Nyt Suomi myy omakotitaloja Ukrainalaisille. On se kumma ettei uskota , ensin yrittivät Raatteentien kautta ja turpiin tuli sitte ostelivat strategisesti tärkeitten alueitten läheltä ja sillekin tuli loppu, nyt sitte on pistetty ukrainalaiset heimoveljet asialle. Ketä tuolla on oikein päättämässä.
Taas Suomea kusetetaan
Anonyymi-ap
10210
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Keskisuomessa oli lahjoitettu ok talo tulijoille.
Ottavatko oppia sipilästä joka kutsui NATOn operaatio Unified Protectorin tuottamia pakolaisia Libyasta Suomeen tarjoamalla omaa taloaan Kempeleeltä tulijoille. Asiasta kirjoiteltiin laajalti maailmalla ja niinpä pakolaisille tuli,selväksi että kaukana pohjoisessa asuu tyhmä kansa joka voi elättää heidät. Tulijoita paimennettiin Euroopan läpi ja Ruotis kunnostautui välineellistetyn maahantulon järjestäjänä järkkäämällä Tanskan salmilta kuljetukset busseilla Haaparantaan. Sinne sisäministeri P.Orpo järkkäsi varusmiehiä kanta,aan tulijoiden pakaaseja ja torvisoittokunnan toivottamaan tulijat tervetulleiksi.
Toivat tautien mukana myös terrorismia. Olihan kyseessä NATOn operaatio ja auttaa piti.
Ukrainalaisten tulon jäljiltä ei ole nousua kuin kuppatilastoissa. Molempien sakkiin elättämiseen käytämme noin miljardi euroa vuodessa.
Sinäkin maksat siitä. Muista kiittää Natoa ja USAa maksaessasi veroja jotka tulevat nousemaan.
Mitkäs k..ipäät ne täällä vaahtoaa? Kallistakaahan sitä kaalia hiukan, että enimmät uriinit valuu pois.
Niillä on ainoastaan rahaa ostella, Suomalaiset nyhjää vanhoja velkoja maksellen, Hyvä nyt menee puuttinille halpoja taloja.
Ja osa vieläkin harmittelee ettei putleria voi tukea ostamalla vennäältä polttoainetta. Ei muuta kun ostetaan kiinalta 1300 km kiinanmuuria ja muurataan se tuonne itärajalle. Saa vapaamuuraritkin töitä.
Parempi olis räjäyttää vaikka 20km vyöhyke missä ei mikään kasva saatika liiku huomaamatta. Sellanen rajavyöhyke, liikkuvat eliöt tai koneet tuhotaan välittömästi.
Eikö näitä pakolaisia voisi laittaa rakentamaan muuria itärajalle. Niitähän on maassa 300000, niin ei tule pitkää pätkää/ pakolainen. Tulisko vaan 4,5m/ pakolainen. Joutessaan turvapaikka päätöstä ootellessa muurailisivat.
Hyvä että myydään, ovatpa sitten pois venäläisiltä soluttautujilta.
Toivottavasti vähentää slobojen tunkua tänne.
Tiesithän, että valtaosa tänne tulleista ukrainalaisista on etnisiä venäläisiä?
Kuin kaksi vesitippaa lasissa. Helppo erottaa?