Halla-aho "pikku etsivä"

Siinä on kenttäpersuille ylpeyden aihe:)))


https://www.is.fi/politiikka/art-2000010913886.html

"Pyyntö on enemmän kuin outo. Puhemieheltä suorastaan eriskummallinen."


Mutta ei ollenkaan outo Halla-aholta.
28404
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 28

Vanhimmat

Meidän Halla-aho paljastaa viherpunikkien juonet, sekös niitä kismittää! Voittamiseen ei kyllästy...

Äänestä
  • Teidän Halla-aho on paljastunut korkeintaan neitimäisen pikkusieluisen ja ja kieron luonteensa.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Teidän Halla-aho on paljastunut korkeintaan neitimäisen pikkusieluisen ja ja kieron luonteensa.

    Kristan pää olisi tarvinnut ajaa kaljuksi niin kuhmu tai mustelma olisi näkynyt .

    Äänestä

  • Anonyymi00017 kirjoitti:

    Kristan pää olisi tarvinnut ajaa kaljuksi niin kuhmu tai mustelma olisi näkynyt .

    Pientä keskitysleiri-henkeä kenties havaittavissa kommentissasi?

    Äänestä

>>>Kommentti: Eduskunnan ”pikku etsivä” Jussi Halla-aho tekee syynäämisellään puhemies­instituutiosta naurunalaisen<<<


Mitäpä ei persu pystyisi pilaamaan. Persua tyhmempi on vain toinen persu.

Äänestä

On se luojan lykky, ettei tuota presidentiksi valittu.

Äänestä

Ja Sebastian Tynkkynen väittää olleensa putunistien leirillä Supon peitetehtävissä.
Kaikki kahelit pakkautuu persuihin.

Äänestä
  • Totta. Persut on kylähullujen ja tollojen puolue.

    Äänestä

Persuilla on kohta täysikäsi. Agentti Tynkkynen ja pikkuetsivä.

Äänestä
  • Halla-ahosta pilkahti esiin annos Stasi-henkisyyttä.

    Äänestä

Hallajussin toiminta muistuttaa Pekka Puupää-farsseja, pyytäisi virlä Tavion apuun.

Äänestä

Paljasti Halla-aho Lucian saamat viestit aidoksi rasismiksi.

Äänestä

Halla halusi sen kirjeen hyppysiinsä, kun oli itse sen kirjoittanut? Todisteet piiloon? On Halla ennenkin kirjoitellut aika hulluja juttuja, samoin Purra. Ehkä Purra oli sen kirjoittanut? Joku natsi kuitenkin, eli läheltä liippaa persuja.

Äänestä

Pitää muistaa, että Haapala on pesunkestävä porvari - ei hän aja tippaakaan tässä vihervasujen asiaa kuten ketjussa väitetään

Äänestä
  • Pesunkestävä porvarikin tajuaa, ettei persuista ole kuin haittaa. Mutta nuo pikkuporvaria leikkivät persuyrittelijät sun muut tollakkeet ei sitä tajua, kun ovat toinen toistaan tyhmempiä.

    Äänestä

Pikku persuhitler.

Syksyn aikana eduskunnassa on yhä laajemmin kiinnitetty muutenkin huomiota Halla-ahon toimintaan.

Kritiikkiä herättää esimerkiksi puheenvuorojen jako televisioiduilla kyselytunneilla.

Yksi jos toinenkin edustaja sanoo, että Halla-aho pelastaa perussuomalaisia kiusallisista tilanteista ja jakaa puheenvuorot sen mukaan. Varapuhemiehillä ei ole juuri ollut asiaa televisioitujen kyselytuntien johtamiseen.

Julkisuuteen edustajat eivät ainakaan vielä uskalla kritiikkinsä kanssa tulla, koska moni pelkää, että puheenvuorot loppuisivat sen jälkeen kokonaan.

Äänestä

???

Millä tavoin Halla-aho olisi kirjeen "tarkastanut" ?

Kuinka pöljä se on? Missähän se kirje nyt on? Miksi Halla-aho sen todellisuudessa halusi saada haltuunsa?

Äänestä
  • Mestarilla on kotonaan pikku salapoliisin välineet. Halpahallin mikroskooppi ja suurennuslasi sekä Herlokki Solmusen salapoliisiopas kuin myös kolkkapoikien niksikirja.

    Äänestä

Näyttäkää Halla-aholle mitä viestittelette.

Äänestä

hallalla on kokemusta näistä viesteistä , paljonko luulet että on saanut vasemmiston maalituksissa viimeisen 20v aikana 🤔

Äänestä
  • Tarkastelkoon niitä maalituksia sitten vaan. Ei niitä muut pyydä tarkasteltavakseen. Luulisi Halla-ahollekin riittävän oman postinsa syynääminen.

    Äänestä

  • Anonyymi00022 kirjoitti:

    Tarkastelkoon niitä maalituksia sitten vaan. Ei niitä muut pyydä tarkasteltavakseen. Luulisi Halla-ahollekin riittävän oman postinsa syynääminen.

    On niitä Halla-ahon kirjoitteluja poliisi ja oikeuslaitos syynännyt, mutta se onkin niiden tehtävä. Halla-aholle napsahti tuomio, että miettiköön vaan omia kirjoituksiaan.

    Äänestä

Halla on Suomen Stasi ja Gestapo.

Äänestä

Naurettava nilkki tuo Halla-aho. Miksi tuollainen on puhemiehenä.

Äänestä

Persut ottavat Unkarista mallia. Seuraavaksi "Valtamedia" joutuu Jusssin tarkkailun alaisuuteen.

Äänestä
  • On suomella eduskunnan puhemies! Seuraavaksi Jussi alkaa kyyläämään vessojen seinäkirjoituksia?

    Äänestä

Ei ole Jussi vielä ehtinyt kommentoimaan ex-kansanedustaja Paavon parturi reissuja, ruhjeita ja päällekäyntiä makkaratorin nurkilla itsenäisyyspäivänä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Siinä on kenttäpersuille ylpeyden aihe:)))


https://www.is.fi/politiikka/art-2000010913886.html

"Pyyntö on enemmän kuin outo. Puhemieheltä suorastaan eriskummallinen."


Mutta ei ollenkaan outo Halla-aholta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu