https://www.is.fi/digitoday/art-2000010904860.html
Uutisten mukaan aika harvassa kodissa on patteriradiota.
Pahimman kriisin sattuessa tuo patteriradio on törkeä että voi kuunnella YLE kanavaa jossa kansalaisille annetaan ohjeita ja tietoa tilanteesta.
Joko sinulla on patteriradio?
5
130
Vastaukset
- Anonyymi
https://www.motonet.fi/tuote/denver-scr-2010-kannettava-amfm-radio?product=95-02533
Jos ei ole vielä patteriradiota niin tuossa yksi radio missä muitakin ominaisuuksia kun kammella lataus niin ei ongelmaa vaikka patteritkin loppuisi. - Anonyymi
..tärkeä eikä törkeä...
- Anonyymi
Voi kuulostaa typerälle tuo aloitus mutta jos oikeasti iskee joku isompi kriisi vaikka idästä niin sitten onkin kiire hankkia radio että kuulee uutiset.
Muistakaa ostaa myös kaappiin jemmaan jotain säilykeruokia yms mikä säilyy. Eikä pahitteeksi ole ostaa jemmaan pari vesikanisteriakin. Kaupan vesi säilyy kanisterissa pitkään mutta kotoa otettu hanavesi ei säily kauan. - Anonyymi
Sähköt vissiin katkotaan yöajaksi seuraavaksi. Persut kai sitäkin puuhaa. Heiltä voi odottaa ihan mitä tahansa älytöntä.
- Anonyymi
Ne voi katketa myös päiväksi. Kännykkä verkot on kaputt muutamassa tunnissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663362Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433157Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1202610- 432538
- 311953
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271850- 481636
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä851465- 391320
- 821179