muah muah muah muahahahahahahahahahahahaaaaaa------a-----a---a----!!!!
Hah, miten typerä kysymys! Mitä sitten vaikka olisi Sanna Marinista tai hänen juoposta tenukeppi isästä...?
Kommentti: Hurja kannatukse lasku Sdp:n Antti Lindtman on nyt tuhon tiellä
Helsingin Sanomien gallup nosti Sdp:n kannatuksen lukuihin, joita puolue on nähnyt viimeksi 17 vuotta sitten. Lindtman on tuhon tiellä kaikki kannatus kaikkoaa sdp
Sdp:n puheenjohtaja Antti Lindtman näyttää saaneen punaisesta demarilangasta viimein kunnolla kiinni. ja tuhoaa koko puolueen puuttinismii punaiset viivat.
Helsingin Sanomien tuore gallup lyö Sdp:lle sellaisen kannatuksen –laskun jollaisen puolue on nähnyt .
Kimmo Kiljusen (sd) tai Krista Kiurun (sd) tuoreet valiokuntatouhut ja -skandaalit ovat iskeneet lovea ja krista kiurun kiusaamis kohu yms,demareiden kannatukseen jyrkkää alamäkeen kannus lähtenyt.
Pääministeri Petteri Orpon johtama kokoomus johtaa Sen kannatus on tasisen varmaa kuin myös perusuomalaisten .
Riikka Purran perussuomalaisten kannatus on vahvaa suomen kansa luottaa hallituksen talous linjaan vahavasti.
Mitkähän päähallituspuolueiden luvut ovat vuodenvaiheen jälkeen, kun sairaaloiden päivystysleikkausten tehokkuuden säätäminen lisääntyy.
Maakunnissa elää Hallitusen luottamuksen henki.
Gallup-lukujen valossa voi kysyä, mihin Sdp:n kannatus olisi 12 prosenttia kohujen saattelemana .
Pienetkin tytöt ovat söpöjä. Sanna Marin on varmaan max. 163 senttiä myös, joka on myös suomalaisen naisen (18–64 v.) keskipituus.
Sanna on melkein 170 cm se on faktaa. Näen usein ja käydään samassa ruokakaupassa, joten 🧐
Kaunis ja hoikka.
Noin se menee että kun Martina saapuu jonnekin niin hän vie kaiken huomion. Iltalehti ehti jo tehdä jutun häistä ja tietenkin siellä luki että mukana häissä oli myös Martina Aitolehti. Ja sitten Seiska tekee jopa erikseen jutun Martinasta. No, tällaista se on kun on ihmisiä ja ennenkaikkea mediaa kiinnostava persoona.
😀 tai sitten kun siellä häissä ei pahemmin suomalaisia julkkiksia ollut. Jotenkin toi Seiskankin juttu oli ns kieli poskessa, eräänlainen ketunhäntä kainalossa. Jutussa taisi olla otsikossa, että tili yksin ja tekstissä, että on usein ollut ilman sormusta.
Seiskaa kiinnostaa julkkisten asiat. Just oli isoin otsikoin jukka hildenin vaimon raha-asiat yms. Martina on julkkis muiden joukossa.
Eihän se mitään erityistä varsinkaan kaikkea huomiota vienyt. Kyllä se hääpari oli pääosassa kaikissa jutuisss. Taisi noista suomijulkuista olla paikalla Marko Bjurs ja Martina Aitolehti. Joten se siitä.
Tottakai tuli yksin koska miehensä on Australiassa koska hänellä on siellä kaksi lasta. Eronneilla on vuorovuosin joulunaika lasten kanssa ja viime vuonna mies oli Suomessa eli nyt sitten on vuorostaan lastensa kanssa jouluna. Ja joo, Martinalla oli muutama instakuva ilman sormusta ja voi olla että sormus oli korjattavana tai suurennettavana tai pienennettävänä. Tällaistahan tapahtuu ja tuollaista sormusta ei voi edes käyttää kun nostelee esim. painoja ja treenaa. Se voi siinä vahingoittua. Mutta kuinka vaan. Pääasia että ihmisillä riittää puhumista jos nyt todellakin jonkun yhden ihmisen asiat niin kovasti kiinnostaa.
Sormus jos on maksanut 20 000-30 000 euroa, niin kuin seiskanuutiset on kertonut. On oltava varovainen ainakin kuntosalilla, uimahalleissa ja ruokia laittaessa esimerkiksi.
06:29 Ai noinko on Martina selittänyt vuorojouluista ym vai perustuuko ihan sun omaan mielikuvitukseesi? Senhän ainakin Maertina kertonut että joulumatka Ausseihin peruuntunut kun juuri silloin pitääkin hoitaa hevosta.
No eihän kukaan muu pidä kaikkia killuttimiaan päällä kokoaikaa kuin Sofia. Eikö ole turvallista paikkaa, mihin jättää vai mikä lie syynä?
Martinan persoona .....😩
Taitaa olla myös viisumi esteenä " tyypin " Suomessa oloon !
Turistiviisumilla voi oleskella Suomessa 3 kk yhtäjaksoisesti ja sitten pitää poistua maasta !
Juuri näin. Ihmiset haluavat nauraa salarakkaan toilauksille ja jutuille.
20 000. En edes tiennyt Temun myyvän näin kalliita tuotteita.
Ei ole Martina sanonut mitään vuorojouluista, työesteistä tms. Martinan fanaattinen fani keksii asioita. Nolo tyyppi. Se luulee, että kun Martina ketjussa puhutaan Martinasta, että se on osoitus suuresta kiinnostuksesta. Kyllä kihlapari yleensä viettää juhlapyhät, varsinkin joulun yhdessä.
06:48 nytkö Seiska kirjoittaa vain totuuksia? Seiskan hinta-arvio perustui kuvaan. Siinähän ei sen kummempaa analyysiä tehdä
Tuostakaan ei kukaan tiedä sormuksen arvoa, et edes sinä.
Ainoastaan asiantunteva kultaseppä tai jalokivien tuntija sen voi päätellä.
Missä on kirjoitettu, että Yksityishenkilöllä on kaksi lasta? Oletko stalkannut häntä, kun nyt todellakin tämän yhden ihmisen asiat niin kovasti kiinnostaa? Ja miten voit tietää Yksityishenkilön joulunvieton, että vuorovuosin viettävät erillään? On noi suloisia noi sun selitykset sormusta myöten!
Miksi ihmiset ottavat/ostavat tuollaisia sormuksia, eihän edes sormikkaita saa laitettua pakkasella käteen. Rumiakin ovat, vaikka olisivat kuinka kalliita.
Monella on joku kiven mötikkä ohkaisessa rinkulassa ja se on olevinaan hieno.
Keltakulta on kaunis materiaali sormuksissa, ja jotkin hennot lehdykät tms. Ei mitään yliampuvaa eikä haittaavaa koristelua.
Haha, juurikin.noin! Martina oli yksin ja ilman kihlasormusta, vaikka kovasti on toitottanut aussiaan ja avoliittoa. 😝
Sulla lipsahtanut pari ylimääräistä nollaa tuohon sormuksen hintaam.
En mä nyt häitä, joihin on Seiskakin kutsuttu, välttämättä kadehtisi..mut kukin tyylillään.
Oli kyllä edustava Martina ystävänsä häissä. Hiuksien väri on hänellä nyt todellakin nappi valinta ja toivottavasti ei enää muuta koskaan väriä vaaleaksi.
Hei haloo, ei kyllä ole sulla tuo medialukutaito oikein hanskassa 😅
Jos seiska seurasi, kun juhlakalut tulivat ulos kirkosta, EI tarkoita, että seiska olisi ollut kutsuttuna hääjuhlaan. 🤣🤣Seven vie ja hölmöt vikisee.
Totta, ei sitten Annikaan voinut pitää häitään ihan yksityisinä. Vaan Seiska oli kutsuttu.
Siis oikeammin, solmittujen aasialaisten irtohiuksien värivalinta osui nappiin, eiks niin !
😂😂
Sähän oot kiukutteleva varhaismurkku. Ottiko noin hermoon kun Martina juhli häissä?
Ei ollut sohveli eikä seiska kutsuttuina....yritä kestää😏
Edustava? No edusti kunniakkaasti suohirviöitä
Oli todella nolo näky peruukissa.
Huhujen mukaan Martina jouduttiin taluttamaan ulos.
Joi kuitenkin vain "lasillisen viiniä"
Kuule kyllä nykyaikana on tarjolla aina se alkoholiton vaihtoehtokin.
Seiska oli juhlapaikalla ottamassa kuvia. Älä lässytä. Se kertoo lähinnä tyrkyttävästä hääparista ja Martinakin antaa seiskan kuvata itseään. Kukaan oikeasti hyvän itsetunnon omaava tähti ei anna seiskan tulla häihinsä, saati jos on vieraana niin napsia kuvia. Tiukka kieltäytyminen olisi ollut fiksun ihmisen merkki. Tosin Martina ei olekaan mikään tähti vaan seiskan lööppijulkkistyrkky.
Kyllä , mutta valitseeko Martina alkoholittoman ....yhen lasin oon ottanu ....kertoo rattijuoppoudesta kiinni jäänyt ja tuomittu Aitolehti.
Niin on, mutta triatleetti haluaa vain sitä vahvaa.
Kyllä varmasti tarjolla on alkoholiton vaihtoehto, mutta on eri asia mitä Martina juo 😳
...yhen lasin oon ottanu ....ja promílleja kuitenkin oli ihan sakkoihin asti.
Martina haki ideoita omiin, Malediivien meressä järjestettäviin häihinsä. Samalla Seiska sai kutsun kyseiseen tilaisuuteen. Hyvässä lykyssä Seiska pääsee maksamaankin häät, niin kuin Martinan ja Eskonkin häät. Kokemusta sieltä siis löytyy.
Nousiaisen ja Sofian häät ja jopa häämatkankin maksoi Seiska mutta ei todellakaan Martinan ja Eskon häitä.
Jos sofian nykyinen mies joskus pääsee eroon vaimostaan niin Sofia varmaan kutsuu Soilan kuvaamaan sitten heidän häitään Dubaihin.
Olikohan Sofia jo kertonut Nousiaiselle häihin mennessä oikean ikänsä vai valehteliko vielä tuossakin vaiheessa?
Sofia oli valehdellut ikänsä vanhemmaksi kuin oli mutta sitten kun otti eron niin sanoi syyksi että meni liian nuorena naimisiin.
Nyt Sofia on laittanut instansa tägäyksiin kuvia synttäreiltä kun täytti 29. Näin sitä hämätään seuraajia. Joskus pitää valehdella ikänsä vanhemmaksi mutta nyt on aika valehdella ikänsä nuoremmaksi. Mutta pääasia että valehteleminen sujuu sutjakasti.
Missä luki, että Seiska sai kutsun häihin?
Onks totta et 29 vuotis synttäreitään kuvia laittanut? Onks siis uutta miestä etsimässä, vai miksi antaa käsityksen että olisi 29 vuotias vasta. Täyttää kuitenkin jo muutaman kuukauden päästä Sofia jo 35 vuotta.
Ei missään ole lukenut että ovat kutsuneet seiskalehden häihinsä. Morsian kirjoitti omas instas tulevista häistäään ja sieltä sai toimittaja tiedon häistä, koska on ja missä häät pidetään.
Therman maksoi Martinan häämatkalle, vaikka oikeasti häitä ei koskaan vietetty 🥴
Oli lisännyt "tagged" puolelle kuvia kun juhli 29-vuotissynttäreitä Marbellassa. Kas sen tietää niistä ilmapalloista joita pitää kädessään ja toisessa 2 ja toisessa 9. Ja kuvat oli otettu 6 vuotta sitten. Aikaisemmin piti siellä vain hämäyksenä myös senaikaisia tägäyksiä kun vielä valmensi. Nekin monen vuoden takaa.
Ne lisäykset on aika tuoreita koska aikaisemmin siellä oli vain nuo vanhat valmennuskuvat.
Sofia on nyt Marbellassa niin yrittää hämätä tyhmiä ja laittaa kuusi vuotta vanhoja synttärikuviaan Marbellasta. Sofian koko insta on pelkkää feikkaamista.
Kummasti on seiska ottanut kuvia häiden juhlapaikasta ja ihan luvan kanssa. Kirkkoon ei varmaan päässyt, mutta lasken myös juhlapaikalle päästämisen kutsuna. Noloa.
😂😆😁😄😜😛
Mikäs Sofia-kohtaus nyt on ollut vaikka ketju on Martinasta Anni Uusivirtan häissä 😮
Sofian palvoja vainoaa Martinaa niin siksi kai.
Sofia ja Martina on vanhoja "tähtiä" ja siksi heitä verrataan aina toisiinsa. Onko sitten habitus samaa tasoa vai miksi verrataan. Luulis, että Martinaa verrataan oman tasoisiinsa naisiin.
Reikimummo sai jonkinlaisen psykoosi kohtauksen Sofiasta 😩
Ei kai Martinan perheellä ole noin vainoharhainen vainoaja kuin sinä olet? Todella pelottavaa!
Sofian palvoja on samaa tasoa kuin Sofia. On myös kova valehtelemaan kuten idolinsa.
Ei kai se tosissaan usko että joku "reikimummo" täällä kirjoittelee. Jos uskoo niin sitten on asiat todella pahassa jamassa. Mutta toki olen nähnyt jo 2012 vuoden ketjussa tuon luulosaairaan juttuja. Silloin se luuli tai väitti että joku Anne kirjoittelee. Silloin ei ollut vielä ehkä Sofian takia liikkeellä. Tai ei sitä tiedä alkoiko Sofia jo vuonna 2012 jahtaamaan Stefua ja tuo reikimummohokija on siitä lähtien ollut Sofialla asialla Martinan niskassa.
Vuonna 2014 se oli täysillä Satu Tuomiston takia mustamaalaamassa Martinaa ja tämän perhettä.
Etkö sinä "pelottavaa " jo ymmärrä, että paljastat oman pääsi sisältöä?
Reikimummo joutuu psykoosiin Sofiasta joka päivä monta kertaa. Silloin alkaa sadella kymmeniä viestejä peräkkäin joissa vilkkuu vuosilukuja, nimiä mm Nousisinen ja Ranta-Aho, analyyseja tilanteista ja suhteista, mitä kukanenkin tarkoitti vuonna joku jne jne 🙈
Taasko sulle tuli pelkoharhat 😂😂
joku..jos..joskus..joku..se luuli...se väitti...joku..
Ja 2011 valehteli Martinan ylioppilastutkinnosta!
"Sofialla asialla Martinan niskassa"
Mitähän tämä tarkoittaa?
Oletko varmasti ottanut lääkkeet tänään?
Reikimummu eli remu on surullinen tapaus.
Näkee sofioita jopa siiderinsä kuplissa.
Martina-kerhon pitää joka paikassa nälviä Sofiaa, kun Stefu jätti Martinan ja vaihtoi Sofiaan joskus monta vuotta sitten. Katkeruus ja viha on kuitenkin kerholaisilla voimissaan.
Martina oli pukeutunut elegantisti häihin ja näin kirjoittaa seiskalehden uutiset.
Martina ei edes tiedä mikä on elegantti.
Hänestä nivuslonkerot ja rivot tatuoinnit mahassa ovat "eleganttia"
Nyt oli kysymys kuitenkin mitä seiskalehden toimittaja kirjoitti, että Martina oli pukeutunut elegantisti häihin.
Onkohan toimittajaa naurattanut kun kaikkihan tietää ettei musta ole oikea värivalinta häävieraalla.
Taisi tuo Seiskan toimittaja heittää herjaa ja läppää Martinan kustannuksella 😂
Seiskahan on se roskalehti?
🤔😏😂😂
Näin juuri!
Häät ja hautajaiset on pukeutumisen kannalta ihan eri juhlat.
Etiketistä tietämätö/piittamaton Martina pölähti paikalle kuin vanha varis mustissaan.
Plussaa siitä, että tällä kertaa riipparit pysyi piilossa, ainoastaan vesiraja vilkkui halkiosta.
Martina rassu tuli yksin, kun ylkä oli maapallon toisella puolella lapsiaan laskemassa.
”Kesällä” sitten on luvassa naisen omaa hääeleganssia—pahoin pelkää,että se aiheuttaa taas kohuotsikoita.
Juuri näin. Martinan kateellisuus suorastaan loisti naamasta.
Kansainvälisten häiden kutsuvieraaksi oli myös suomesta oma tähti Martina Aitolehti. Näin nyt kirjoitettu seiskalehden uutisiin.
Toivotaan nyt kuitenkin ettei Martinasta tehty erillinen juttu häistä nouse luetuimmaksi itse hääparista tehdyn jutun edelle.
Ei kai edes ole antaneet mitään haastattelua lehtiin tää hääpari, vai onko se nähdään sitten myöhemmin ?
Joku on käynyt jo kuumana kiukusta, koska on ylläpito joutunut poistaa yhden viestin.
Niin Martina ja Marko Björs. Seiskan jutun otsikko oli että Martina saapui yksin.
Ei kirjoittanut tähti. Kirjoitti, että tosi tv:stä tutuksi tullut Martina Aitolehti. Pikkasen eri asia.
Seiska otsikoi, että Martina tuli yksin. Kyllähän se herättää juorulehden lukijoiden kiinnostuksen. Onko tullut ero tms. Mutta taitaa olla jo uudet jutut muista julkkiksista edellä
Sinä jaksat jauhaa heidän erosta ja olet sitä tehnyt siitä lähtien, kun kaksi vuotta sitten sait tietää heidän yhdessä olemisestaan. Yritä nyt jaksaa vaan elää omaa elämääsi ja samoin näiden kahden henkilön asioista huolehtiminen pois kokonaan mielestäsi pois.
Seiska kirjoitti: tähti saapui paikan päälle yksin.
Huonosti ovat asiat kun yksin Martan piti saapua. Ei edes ex Eerikäinen kelvannut avecina mukaan.
Niin. Marko Björs ilmeisesti sen verran fiksu, ettei suostunut kuviin. Martinan sen sijaan oli päästävä kuvaan sekä Annin kanssa että yksin. Tyrkyn edustustehtävä joka omilla toimillaan haluaa olla seiskan lööpeissä mahdollisimman paljon.
Seiska nyt kirjoittaa 😉 otat siis kaiken tosissasi mitä Seiska kirjoittaa? Hienoa.
Palstavahti vauhdissa, moneltako aloitit hommat tänään?
Pois kokonaan pois?
Mutta auta armias kun Enska saa kutsun johonkin radiogaalaan niin Martta-täti siellä Enskan käsipuolessa ensimmäisenä rynnimässä koko jonon ohi. Se aika vuodesta varmaan kohta taas käsillä...
TOTTA ! Martina oli melkein sairaan näköinen kateudesta !
Juuri näin.
He ovat kaksi yksityishenkilöä, jotka vihaavat julkisuutta.
"What A beautiful weddingS" kirjoittaa tämä natiivienkkua suvereenisti osaava Aitolehti. 🤭😛
Ihan vaan tiedoksi, että häät ei ole enkuksi monikko ja jos olisi, monikon edessä ei todellakaan käytetä artikkelia yksikössä. Näkee että Aitolehdellä ei ole alkellisintakaan hajua enkun kieliopista(kaan). 🤕
Oliko Rosanna myös mukana liian suurilla läpsyttimillä?
Ei ollut ainoastaan Aitolehti ja Marko Björs, kutsuvieraina julkisuudessa olevista henkilöistä suomesta.
Martina pukeutui häissä koko mustaan. Viestitti varmaan värillä, että hänellä on surua. Mustahan ei ole hääväri, eikä punainenkaan.
Onneksi Martinalla on jouluna hevoinen hoidettavana.
No jopas sofiansoturit meinaavat ihan kiukkuun tukehtua 🤣🤣
Oletko sä se kuuluisa pukeutumisneuvoja, joka antaa tiuhaan neuvoja, nimenomaan Martinan perheelle 😉
Tiedätkö ketkä ihmiset sanovat hevoinen? Jos kirjotan, se menee poistoon kuitenkin jostain syystä 🤬.
Voi sinua 😂
Musta asu on juuri sopiva häissä vierailla. Pukeutumisopetttja Katja Anttila antaa ohjeita hää vieraan pukeutumisessa.
Se on se joka tuntee jopa mannekiineja ja joka jaksaa jauhaa ihmisten pituudesta.
Jasmin ent. Mäntylä on sen mielestä oikean pituinen.
Virpi Miettisen ja Anneli Saulin, ovatkin samaa ikä luokkaa ja mainekkin varmasti on menneisyydestä kaikilla sama.
Reikimummon mukaan " hevoisia " on jopa kaksi hoidettavana, no Martinalla on ruista hauiksessa ja kokemusta talli tyttönä olemisesta , joten lanta hommiin vain joulun pyhiksi 😂
Eläkeläisetkin ovat heränneet kommentoimaan, voi tsiisus!
Anneli Sauli 1932-2022
Virpi Miettinen 1946-
Googlen mukaan.
Olisi mukavaa, jos täällä olisi vain nuoria eikä tuollaisia ikikantoja. Eikö noille vanhuksille ole mitään ikärajaa tai omaa ketjua?
Opetti näemmä sinulle myös kielioppia.
opetttja
hää vieraan
Juuri näin. Ei todellakaan ole häpeä olla lyhyt lunttana kuten Minna.
Nuo ovat olleet siiderskän luokkakavereita.
12:07 eihän se sun kohde eli Martina ole nuori. Saati sen innokkaimmat seuraajat, eläkeläisiä. Sen huomaa kirjoitustyylistä. Eli sä haluaisit, että noi palvojat katoaisi? Martinan seuraajista suuri osa on +60 vee
maineKKin.
Siiderskän kielioppi hurmaa.
Etkö tajua että toi joka Miettisestä ja Saulista kirjoitti, on Martinan ikifani? Sä et nyt pysy kärryillä. Pitääkö ikifanin mennä eri ketjuun 😀
Ei siellä reikikurssilla ole mummo oppinut kirjoittamaan, säälittävä tapaus.
Katja Anttila pukeutumisopetttja kertoo, musta on oikein hyvä asu hää vierailla häissä. Joten ota selvää asioista, ennen kuin kirjoittelet mitään ettei musta ole sopiva hää vieraan päällä naisilla.
Ai missä sanoo? Hääetiketti ohjaa välttämään mustaa ja valkoista. Kumma pukeutumisopettaja ja näköjään oma mielipide vastoin etikettiä. Valkoinen on morsiamen väri ja musta on liian synkkä iloiseen rakkauden juhlaan.
Olen kirjoittanut kaksi kommenttia peräkkäin jostain Katja Anttilasta 10:12 ja 10:09. Etiketti ohjaa välttämään mustaa ja valkoista.
Lue ohjeistus ja siellä kerrotaan että ennen pidettiin mustaa hautajaisissa ja nyt on suosittu musta väri häissäkin ja suositellaan pidettäviksi mustaa.
Esim. pikkumusta sopii todella hyvin eri tilaisuuksiin, myös häihin. Mutta joo, Martinan asu oli onnistunut. Tuo halkio teki siitä juuri sopivan juhlallisen ja aavistuksen verran kevyemmän.
Gooklesta löydät. Voiko pukeutua mustiin hää vieras ja siellä neuvoo tää Katja Anttilan ohjeistukset.
...hää vierailla häissä....musta ole sopiva hää vieraan 😂😂
PS. Häävieras kirjoitetaan yhteen.
Oletko mamu vai pelkästään tollo? Kielioppia et osaa lainkaan.
Gooklesta löydät Vindous tieto koneella hää vieraalle opetttttttja Anttilan ohjeet.
Halkio oli liian pieni. Nivuslonkerot eivät olleet näkyvissä.
Ainoa, joka noin ohjeistaa on se Katja joku. Yleinen hääetiketti ohjaa välttämään mustaa.
Miten melkein vesirajaan oleva halkio tekee asusta juhlallisen? Onpa somasti sanottu: juhlallinen ja aavistuksen verran kevyempi...
Hää vierailla häissä ... 😛
Häävieraat on yhdyssana ja missä ne häävieraat ovat muualla kuin just häissä. Vai luuliko Martina olevansa hautajaisissa, kun oli mustiin pukeutunutkin? Ehkä siksi mustissa, kun ei ollutkaan hänen omat häänsä, joita tuskin koskaan pidetäänkäön.
