Hallituksen esitys meni läpi. Kaksi luuseria piileskeli hallituspuolueista, persu ja kokkari.
Vornasen ryyppykaveri Antikainenkin näköjään äänesti vastaan. Syökö irvinaama ne vastaan äänestäneet elävältä?
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/b48e6e9b-b487-4cd2-a925-58eb2035ffc2
Vornasen ryyppykaveri Antikainenkin näköjään äänesti vastaan. Syökö irvinaama ne vastaan äänestäneet elävältä?
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/b48e6e9b-b487-4cd2-a925-58eb2035ffc2
Vastaukset 14
Vanhimmat
Hallitus ei pysynyt yhtenäisenä. Särö.
Onkohan Antikainen vielä palkitsemisen kannalla?
https://yle.fi/a/3-11625830
enemmistö päättää aina asioista
Nyt ihmisten hetkellä he pelaavat.
Onneksi Persut menettävät vielä syrjäseudullat saatuja ääniä, duunarit ovat heidän jo hylännyt.
Se on hyvä!
On tullut vaikutelma, että persupuolue on täynnä hyvin taitavia henkisen väkivallan harjoittajia.
Kyllä.
Vornasen piti äänestää vastaan!
Niin Sanna Antikainen kuin myös eduskuntaryhmä Timo Vornanen kokonaisuudessaan äänesti lakiehdotusta vastaan.
Valitettavasti se ei vielä riittänyt, tällä kertaa.
Montako sataa avausta ajattelit tällä kertaa kirjoittaa sotepalveluiden leikkaamisesta? Joita oman maakuntasi kepulaiset ennätti maakunnan johdossa leikkaamaan määrissä että Juuso heitä siitä erikseen kiitteli eduskunnan kyseltunnilla. Kepujen arvostellessa häntä soteleikkauksista joista on kiittäminen Marinin hallitusta tarkennuksena kepujen maakuntamallia vaatimuksineen leikata sotepalveluista. Joita kepu suurena humoristina oppositiossa nyt vastustaa sinun maakunta kepupomojen kiitellessä niistä itseään 😁😁
Antikaisen pulska tyttö vois jo tipahtaa eduskunnasta.Kuka kannattaa tuota yksinkertaista hoitsua .Aina räksyttää toisille,mutta ei ole kovin älykäs.Lihoo eduskunnassa turhaan.
Sellaiseen käsityksen olen itsekin päässyt, ettei Antikainen mikään järjen riemuvoitto ole. Mutta kukapa persu olisi?
Kiintoisaa kuitenkin nähdä, mitä seuraa persupuolueessa uppiniskaisuudesta? Purrahan on muuan vuosi sitten kertonut hurskaasti, ettei ryhmäkuri ole hyvä juttu, mutta kuten muutkin lörpötyksensä, ei niillä ole mitään virkaa. Purrahan on käynyt aiemmin uhkailemassa jopa muiden puolueiden edustajia, ettei ryhmäkurista saa livetä. Hullu akka.
Antikaiselle yksi pluspiste Purran uhmaamisesta.
Anonyymi
17.12.2024 15:44
Se on sinun mielipiteesi ***** ******** ja se sinulle sallittakoon.
Eiköhän. Nyt on noilla hyvä mennä Vornasen ja Harkimon kanssa samaan porukkaan kun heillä vielä järki raksuttaa.