SLL on osa venäjän hypridioperaatiota

Anonyymi-ap

Vaatimalla jo ennestään kuusinumeroisia palkkoja saaville lentäjille kaksinumeroisia prosenttikorotuksia.
Sanoisin jopa että Suomenliikennelentäjäliitto on venäjän ilmavoimien tukikomppania joka saa suljettua ilmatilan Suomen valtion suurimmaksi osaksi omistamalta velkaiselta Finnairilta lakkoaseellaan.

Aivan kuin venäjä Ukrainassa SLL ei välitä yhtään siviilien kärsimyksistä kun se kymmenientuhansien matkustajien lentomatkustukseen on iskenyt tuhoisalla lakkoaseellaan.

5

200

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Aivan kuin akt.
      Sen verran kulissien vuoksi antoivat armoa Finnairille että jouluna antavat lentokoneiden lentää.

      • Anonyymi

        SLL:lä on samat mahdollisuudet kuin AKT:llä. Kumpikin pystyy pistämään kaiken seis. Ne pystyy saamaan paremmat korotukset kuin muut. Liikennelentäjät ja rekkakuskit tulee olemaan palkkakunkkuja haluttiin sitä tunnustaa tai ei.


    • Anonyymi

      Eikö myös lääkärit vaatineet tuntuvaa korvausta viikonloppupäivystyksistä?
      Se vaatii jolla on kykyä. Eivät taida kuulua Loimaan kassaan?

      • Anonyymi

        Lääkärit eivät ole värvättävissä osaksi venäjän hypridioperaatiota toisin kuin SLL:n ja AKT:n sekä elokapinan henkilöt.


    • Anonyymi

      Teollisuusliitto liittyi mukaan venäjää tukevaan rintamaan uhkailemalla taas lakolla.
      Koskahan akt aloittaa hyökkäyksensä ?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      83
      1549
    2. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      68
      1342
    3. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      214
      1311
    4. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      231
      1281
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1090
    6. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      104
      1049
    7. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      134
      999
    8. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      65
      963
    9. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      89
      943
    10. Ihmeelliseltä pikkunaiselta....

      Jatkakaa vaikka tässä jos on jotain mitä joku haluaa että mä näen... En jaksa, eikä mua kiinnosta sitä jätti ketjua t
      Ikävä
      123
      848
    Aihe