Miksi täällä kirjoitellaan jonkun häävieraan mustasta asusta joka oli todella tyylikäs halkioineen. Kyseessä oli vielä talvihäät. Miksi täällä ei kirjoiteta että oliko etiketin mukaista että sulhasella oli valkoiset lenkkarit. Onneksi emme ole enää niin kaavoihin kangistuneita kuin esim. Martinan niskassa oleva mummo, joka tuntee mannekiineja, on.
Ei keksi vainooja mitään haukkumista Martinan puvusta, no nyt ettei musta ole sopiva hää vieraan päällä. Onko henkilö niin vanha ja ei ole tietoinen, että musta on nykyisin ainakin talvella hyvin suosittu asu naisilla ?
Sulhasen takkikin oli ruskea ja ruudullinen ja housut yksiväriset. Varmasti jos olisi ollut häät jossain rannalla niin molemmilla olisi ollut valkoiset vaatteet ja paljain jaloin. Ei pitäisi Martinan kimpussa olevan mummon täällä kirjoitella kun elää jossain vanhassa ajassa eikä edes tiedä että minkälaiset tavat on jossain ulkomailla.
Häävieras on yhdyssana! Oletko niin vanha ettei koulussa opetettu yhdyssanoja?
11:03 ettei sanan eteen tulee pilkku, joten PILKKASI osui taas omaan nilkkaasi. Näytät siltä kuin olisit kiertokoulun käynyt, kun sulla ei ole hajuakaan mihin tulee välimerkki!
10:37 Todella kaunis tuo Martinan puku ja sopii hyvin häihin. Nykyaikaan naiset myös pukeutuvat mustiin, vaikka kysymyksessä häät, jokainen täysjärkinen ihminen sen myös pitäisi tajuta ja jollei tajua niin googlatkoon.
Tosin Martinan vainoaja on tippunut kelkasta jo ajat sitten. Tuskin tuo Martinan vainoaja ketään mannekiineja tuntee, sairaasta päästään vaan luulee niin.
Ei siellä reikikurssilla opi kirjoittamaan siellä oppii vain välimerkit 😂
Lehdykät eivät ole paljon kouluja käyneet ja sen huomaa.
Ainoa mummo täällä on reikimummu eli remu.
11:47 ei muuten tule ettei sanan eteen pilkkua 😀 koominen tyyppi olet.
Malediivien merellä mennään vihille bikineissä. Martina pääsee esittelemään nivuslonkerot ja rivot tatuoinnit mahassa pitkästä aikaa.
Martina mahtaa olla koominen näky morsiuspuvussa, niin oli ainakin ensimmäisessä hääpuvussa joka karmea lyhyt tylli kyhäelmä. 🥴
Niinkö siellä reikikurssilla opetettiin, ehkä sinun pitäisi aloittaa ihan peruskoulun ala-asteelta 🧐
Mistä kateellinen? Tinder-etäsuhteestako? Mieluiten tapaan läsnäolevan miehen livenä.
Ai, onks Sofia langalla, kun läsnäolevasta miehestä haaveilee, vai onko vaan teiniangstin välkkärihöpinöitä?🙂
Sofia saa haaveilla aivan samoin, kuin me toisetkin kaikki ihmiset. On vain niin että toteuuko yksikään haave, niistä jäädäkseen hänen elämäänsä lopullisesti.
Läsnäoleva ja välittävä isukki 🥴
Tää Martinan vainoaja näyttää seonneen lopullisesti!
Ei kannata vastata hänen typeriin juttuihinsa, hänhän on tippunut jo ajat sitten yhteiskunnan kelkasta! Samaa typerää jauhamista....ei mitään uutta.
Juuri näin. Hyvä kun et jatka ketjua.
Seiskan/Elina Niemi tehnyt taas niin typerän jutun Martinan saapumisesta yksin Annin häihin ja ettei ole aina käyttänyt kihlasormustaan. Kuka käyttää timanttisormusta saleilla, ruokaa laittaessa jne...Martinan sormuksessa kun on vielä todella iso timantti!
Timantti? Hahah.
Ei todellakaan ole.
Sinun mielestä Martinalla ei ole mitään. Olet outo tyyppi. Ei se asia siitä muutu vaikka hokisit noita juttuja vuosikaupalla jossain oksennuspalstoilla. Toki ymmärrän että Martina elää elämää jotka niin monet kadehtivat. Muistan kun täällä hoettiin että Martinalla ei ole sijoitusasuntoa ties kuinka pitkään. Mutta sitten kun tuli mahdollisuus haukkua asuntoa ja sen vessaa, jonka haukkumisen muuten Pikkarainen aloitti, niin sitten yhtäkkiä olikin sijoitusasunto.
Sofia kantaa kaikki korunsa aina mukana, kaulassa parhaimmillaan 5 erilaista käätyä, hikoilee tai on hiprakassa, niin omaisuus mukana.🤔
On sioitusasunto 18,6 m2 hällä 😄
No sormus maksanut 20 000-30 000 euroa, eihän sitä voi hukata tai käyttää uidessa, kuntosalilla, leipoessa esimerkiksi. Kaunis timantti ja arvokas, nyt kateus pois ja ajatukset voisitte virittää sinne omaan pikku elämäänne. Eiks niin 🤗.
Et sinä sen todellista hintaa tiedä. Älä ole seiskan juttujen orja, kun et osaa suhtautua sen lehden tyyliin.
Juuri näin. Koko kansa kadehtii salarakasta rattijuoppoa, joka pissaa housuun.
Oikeassahan hän. Kihloissa oleva henkilö saapuu sormuksen ja kihlatun kanssa. Nyt ei nähtävästi ollut kumpaakaan. Minusta on harvinaisen fiksu juttu.
Tuo sormus ei ole timanttia nähnytkään , kiinalaisesta verkkokaupasta hankittu tyylitön feikki, joka tietenkin on ihan omiaan Martinalle.
Niihin makkara sormiin en timanttia laittaisi, se olisi jo timantin häpäisyä.
Sijoitus koppero ilman kunnollista suihkutilaa. 😩
Martina leipomassa, ei osannut Master Chef ohjelmassa tehdä oikeastaan yhtään mitään !
Sänttäisi sinne tänne typerä ilme kasvoillaan.
Anni ja Martina ovat olleet ystäviä todella pitkään ja ystävyys sen kun jatkuu, hienoa!💕
Kaunis pari Anni ja hänen miehensä!
Onko Martinan vainoaja täällä puhunut sanaakaan Annin ja tämän miehen pituuserosta? Jostain kumman syystä kirjoittelee vain Annin ja jonkun vieraan pituuserosta. Onko Martinan vainoaja puhunut sanaakaan itse hääparin vaatetuksesta? Jostain syystä vain yhden häävieraan vaatetus on tapeetilla.
Eilen sillä oli hauska kommentti että Anni on sentään työskennellyt ulkomailla ja että Martinasta ei koskaan siihen olisi koska ei osaa kieltä. Siis Martinasta jonka avomies on enganninkielinen. Sitten kirjoitti että Anni mies on komea ja pitkä eikä mikään kääpiö. Nämä siis ennenkuin Seiskaan tuli kuvia hääparista.
Ja nyt ei siis sanaakaan hääparista, heidän pituuksista tai vaatetuksesta.
Jeps! On näyttävä pari ja pakko se on myöntää 👍.
Mutta ainakin sata kommenttia yhden häävieraan pituudesta ja vaatetuksesta.
Eihän Martinalla ole avomiestä, on itsekin sen sanonut että eri maissa asuvat. Erostahan ei kehtaa suoraan sanoa.
Ketjun otsikon mukaisesti. Mikä on ongelmasi, käykö hermoon 😀
Ei ole sanonut että asuvat eri maassa, vaan nyt on kotimaassa ja urheilee siellä lämpissä ilmastossa. Olivat jo avoliitossa maaliskuussa 2022 ja virallinen miehen koti osoite oli sama kuin missä Martina asuu lasten kanssa. Seiskalehti oli ottanut selvää miehen osoitteen ja sen on varmasti moni silloin lukenut mediasta.
Aloitus on tehty aamuyöllä ennen kolmea joten aloitus on Martinan vainoajan tekemä.
Sama tyyppi häärää. Se laittoi aikaisemmin aina vastakkain Martinan ja Sofian. Nän saa uusia Martinan haukkumaketjuja avattua Martinan muutamalle pahimmalle vainoajalle, mihin porukkaan itsekin kuuluu.
Aijai sentään mitä syvällistä analyysiä 😀 onko vähän tyhjä elämä sulla?
Se vaihtoehto on aina olemassa että asuu jossain toisessa maassa, vaikka Thaimaassa jossa kello on 6 tuntia enemmän.
Maaliskuussa 2023 Hörkkö tuota Martinan miestä jahtasi ja teki tästä halveksuvan jutun Seiskaan. Kauan oli Martina pitänyt miehen salassa koska jo lokakuussa 2022 alkoivat tapailla.
Ei ole mikään virallinen osoite, älä sekoile. Joo muutti ja asui viime talvena Suomessa, mutta nyt on ollut ilmeisesti jo pidempään Australiassa. Eikä Martina mene sinne jouluksi, vaikka piti. Avoliitosta etäsuhteeseen...
Martina oli ulkomailla kisoissa ja Martinan Mersu oli liikenteessä ja Hörkkö luuli että sitä autoa ajoi Pikkarainen. Aivan tämänkin Hörkkö kertoi jutussa. Jostain syystä jokapuolella Martinaa yritettiin valheellisesti yhdistää Pikkairaiseen vaikka tällä oli ollut jo niitä blondeja jo heti erosta lähtien ympärillä hyysäämässä. Pikkarainen itse esitteli heitä auliisti instassaan ja sitten heinäkuussa oli salakuviakin ja kaikista paras tämä Levin reissu.
Onkos tämä asia jotenkin henkilökohtainen sinulle?
Levin reissun jälkeen Pikkarainen laittoi instaan kyselyn jossa sanoi että ei ole parisuhteessa, kertoi että minkälainen hänen naisihanne on eli urheilullinen, AITO, ja pitää olla hyvä peba. Eikös tuo aito tarkoita sitä että ei ole tehty mitään, ei ole silikoneja ja tällaista. Sitten laittoi kyselyn että saako hänellä olla sutinaa vastineeksi kun häneltä oli kysytty että onko hänellä sutinaa. Kovasti Seiskan mukaan on ollut sutinaa blondien kanssa eron jälkeen.
Kerrotko miksi seiskalehden toimittaja kirjoitti sitten, että ottivat selville ja mies asuu avoliitossa ja samassa osoitteessa Martina Aitolehden kanssa ?
Sinä et tiedä yhtään mitään Martinan ja hänen miehensä asioista ja onneksi et. Olet vainooja ja et yhtään mitään, etkä koskaan muuta edes olemaan !
Laitoit kommenttisi ilmeisesti väärään paikkaan mutta joo, Hörkkö oli jopa dronella kuvannut taloa mihin kertoi yksityishenkilön muuttaneen Martina kanssa avoliittoon. Mutta miehellähän on lapset Australiassa ja muistatteko että jatkuvasti jo viime vuotta täällä hoettiin että onko tullut ero. Tottakai mies kävi lastensa luona yksinkin.
Se oli niin kiva jos Martina olisi saatu yhdistettyä Pikkaraiseen koska tällä oli tuo ikävä syyte, tai tuomiokin jo siinä vaiheessa. Ja toki jokaisessa Pikkaraista koskevassa jutussa muistettiin mainita Martina vaikka olivatkin eronneet. Nytkin vielä Iltalehti mainitsi Martinan kun Pikkarainen oli korkeimmassa.
Pikkaraisen oli pakko kertoa julkisesti että on vapaa mies etteivät nuoret kolmekymppiset blondit kaikkoa vaan tunkevat edelleen kaulaan roikkumaan?
Martinan mies osaa puhua engantia ja on enganninkielinen 😂😂 kyllä nyt ei tule naurusta loppua 😭
Eikö tee niitä johtajatason hommia kun vaan treenailee 🤭
Jos mies käy Suomessa turistiviisumilla, niin tuskin hänellä on täällä virallista osoitetta ?
Pysyvää oleskelulupaa tuskin on saanut !
Taas sinä .. ".halveksuva "....olet aika koominen ja arkistot ovat taas auki.
Ai kun Martina ei kertonut miehen yksityis- tai työasioista mitään siinä kuvassa niin nyt se mies sitten siellä "vain treenailee". Voi elämän kevät teidän kanssanne! Onko Martina koskaan sanonut sanaakaan miehen perheestä tai työasioista instassa, no ei ole. Se treenikuva oli ainoa minkä halusi laittaa.
Kyllä teki halveksuvan jutun yksityishenkilöstä jonka kasvot piti peittää eikä nimeä voinut mainita mutta kuitenkin tuli selville että kuka on kyseessä. Jahtasi miestä autolla ja moitti tämän ajotaitoa ja sitten jahtasi miestä kävellen ja moitti tämän koirankäsittelytaitoa, tai siis irvaili jutussa niille.
Edes Martinan koira ei ole saanut olla Hörköltä rauhalla. Kaksi kertaa on tehnyt koirasta jutun. Kerran niin että antoi ymmärtää jotain ikävää, toisen kerran kuvasi kun koira oli koiraparkissa kaupan edessä kun Martinan kävi kaupassa. No, siinä tapauksessa kehui koiraa. Edes Eskon auto ei saanut olla rauhassa kun Hörkkö hääri siellä huudeilla kun kyttäsi että ovatko Martina ja Hannu yhdessä. Teki jutun Eskon autostakin kun tämä odotti lastaan Martinan talon edessä. Auton hintatiedotkin oli otettu selville.
Koira loukkaantuu kun siitä juttuja tehdään 😀
Mihin ne yrityksen laskut sitten meni, kun Yksityishenkilöllä oli vain yksi virallinen osoite?
Joo koiralla on nyt vähintäänkin vainottu olo!
Saattaa tuo Eskon autokin pahoittaa mielensä, kun Hörkkö teki siitä jutun ja Hörkköpahus vielä hinnoittelikin sen.
Toivottavasti yksityiskoira on toipunut, samoin kommentoija 14:20 .
Tämä aussin ajotaidosta sen verran, että niistä rikkeistä ja virheistä joita tuon ajomatkan aikana teki olisi kortti pitänyt hyllyttää ja reilut sakot päälle.
Missähän aavikolla on ajokortin suorittanut vai onko suorittanut ollenkaan.
Hörkkö väitti että ajoi päin punaista ja sitten kuitenkin oli heti taas perässä. Sitä kohtaa kun Hörkkökin ajoi päin punaista ei näytetty.
Edes eläimet ei saa olla Hörköltä rauhassa. Toki ei naispääministerin takapuolikaan, kuten muistamme.
Eikö Hörkkö vieläkään ole käynyt zoomaamassa tasapuolisuuden nimissä myös Orpon takapuolta ja laittanut instaan että arvaatteko kenen takapuoli.
Ne meni Martinan toimistolle Katajanokalle, uskoisin. Oli kuitenkin jo luopunut toimistosta.
Martinan vainoajalla ja Hörköllä on kummallinen symbioosi.
Korkeasti koulutettu yksityishenkilö urheilee lämpimässä hän🦘
Mikä virallinen osoite? Ihan postiosoite riittää.
Niin ja kaikki laskut oli muka menneet eri osoitteeseen. Jestas mitä skeidaa.
Voi, eikö siellä toimistolla käynyt ketään moneen viikkoon?
Mikään Martinan toimisto ollut, eikö siinä osoitteessa aikoinaan Roopen office ja sen jälkeen tilitoimisto.
Martinan elehtiminen vessan peilin edessä kertoo kyllä kaiken. Jestas mitä itsensä palvontaa. Ehkä siksi ne suhteet ei onnistu. Olipas taas näky 😉
Meinaatko, että on ottanut kaveristasi mallia, siinä peilin edessä pyörimisessä?😂 Ehkä sille levelille ei ihan heti pääse.
Marttiinalla oli kyllä liikaa vaatetta siinä mediapersoonien
kokki ohjelmassa.
