outokummussa tapahtuu

4852
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Oliko parempaa vähemmistöä

Äänestä

Kansanryhmää mikä on ollut Suomessa jo 500 vuotta, akuutti rahantarve vain tullut joten kävivät kysymässä paikalliselta bensa-asemalta vähän lainaan. Ei vaan tainnut piikkiin saada.

Äänestä
  • Oikeastiko vai arveletko vain?

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Oikeastiko vai arveletko vain?

    Minäkin kuulin, jotta oikeasti noin olisi.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Liekkö bensa rosvousta
https://www.outokummunseutu.fi/paikalliset/8159529

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu