Onko tää vaihtanut omistajaa? Vai oliko huhu et ässä kp on ostanut sen. Miten sit vaa ehtii kaikki hoitaa,kun on kerrostaloja kuin kauhee määrä
Tuulin hoiva palvelu
Anonyymi-ap
7817
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Anniina ja Ville Mannerin on tuulin hoivassa osallisena ja just tekivät konkurssin bar lankosta ja vihannonkulmasta?
Pariskunta yrittää jokapaikanhöylä-palveluilla laittaa rahoiksi, ja kiristyneet SOTE-alan vaatimukset varmasti tarkoittavat sitä, että ainakin SOTE-alalla on ihan oikeasti oltava koulutus ja ammattinimikkeen käyttöoikeus, ei riitä pelkkä 'itsekin olen äiti, isoäiti' jne. Hyvä, että puoskarit saadaan pois alalta.
Kelalta avustukset palveluihin ja jos varhalta saa sopimuksen kun näyttää äiti olevan päättävissä elimissä varha ssa.
No mites suuniitty siihen sit liittyy.onko hän ostanut tuulin hoivan ja Mannerin on vaan jotenkin siinä mukana
Tuulin hoivan on ostanut ässäkp eli Sami ja Piia suuniitty .tuulin hoiva lopettaa 31.1.2025 ja ässäkp jatkaa. Sitä vaan ihmettelen miten ne ehtii joka paikkaan kun uuden firman mukana tulee paljon uusia ja vanhoja asiakkaita,erilaisia kotisiivouksia ynnä muita.
Jääkö vapaa aikaa enää ollenkaan
Ihmettele sinä ja anna muiden tehdä.
Toiset on tekijöitä ja toiset vaan ihmettelee.
Joo se on hyvä että on jatkaja ettei tartte kokonaan laittaa lappua luukulle. Tuulin hoivan sivuilla on kuva vanhoista ja uusista yrittäjistä sekä pitkä tarina jonka kaikki voi lukee