Eikö hälle tullu hiki?
Siis mitä WC tilan peilin edessä kuvaa itseään , onko sitä henkistä kasvua tapahtunut ja missä se näkyy 😳
No " hälle " nyt ei oikein mikään siinä kokki ohjelmassa onnistunut, niin oli kireää ja säälittävä esitys !
Hannu sentään kokkasi aikoinaan kunnon " nagikeiton " 👍🏻
Ei sentään tarvinnut korkeimman vessassa ottaa selfietä kuten eräs setä tässä muutama päivä sitten otti.
Kokkiohjelma on yhdyssana, vinkiksi...🥺
Hannu seuraa vain naisten instoja ja sitten matkii ja ottaa vessaselfieitä ja hissiselfieitä. Naiset vetää uikkarit persvakoon ja pyllistää ja Hannu vastaa laittamalla paidattoman kuvan.
Ai niin, unohtui se kuntosaliselfie.
16:19 valikoiva kielikorva sulla 😉
Montax viestii on täti tänään naputellu?
Peräti kolme kirjoitusvirhettä yhdessä lauseessa. Aika säälittävä esitys.
Tsaijai kun pikku fanilla meni ihon alle Martinan säälittävä esiintyminen kokkiohjelmassa 😀
Miksi se kirjoittelee aina tuosta nagikeitosta? Onko sille jäänyt joku trauma?
17:31 entä sinä? Tiedätkö, että kukaan ei enää korvaa ks:ää x:llä? Kysynkin sulta, että kuinka monta viestiä mummeli on tänään naputellut?
Se kirjoittelee myös kylmästä nagista jostain 8 vuoden takaa. Siitäkin sille jäi trauma.
Muistatteko kun se meni sitruunasuolavedestä aivan psykoosiin?
En ole katsonut mitään kokkiohjelmaa. Mutta katsoin että teet paljon kirjoitusvirheitä.
Martina oli niin kaunis noissa viimeaikaisissa kuvissa että sen pitää varmaan soittaa itselleen piipaa -auto.
Ammattilaisilla on keittiöissä ihan syystäkin vaatteet päällä ja hiukset peitettyinä, ettei asiakkaiden ruokiin eksy ei toivottavia eritteitä ja hiuksia.
Se,että Martina paahtoi ohjelmassa jumppatrikoissa on taas vain yksi esimerkki naisen piittaamattomuudesta.
17:46 Minusta Martina pärjäsi hienosti kokkiohjelmassa, enkä tosiaankaan ole kenenkään FANI! Sä muuten kirjoitat kuin keskenkasvuinen kakara FANEISTA, onko Mikki Hiiri taas merihädässä, vai?
PS. Sulta puuttuu piste lauseen lopusta.😂
17:55 niin muuten säkin. Ei ole varaa huomautella, kun ei itsekään osaa.
Ei ollut ainoa, joka meni psykoosiin. Eikös Martina itse ottanut yhteyttä lakimieheen? Siis sitruunasuolaveden vuoksi🤣
No voihan Martina ottaa taksin
Martina on palannut alkupisteeseen eli WC selfiet ovat kuvioissa vahvasti mukana.
Taitaa noi överit instapatsastelut olla sitä varten, että haluaa näyttää, että hyvin menee. Kenelle?
16:37 Miksi pitäisi näyttää hapanta, kun hyvin pyyhkii? Ei kai kukaan itsestään halua näyttää hapannaamaa, et varmaan sinäkään?
Häiden sulhasella on kolme lasta edellisestä pitkästä liitosta.....
Johan on sitten miehellä pitkiä suhteita, koska tään vihityn vaimon kanssa ovat 8 vuotta olleet jo yhdessä.
Sekin vielä! Ja oli lyhyempi kuin Anni ja oli lenkkarit hääpuvun kanssa ja puvun takki ja housut oli eriparia ja puvun takissa oli ruutuja ja oliko edes komea tuo mies.
Ei kuitenkaan ollut mitään tahraa takissa ja se on tärkeintä.
Komeus on katsojan silmässä 🤭
Jos joku tuota Brassia komeaksi sanoo niin , mutta voihan olla muuten mahtava luonne ja hyvä duuni, who knows
Kaunis pari ja mitä väliä sillä on onko mies pidempi vai lyhyempi ja onko miehellä ennestään lapsia.
Kaunis kyllä on Martinakin noissa Annin ja miehensä hääkuvissa. Martina ja Anni ovat olleet pitkään ystävyyssuhteessa ja edelleen se jatkuu...
Miksi sulla on noin kova tarve vakuutella ja toistaa, että Martinalla on ystävä ja on edelleen? Vai vihjailetko jotain muuta tuolla suhteella, joka jatkuu ja pisteitä?
Marko Björs on laittanut instaansa postauksen kun kainalossaan on Anni ja Martina.
Ja mihin liittyy Marko Björsin insta?
Martinan ystävä joopa joo...
20:12 Miksi ei saisi kirjoittaa tuosta, vai luuletko sinä määrääväsi mitä täällä kirjoitetaan?
Vai että ihan vihjailen jotain, tuohan kaikki on sun sairaan ihmisen mielikuvitusta, minä en ole VIHJAILLUT yhtään mitään. On vain hienoa, että ihmisten ystävyys säilyy ja ihmisillä on ystäviä!
Martinahan on Annin ystävä ollut kauan ja Martina käynyt myös Annin luona Dubaissa, kuten Annikin Martinan luona Suomen vierailujensa aikana.
Ilmeisesti sulla ei ole ainuttakaan ystävää ja siksi päivät pitkät pyörit täällä Martinaa haukkuen. Hae itsellesi edes joku harrastus, niin pääsisit irti pakkomielteisyydestäsi!
No justiinhan se on tuossa kerrottu, älä kysele tyhmiä! Marko kyllä tuntee myös Martinan hevospiireistä ja muutenkin ovat tuttuja.
Ilmeisesti morsian ei ole tavannut miehensä lapsia???? Ja ovat siis olleet 8 vuotta yhdessä?????
20:16 Oletko sä ihan taulapää? Etteikö MUKA morsian olisi tavannut miehen lapsia...sähän olet ihan pimee...
Hyvähän se että edes jonku häihin pääsee.
Menkää nyt kirjoittaa toivomuksia Martinan instaan, että mitä halaatte että Eskon kans puhuvat heidän podcastis. Kirjoitin itse, et oikovat valheet joita on heistä vuosien ajan törkeästi kirjoitelleet sopulit eri palstoilla. Vainoojan nimi esiin ehdottomasti.
Usko huviksesi 11:27, että Eskolla ja Martinalla on ihan omat jutut ja he tuskin tarvitsee ikifanin katkeruutta täynnä olevia vinkkejä. Luuletko oikeasti etteivät itse ymmärrä mitä oikovat ja kertovat, vaan tarvitsevat sun holhousta 😀 😀
Oikovat? Hampaita?
Mitä ihmettä sinä sekoilet?
13:34 He pyysivät vinkkejä, ei ole väärin antaa niitä. Tosin ovathan he myös saaneet paljon postia tännekin kirjoitetuista valheellisista väittämistä ja kunnianloukkauksista!🤔
Katos Martinan vainoaja alkoi oikomaan hampaitaan.🤣😂🤣
11:14 Ja sinä kun et pääse kenenkään häihin!!😂🤣Tosin kuka sut kutsuisikaan, kaikki saisivat hävetä silmät päästään sun käytöstäsi!
13:34 Ei tuo mikään USKON asia ole, hölmö!😂🤣😂
"IKIFANIEN" voi hellan lettas sentään "IKIFANIEN", Mikki-Hiiri/pikkupoika on näköjään taas merihädässä!!
Jahas ja nyt oli raivo sulla niin pinnassa, että unohdit jo oppimasi oikean muodon hahmosi nimestä. Ei tule sitä väliviivaa. Plussaa siitä, että isot etukirjaimet. Yritä taas ensi kommentissa.
Niin, tuota oikomista käytti Martinan seuraaja. Siihen sulla ei yllättäen ollut huomauttamista. Katsopa tuo 11:27....Sekö ei ole sekoilua, mutta siihen vastaaminen samalla sanalla on?
18:37 jopa sääliksi käy, vaikka en tunne Martinaa tai Eskoa. Luuletko, että ne haluaa saada sulta jotain postia palstan kirjoituksista? Luuletko ettei he itse osaa lukea? Luuletko ettei he tiedä mitä täällä kirjoitetaan? Luuletko, että sinä tiedät, mutta he ei?
11:27, Martinan seuraaja kirjoitti tuon. Nyt sitten loukkaat häntä, kun haukut tuota ilmaisua 😀
Kerro lisää suppeasta kielitaidostasi. Jos oikoa verbi on sun rajoittuneelle mielelle vain hampaiden oikomishoito, niin sun ehkä olisi hyvä lukea muutakin kuin Martinan instaa ja palstaa. Säälittävää.
Nyt on hyvä lähettää eri kommenteista Martinan ja Eskon podcast ja sieltä voivat suoraan lukea, millaisia vainooja kirjoittaa heistä.
Kyllä. Vauvalla kerrotaan hänen olleen älyttömän kade siellä.
Siis vainoajan olleen kade Martinalle!
Gekkosella kirjoittelee nimimerkki Masa tai Matti ja aivan samanlaista asioiden toistamista, kun täälläkin Martinan vainoajalla. Tosin kirjoituksista päätellen tuo Gekkosella kirjoittava Masa/Matti on kyllä nainen, kun näyttää kirjoittavan IHANA nainen, joka on todella naismaista mieheltä.
Ahaa, eli nyt sana ihana on vain naisen käyttämä. Pösilö olet.
Tämä kertoo vain Martinan seuraajan sivistyksen tason. Ihana on vain naisten käyttämä. Martina ja Esko eivät itse tiedä mitä palstalla kirjoitetaan. Tämmösiä väitteitä.
Iltapäivälehti oli soittanut muutamalle jotka oli kirjoittelleet ikävästi tuosta Lucia-neidosta. Eräs mieshenkilö, taisi olla viimeinen josta oli juttu, sanoi että "on ne varmasti ihania ihmisiä, mutta...". Taisi olla tämä joka pysyi rasistisen kirjoituksensa takana.
No niin oli sanonut että "he voivat olla ihania ihmisiä mutta eivät kuulu tälle puolelle maapalloa" tämä kirjoituksensa takana pysytellyt mieshenkilö joka etunimi, mistä päin kotoisin ja mikä harrastus, tuli nekin selväksi IS jutusta.
Omalla nimellään olivat kommentoineet niin iltapäivälehti soitti ja kysyi että mites nyt noin. Aika hyvin varmasti omaisetkin tunnistaa, ja muutkin, tuosta jutusta heidät. Vaikka onhan ne nimet näkyvissä kokonaan siellä, minne ovat kommentoineet noita mielipiteitään.
Mitä hittoa Lucia kuuluu Martina -ketjuun? Hae lisää aasinsiltaa.
Luin myös jutun. Ei ollut mitään aasinsiltaa, täällä esim. toisten ulkonäköä haukkuvat on juuri tällaisia tyyppejä. Heidän/ sinun mielestä on sananvapaus ja oikeus sanoa mielipiteensä, eli just tätä samaa porukkaa kuin täällä siellä puhelimeen vastaili....
Ihan ulkoisesti puhuen Martina ja Anni (Uusivirta) ovat suomalaisia naisia aivan kauniimmasta päästä. Todellisia muotovalioita edustamaan arktista kauneutta.
... edustamaan arktista kauneutta.
Jaa että Martinakin? Olipa hulppea arvio kommentissa.
Oon pikkuisen (!!!) eri mieltä.
Totta ovat molemat oikein kauniita rotu naisia ja kyllä sen kaikki ovat huomaneet, jos on vielä silmissä näkö kyky tallessa.
Taas eläkeläinen kehumassa. Ottaisitko nyt jo sen kielen perusteet -kirjan käteen. Vähemmän Martinan instaa ja palstaa ja enemmän äikkää. Kyllä vanhakin oppii. Tässä sulle: molemmat, rotunaisia, näkökyky. Sait siis yhteen lauseeseen kolme virhettä aikaiseksi.
No ei todellakaan ole kumpikaan kauniimmasta päästä. Taitaa 12:08 provoilla.
Kaikesta viisaudestasi huolimatta kuitenkin ymmärsit tekstin?
Olipas tyhmää kun morsian oli laittanut kunnon korkkarit jalkaan ja oli miestä pitempi. Olisi ehkä kannattanut laittaa toiset kengät. Martina oli todella kaunis.
Itsevarmat naiset laittavat klrkkarit jalkaansa, oli sitten mies lyhyt tai pitkä. Ei ole ongelma koskaan jossa mies on lyhyempi ja jokainen sivistynyt henkilö sen tietääkin.
Korkkarit tietenkin tarkoitin.
Makuasia toi Martinan kauneus. Katsoin master chef ohjelmaa ja todellisuudessa Martina on todella ryppyinen ollakseen vasta 42. Sanna Stellan näytti nuoremmalta. Lukuisat täytehoidot, botoxit yms näköjään vanhentaa.
Stella oli älyttömän ryppyinen ja sen kyllä kaikki näkivät, silmien ympärillä isot harakan varpaat ja samoin suunpielissä. Martinalla ei ole ryppyjä, ainoastaan hänen nauraessaan tuleen silmien kulmiin pienet linnun varpaat. Miksi aina keksit valheita ja etkö onneton tajua sitä asiaa, et on muitakin ohjelman katsojia kuin sinä yksin ?
Sanalla älyttömät rypyt kaulassa ja silmien ympärillä, en tiedä hänen ikäänsä on kuitenkin hyvin vanhan näköinen kasvoiltaan ainakin.
Sanna kävisi näkönsä puolesta Martinan äidiksi ja menihän Martina auttaa ja käski laittaa kakkupalan viereen pieniä koristeita. Kakku vetelää velliä sisältä ja uunista ottaessa hajosi kakun kuoriin kokonaan. Hu hu mitä touhua ja vielä tv- lähetyksessä.
Ai ei ole ryppyjä Martinalla? Et, et, et. Kyllä se Martina on ryppyinen ja nimenomaan tv:ssä sen näki.
Kuka Martina, kuka Anni?
Omat häät tulevat olemaan upeat
Pygmi on komea sulho.
Nämä ainaiset Martinan ulkonäkökommentit on kyllä sairaiden, huonon itsetunnon omaavien omia aivan turhia höpinöitä. Olen siitä 100 % varma, että nämä haukkujat ovat itse paljon ryppyisempiä, huonokuntoisempia ja rumempia Martinaan verrattaessa. En ole ainuttakaan hyvännäköistä/kaunista naista tai miestä nähnyt Martinan haukkujia katsoessa, mitä niitä on Martinan omassa instasta, sekä Seiskan facessa näkynyt.
Martinan insta ja seiskan face, siinä sun elämän keskipisteet ja sen kyllä huomaa 😀 ps.botoxit, täytteet, hiusten pidennykset jne, ne siitä huonosta itsetunnosta kertoo.
Ehkä he saavat jännittää että saavatko toimittajalta puhelinsoiton että miksi haukkuvat noin törkeästi ja aivan omalla nimellä.
Itse asiaan Master chef ohjelmaan, kyllä Martina erottui selvästi joukosta, kun katsoi kokonaisuutta ja ohjelman osallistujien taitoja. Martinalta kaikki kävi nopeasti ja ennen kaikkea kiinnitin huomion siisteyteen ruokia laitettaessa. Monella oli pöytätaso ja hella niin likainen, et hyi olkoon.
Esim. tämä vispilävoittaja Stellakin, olikohan se voitto säälistä hänelle annettu, kun mutakakkukin oli ihan epäonnistunut? Kiinnitin huomion myös et Stellan hellan levyt oli ihan valkoiset jauhoista ja pöytätaso ihan sotkussa.
Lähinnä ihmetyttää, eikö ihmiset yhtään katso jälkiään/siisteyttään, kun ruokaa laittavat?
Martina jatkaa ruoanlaittoa samalla lusikalla millä maistoi. Martina poltti keiton pohjaan. Martinan jäätelö epäonnistui täysin. Ethän sä nähnyt sen työpisteen siisteyttä tai sotkuisuutta, kun oli takariviin laitettu.
