Vaikka Sievissä on kova keskustelu koulujen sulkemisista, mutta vielä pahempi asia on terveyspalvelujen alasajo ja jopa kokonaan niiden loppuminen.
Tästä seuraa, että vain niillä henkilöillä joilla on rahaa ja talletuksia, on mahdollista saada terveyspalveluja.
Siispä kaikki,turha kuluttaminen pitää lopettaa ja niillä rahoilla ostaa terveyspalveluja yksityiseltä puolelta.
Tästä seuraa, että vain niillä henkilöillä joilla on rahaa ja talletuksia, on mahdollista saada terveyspalveluja.
Siispä kaikki,turha kuluttaminen pitää lopettaa ja niillä rahoilla ostaa terveyspalveluja yksityiseltä puolelta.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Nii kannattas varmaa säästää eikä ryypätä aina kaikkea, terveysvakuutus olis varmaan ihan kiva kans. Jos ei oo talolainaa nii kannattaa muuttaa pois, vaikka aluksi Ylivieskaan.
Asia ei yhtään parane jos muuttaa Ylivieskaan. Saman tien kannattaa lähteä Kokkolaan tai Ouluun, ainakin eläkeläisten ja sairaiden.
Mut kaikki nuoriso on pakkautunu niihin kun ei kukaan viihdy pienemmissä kunnissa.
Eihän täällä edes enää kunnolla aurata edes teitä eikä katuja. Torstaina joutuivat lapset kylällä kulkemaan keskellä tietä.
Osta sukset tai lumikengät niille
Onko autoille suksia tai lumikenkiä. Se tässä oli ongelma lasten takia, kun piti ajaa autolla, niin lapset kulkivat kouluun keskellä tietä pimeässä ja ilman heijastimia.
Pitäskö niille kakaroille opettaa että kävellä jalkakäytävällä?
Petosjytkyhallitus tuhoaa suomen ja kurjistaa Tavis kansan.. (( PETOSJYTKY ))
Ei oo Kepulaiset pitäny pikku kuntien puolta.
Kyllä keskusta oli hallituksessa, kun uudistus tehtiin. Nyt tämä hallitus joutuu jotenkin selviämään tämän uudistuksen kanssa.
Ei kokoomus eikä perussuomalaiset rakentaneet tätä aluehallintoa.
Kaikki ties että Kepun aivopieru tulee oleen katastrofi.
Onneksi SDP on Suomen tulevaisuus
Taasko kommunismi saa kannatusta?