Yhteiskunta

Anonyymi-ap

Eikö jo tyhmempiki ihminen ala ajatteleen voiko pyhästä hengestä tulla raskaaksi ja saada poika joka pelastaa mailman.ajatelkaa nyt helevetti järjellä.

4

216

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Et vaan ymmärrä. Nämä ovat kielikuvia, ei aukea kaikille.

    • Anonyymi

      Minä olen pyhänä hönkässy usseisti tuonne värkkiin mutta mittään ei ole tapahtunu?

    • Anonyymi

      Niin, tai tyhjiössä tapahtuu ilman minkäänlaista loogista syytä alkuräjähdys josta ilmaantuu kuin taikaiskusta kaikkea mahdollista materiaalia vaikka sitä ei ennen ollut olemassa.Sitten simsalabim meillä on taianomaisia planeettoja joihin edelleen ilman mitään loogista syytä pukkaa perkele ilmaa joka simsalabim ei pakene tyhjiöön kuten muuten pakenisi.

      Pimppalading meillä on alkulimaa järvissä joita ei ollut koskaan olemassa minkäänlaisen loogisen syyn takia ja yhtäkkiä limasta kehittyy saatana jokin liero josta kehittyy sammakko, sitten varaani ja yhtäkkiä se onkin jumalauta apina joka kiipeilee puissa.Sitten ollaankin jo ratsastamalla ensin dinosauruksella jonka jälkeen looginen looginen looginen hyppy on suoraan ameriikan villi länsi jossa ammutaan jo pyssylöillä.Sitten meillä on sauli niinistö ja kaikki reippailevat kuun kamaralla tuosta vaan voi vettu on loogista menoa.

      ensi viikolla on varmaan vuorossa loogisesti tietenkin eri dimensioissa lounaalla käynnit ja aikakoneella ajelu pitkin raittia.

      Kaikki tämä siitä että ensi ei ole mitään, ja yhtäkkiä ilman syytä POKS PERKELE ALKUPAMAHDUS!

      loogista.Todella.

      • Anonyymi

        👍👍👍


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä

      SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,
      Maailman menoa
      199
      5169
    2. Eikö tunnukin kamalalta, kun en

      anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut
      Ikävä
      81
      3676
    3. Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.

      Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers
      Maailman menoa
      11
      3440
    4. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      62
      3132
    5. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      37
      3110
    6. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      41
      2326
    7. Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu

      Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä
      Suomalaiset julkkikset
      104
      2295
    8. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      30
      2152
    9. Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"

      Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan
      Maailman menoa
      76
      2120
    10. Mitä saa sanoa?

      Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja
      80 plus
      92
      2059
    Aihe