Ai, että Martina olisi jotenkin loistanut tuossa Master Chef ohjelmassa. Jos itseään esiintyjäksi tituleeraava on noin jäykkä ja tyhmän, eikä ulosanti ole muuta kuin ...joo joo.ollu niin , eikä osaa edes yksikertaisia ruokia tehdä niin voi voi. Onko tämä Tj Aitolehti täysin huumorintajuton henkilö ? Siltä vahvasti kuulosti ja näytti.
Kaikki muut osasivat puhua , olivat iloisia ja luonnollisia.
Kolmesta tuomarista ( kokista ) en nyt mitään ylistyslaulua laulaisi !
Martina kaikkein positiivisin ja iloinen henkilö ja auttoi ainakin kahta kilpailija kaveria kisassa. Ilo silmälle on hänen olemus ja tietenkin hyvä ruuan laitto taitonsa.
Siansaksaa, siansaksaa, siansaksaa. Sun kehut on yhtä tyhjän kanssa. Olet kaikkien tietämä Martinan palvoja, joka ei kykene näkemään totuuksia. Martinan olisi kannattanut auttaa itseään. Sen verran mokaili.
Näin kyllä ihan omin silmin, kun Martina siivosi välillä työpöytäänsä ja sai myös tuomaristolta monet kehut. Tämä Stella epäonnistui lähes jokainen ruuan kanssa mitä teki, luulisi nyt yli 50vuotiaan ruokaa osaavan laittaa, mutta ei näköjään.
En ikimaailmassa työskentelisi tuollaisen sotkun keskellä mitä noista muutama teki.
16:32 Mutta miten sä voit olla noin TYHMÄ? Ei Master Chef ohjelmaan itseään menty esittelemään, eikä ulosantiakaan, eikä jäykkyyttä!
Martina näytti tekevät hyvät ja kauniit annokset, mutta sinä kun et ITSE osaa, niin et näe sitä!
Kaikki muut osasivat, ÄLÄ nyt sentään VALEHTELEMAAN ala, kyllä sitä moni muukin katsoi ja kehui myös Martinaa, mutta sinähän et sitä voi tehdä!
18:21 Ei tuossa ole kysymys mistään palvonnasta, vaan silkasta totuudesta, hölmö!
Ja mitä mokailuista puhutaan, kyllä siellä mokasi IHAN joka ikinen osallistuja!
Martinalla kyllä oli hyvin rutiinit hansakassa, jotka monelta muulta puuttuivat!
15:13, mistä sä sen rutiinit näit kun takarivissä oli ja hyvin vähän näytettiin. Sillähän epäonnistui parikin työtä. Mä katsoin sen "rutiinit" siitä omenapaistoksesta. Maisteli seosta ja jatkoi hämmentämistä samalla lusikalla. Joten älä viitsi. Kukaan paljon kokkaava ei tee noin. Mielestäni se sähläsi tuossa ohjelmassakin, juoksenteli ja tosiaan poltti sopan pohjaan yms. Ei rutinoitinut kokki noin toimi.
Millä ihmeellä sä tuollaista näe, kun ei sitä Martinan kokkausta pahemmin näytetty. Sanna Stellan voitti kultaisen vispilän. Väitätkö ettei tuomarit olleet päteviä? Kaikkia kehuttiin, mutta näköjään sä et näe tai kuule muuta kuin Martinan. Järki käteen 15:07.
Ai Eskon häihin?
Onko Tino siis kosinut?
Kertokaa kuka on Tino niin tiedämme enemmän myös täällä kirjoittajasta.
Seiskassa on tänään kuvat häistä ja juttu sekä pariskunta poseeraa Seiskan kannen kanssa iloisina. Ovatko he myyneet häänsä Seiskalle? 😂
Ja tästä pitäisi jostain syystä olla kateellinen? Olikohan se Martina, Esko vai joku muu julkkis, joka aikoinaan kertoi, että Seiska maksaa parhaat juttupalkkiot ja tarjoaa parhaat edut? Niinhän se Martinakin sai silikonit Seiskan kanssa yhteistyössä ja poseeraa Seiskan kuvissa häistä. Fanit aina jaksaa vouhottaa, miten Seiska on roskalehti ja Martina on sen yläpuolella, mutta niin vaan jälleen poseeraa Seiskalle. Enpä yllättyisi, jos koko häät olisi Seiskan sponssaamat?
FANIT? Ai kauheaa, mitä tuo kakara kirjoittaa? Saipahan ainakin iltapäivä naurut aikaiseksi....
No niin sitten kaikkien nimet esiin kenen häät Seiska on kustantanut:
Tässä ensimmäinen Sofia Ruusila
Sitähän te olette. Miksi kukaan muu kuin FANI raivopäissään täällä kehuisi Martinaa 24/7 vuositolkulla ja haukkuisi sekä herjaisi muita keskustelijoita ja julkkiksia? Olet oikeassa, se onkin tasan teinin tasolla olevaa käytöstä palvoa jotain viihdejulkkista noin.
Miten sä voit olla noin lapsellinen, oletko sä jäänyt lapsen asteelle? Kuka AIKUINEN ihminen puhuu FANEISTA? Minä en ole eläissäni fanittanut tai palvonut ketään, joten ota sinäkin ressukka järki käteen ja ajattele aivoillasi, jos niitä on vielä jäljellä. Vai onko päihteet vienyt sen lopunkin mitä joskus kenties on ollut.
Todella kakaramaista kirjoitella faneista, raivosta, raivopäistä, kun kaikki lähtee IHAN sun omasta mielikuvituksesta.
Toisekseen minkä ihmeen takia sä IHAN jatkuvasti kirjoittelet jotain ihan ihmeellisiä mielikuvituksiasi ja oletuksiasi muista kommentoijista?
15:20 " Olet oikeassa, se onkin tasan teinin tasolla olevaa käytöstä palvoa jotain viihdejulkkistanoin." 😂🤣😂Kyllä sua rassukkaa saa ainakin nauraa, kun kakarana kirjoittelet vielä teineistä!
USKO JO; Kukaan ei palvo ketään, eikä FANITA ketään! Menikö perille, vai pitääkö rautalangasta sulle jankkaaja rautalangasta vääntää?
Ihan monta purkausta tästä yhdestä sanasta sun piti kirjoittaa. Kukahan se oikein onkaan rassukka? 🙄
Mitään sanottavaa itse asiaan eli yksityiselämän myymiselle, jopa kehonosien ja häiden hankkimiselle Seiskan sponssamina, siihenhän sulla ei sitten mitään sanottavaa ollutkaan.
Ranta-aho maksoi ainakin Sofia B. jättitarakan ja vielä huumerahoilla!
Kyllä nyt kehutaan Martina ja oikein olan takaa seiskanuutiset ja tietenkin niistä häistä jatkuu kirjoittelu.
Kuten sanottua Anni ja hänen miehensä onnea monet kadehtii ja aivan samanlailla Martinaa ja hänen miehensäkin onnea kadehditaan! Tuohan on tullut selväksi jo monen monta kertaa tätä palstaa selatessa.
Miksi ei Martinaa saisi kehua, onhan hän kaunis, hyväkuntoinen ja itsestään huolta pitävä nainen. Eikä tuolla Annin häissä paljon julkkiksia ollut Martinan ja Markon lisäksi.
Mutqu Sofia ja nönönönönönnööö! 😂
Veli Kojonen seiskalehden toimittaja ja jopas nyt kehuu Martina oikein sydämensä pohjasta. No miehet eivät ole kade mielellä kirjoittamassa, eräät naistoimittajat kyllä osaa sen taidon ainakin.
Nytkö se Seiska onkin hyvä lehti, kun Martinaa kehutaan? 🙄🤣
Täytyypä pitää tämä mielessä seuraavan kerran, kun Seiska uutisoi Martinan törttöilyistä.
Anni Uusivirta myi häänsä seiskalle. Seiska tuli ottamaan häihin kuvia ja paikalle oli roudattu myös Aitolehti, joka luonnollisesti nauttii julkisuudesta. Nyt Uusivirta on vielä päästänyt seiskan kotiinsa ottamaan kuvia häiden jälkeen. Tyrkky